Akademia Sprzedaży OnnShop - logo

Akademia Sprzedaży OnnShop

"e-biznes to ciągle biznes między ludźmi"


ARTYKUŁ 4.

Handel internetowy - czyli jak konkurować z Chińczykami?

dodano: 18 lipca 2019

ASO - Aktykuł 4 - Czy Chiny zbawią światW dzisiejszych czasach większość osób/firm myśli pozytywnie o internecie. „Muszę mieć internet w firmie, w komórce, w domu. Muszę być w internecie. Wszyscy są w internecie”. Oczywiście są osoby, które mogą żyć bez internetu. Większość ludzi jednak chce „do internetu” - firmowo, z rozmachem, z własną stroną internetową i sklepem albo prywatnie - do sieci społecznościowych, serwisów informacyjnych, portali z filmami czy różnych innych stron zgodnie z upodobaniami. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie kilku aspektów rozwoju gospodarki cyfrowej, w tym handlu internetowego na tle trendów ogólnoświatowych. Bezpośrednią inspiracją i podstawą tego artykułu jest książka Prof. Grzegorza Kołodko „Czy Chiny zbawią świat?", wydanie r. 2018.

Populacja i Nowe Pokolenie

Zainteresowanie Internetem rośnie, nowe pokolenie chce „dać się znaleźć w internecie, chce kupować i sprzedawać online, chce uczestniczyć w życiu społeczności internetowej, być na czasie z wiadomościami z kraju i ze świata, itd.” Młode pokolenie to ludzie pracujący - 20+, 30+, 40+. To nie jest nic odległego. To teraźniejszość. Także w naszej branży.

Akademia Sprzedaży OnnShop - 4. Handel internetowyOcenia się, że aktualne pokolenie 20-latków czyta ponad 10x więcej różnorodnych treści niż ci, co czytają książki. Jeśli więc ktoś mówi, że młode pokolenie „nie czyta” – jest w wielkim błędzie – młode pokolenie czyta o wiele więcej i wie o wiele więcej niż ich rówieśnicy kilkanaście lat temu. Teraz czyta się inaczej. Teraz skanuje się teksty, syntetyzuje i przelatuje dalej. Jeśli masz stronę internetową i nie zatrzymałeś internauty w ciągu 3 sekund – straciłeś go.

Populacja ludności ma znaczenie. Polska należy do narodów o bardzo słabym lub ujemnym przyroście naturalnym. Wg. danych na koniec roku 2018 jest nas o 22 tys. mniej niż przed rokiem, głównie w miastach. Ludność światowa rośnie około +1,1% r/r i aktualnie osiągnęła 7,7 mld. Niestety ludność Europy zmniejsza się. Polskie społeczeństwo składa się z 52% kobiet. To ma także znaczenie. Badania pokazują, że coraz więcej decyzji jest podejmowanych przez kobiety lub pod ich wpływem. Panie zajmują także coraz więcej istotnych stanowisk w gospodarce. Polacy są młodsi od Włochów, Niemców i Hiszpanów o 5-6 lat oraz starsi od Amerykanów i Chińczyków o około 3 lata. Od Hindusów, Nigeryjczyków i Egipcjan jesteśmy starsi o ponad 10-15 lat. Podobny wiek do nas, średnio 40 lat ma także Francja, Kanada i Wielka Brytania.

ASO - Aktykuł 4 - Rys. 1-1

Źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/ludnosc-stan-i-struktura-oraz-ruch
-naturalny-w-przekroju-terytorialnym-w-2018-r-stan-w-dniu-31-xii,6,25.html

Ciąg dalszy artykułu tylko w systemie OnnShop

Przeczytaj cały artykuł w OnnShop

Wymagane logowanie
Nie masz konta w OnnShop? Kliknij, aby się zarejestrować

Następny artykuł już 5 sierpnia 2019r. Serdecznie zapraszamy do lektury!

◄ Zobacz poprzedni artykuł ASO: 3. Doświadczenie klienta

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies