Armaflex ACE Plus - Bezpieczeństwo ogniowe Armacell

Jednym z największych problemów związanych z materiałami izolacyjnymi jest ich możliwy udział w sytuacji zagrożenia ogniem. Szczególnie istotny jest pierwszy etap rozprzestrzeniania ognia, który w dużej mierze decyduje o rozległości zniszczeń. Nowa izolacja Armaflex ACE Plus firmy Armacell o doskonałych parametrach reakcji na ogień nie przyczynia się do rozwoju pożaru, a tym samym ogranicza jego skutki.

Armaflex ACE Plus - Bezpieczeństwo ogniowe Armacell

Armaflex ACE Plus – skuteczność izolacji w parze z bezpieczeństwem

Armaflex ACE Plus jest izolacją stworzoną z pianki elastomerycznej, opartej na syntetycznym kauczuku. Charakteryzuje się bardzo niską przewodnością cieplną (współczynnik lambda jest nie wyższy niż 0,035 W/(m*K)) oraz doskonałym współczynnikiem oporu przeciw dyfuzji pary wodnej, dzięki czemu zapewnia dobrą ochronę rur, kanałów wentylacyjnych, zbiorników w klimatyzacji, chłodnictwie, urządzeniach technologicznych. Stosowana jest w celu zapobiegania kondensacji i oszczędności energii, również jako izolacja rur w technice grzewczej i sanitarnej. Co więcej, bardzo wysoka elastyczność materiału pozwala zabezpieczyć nawet instalacje o bardzo skomplikowanym kształcie. Dzięki temu nawet najbardziej wymagające systemy pozbawione są przerw w izolacji, które skutkują obniżeniem jej wydajności.

Armaflex ACE Plus - Bezpieczeństwo ogniowe ArmacellNowa izolacja Armaflex ACE Plus firmy Armacell nie dopuszcza do rozgorzenia pożaru, dzięki czemu jest gwarantem najwyższego bezpieczeństwa ogniowego.

Jednak oprócz bardzo wysokich parametrów roboczych Armaflex ACE Plus firmy Armacell charakteryzuje się świetnymi parametrami reakcji ogniowej. Izolacja ta jest bowiem materiałem nierozprzestrzeniającym ognia, który jest jednocześnie samogasnący i niekapiący. Armaflex ACE Plus ma klasę reakcji na ogień BL-s3,d0 (otuliny) i B-s3,d0 (role oraz taśmy) wg europejskiej normy EN 13501-1, co potwierdzają badania przeprowadzone zgodnie z normami EN 13823 i EN ISO 11925-2.

Armaflex ACE Plus - Bezpieczeństwo ogniowe ArmacellKlasy odporności ogniowej wskazują, czy i jak wyrób budowlany przyczynia się do rozwoju pożaru, tzn. jak dużo energii materiał dodaje do zaistniałego już ognia. Wyroby izolacyjne oznaczone klasami A lub B spełniają wymóg nierozprzestrzeniania ognia (NRO), dzięki czemu nie zachodzi w ich przypadku zjawisko rozgorzenia.

Dodatkowo, Armaflex ACE Plus jest również produktem bardzo przyjaznym instalatorom. Oprócz wysokiej elastyczności materiału, miejsca styku zostały pokryte warstwą samoprzylepną wykonaną z modyfikowanego akrylu wzmocnionego siatką z włókna szklanego, dodatkowo wzmocnionego folią polietylenową. Dzięki temu czas konieczny na prawidłową izolację systemu został skrócony do minimum, co w pozwoliło znacznie przyspieszyć prace związane izolacją.

Zobacz elementy izolacji Armaflex w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies