Wyłączniki nadprądowe IC60 serii Acti 9 Schneider Electric - najlepszy wybór dla producenta rozdzielnic

dodano: 22 grudnia 2017

Aparatura modułowa Acti 9 Schneider ElectricAparatura modułowa Acti 9 (w tym seria wyłączników nadprądowych IC60) wyznacza najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa instalacji elektrycznych oraz możliwości sygnalizacji i sterowania z wykorzystaniem systemów komunikacyjnych. Wyłączniki nadprądowe Acti9 IC60 wyróżniają się także wieloma cechami ważnymi dla producentów rozdzielnic.

Łatwość montażu włączników nadprądowych Acti 9 IC60

Aparatura modułowa Acti 9 IC60 jest wyposażona w unikalne rozwiązanie, które pozwala na beznarzędziowy montaż i demontaż aparatów z szyny DIN (rysunek obok). Dwustronna regulacja zaczepów montażowych umożliwia wypięcie jednego aparatu spośród całego rzędu wyłączników, dołączonych do tej samej szyny łączeniowej. Podwójne zaciski pozwalają na bardzo łatwe i komfortowe podłączenie dwóch przewodów o różnym przekroju do jednego wyłącznika (pierwszy rysunek poniżej).

Zobacz serię wyłączników nadprądowych IC60 w sklepie

Tor N wyłączników różnicowoprądowych umieszczony jest po lewej stronie, co pozwala na intuicyjne i sprawne oszynowanie wyłączników różnicowoprądowych i nadprądowych (rysunek poniżej). Kompletna gama bloków rozdzielczych LGY może być dobrana z uwzględnieniem liczby obwodów oraz prądu znamionowego.

Aparatura modułowa Acti 9 Schneider Electric - podłączenie przwodów Aparatura modułowa Acti 9 Schneider Electric - tor N po lewej stronie Aparatura modułowa Acti 9 Schneider Electric - 2ygodne oznaczenie
Wyłączniki Acti 9 mogą być łatwo wyjęte z szyny łączeniowej, podwójne zaciski usprawniają podłączenie dwóch przewodów o różnych przekrojach Dzięki umieszczeniu toru N wyłączników różnicowoprądowych po lewej stronie mogą być one łatwo oszynowane z wyłącznikami nadprądowymi (zdjęcie z prawej) Duże pole na czole aparatu wraz z poziomą wypustką pozwalają na szybkie i estetyczne naniesienie naklejek opisowych na aparaty. W dolnej części przewidziano możliwość umieszczenia wtykowych oznaczników.

Kompletne informacje techniczne dla wyłączników nadprądowych IC60 serii Acti 9

Dla aparatury Acti 9 dostępny jest kompletny zbiór informacji technicznych do doboru i koordynacji aparatów:

Aparatura modułowa Acti 9 Schneider Electric - bloki rozdzielcze LGY
 • tabele selektywności, które pozwalają na taki dobór urządzeń zabezpieczających, aby z jednej strony zapewnić nieprzerwaną pracę chronionej instalacji, a z drugiej optymalnie do- pasować aparaty do zabezpieczenia poszczególnych obwodów,
 • tabele koordynacji wyłączników nadprądowych Acti 9 z wyłącznikami kompaktowymi NSX pozwalające na taki dobór urządzeń, aby zapewniały pewność działania zabezpieczeń, nawet w przypadku prądów zwarciowych przekraczających możliwości samodzielnie działających aparatów modułowych; taki dobór urządzeń pozwala także na optymalizację kosztów projektów,
 • tabele doboru wyłączników i styczników do sterowania oświetleniem (w tym oświetleniem LED) z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych rodzajów oświetlenia.

Zobacz wyłączniki nadprądowe IC60 serii Acti9 w sklepie

Optymalizacja kosztów

Dzięki aparaturze modułowej Acti 9/wyłączników nadprądowych IC60 konieczność wykonania napędu obrotowego nie oznacza wymogu sięgania po wyłączniki kompaktowe. Taki napęd może być nabudowany na rozłącznik izolacyjny, wyłącznik nadprądowy lub wyłącznik różnicowoprądow y (rysunek poniżej).

Podobnie, gdy konieczne jest zastosowanie rozłącznika z możliwością zdalnego wyzwolenia – nie ma potrzeby sięgania po rozłączniki kompaktowe. Dla rozłączników izolacyjnych Acti 9 w zakresie do 100 A przewidziana jest możliwość podłączenia wyzwalaczy i styków pomocniczych.

Aparatura modułowa Acti 9 Schneider Electric - napęd obrotowyNajwyższe parametry

Wyłączniki serii NG125 oraz C120 łączą kompaktowe wymiary (zabudowa analogiczna jak zwykłych aparatów modułowych) z wysokimi parametrami technicznymi:

 • prąd znamionowy In do 125 A,
 • napięcie Ue do 500 VAC,
 • zwarciowa zdolność łączeniowa Icu do 50 kA.

Sprawny montaż, niestandardowe rozwiązania oraz szerokie możliwości w zakresie doboru to tylko niektóre z cech wyłączników nadprądowych IC60 serii Acti 9, dzięki którym spełnia ona oczekiwania producentów rozdzielnic. Uzyskany poziom bezpieczeństwa i standardy wykonania instalacji z wykorzystaniem aparatury modułowej Acti 9 zadowolą natomiast nawet najbardziej wymagających klientów końcowych.

Bogate wyposażenie dodatkowe włącznika Acti 9 (włącznika nadprądowego IC60)

Wyłączniki Acti 9/włączniki nadrądowe IC60 mogą być wyposażone w wiele akcesoriów, takich jak:

Aparatura modułowa Acti 9 Schneider Electric - wymiana wyłącznika bez odkręcania przewodówAparatura modułowa Acti 9 Schneider Electric - blokada dźwigni na kłódkę
 • blokada dźwigni na kłódkę, pozwalająca na zablokowanie aparatów zarówno w pozycji włączonej, jak i wyłączonej; blokada może być także zaplombowana,
 • podstawa wtykowa do wyłączników nadprądowych, która umożliwia wymianę wyłącznika bez odkręcania przewodów i ingerencji w pozostałą cześć instalacji; daje także możliwość uzyskania widocznej przerwy w obwodzie po wyjęciu aparatu.

Zobacz wyłączniki nadprądowe IC60 serii Acti 9 w naszym sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies