Bezdławnicowe elektroniczne pompy obiegowe Grundfos MAGNA1 - proste i efektywne rozwiązanie

dodano: 2 października 2019

Bezdławnicowe elektroniczne pompy obiegowe Grundfos MAGNA1Pompa MAGNA1 jest kolejną propozycją GRUNDFOS w zakresie bezdławnicowych, elektronicznych pomp obiegowych. Konstrukcja pompy MAGNA1 bazuje na sprawdzonej technologii MAGNA. Podobnie jak MAGNA3, MAGNA1 wyposażona jest w synchroniczny silnik z magnesem trwałym, przetwornicę częstotliwości oraz sterownik PI. Kompletny typoszereg MAGNA1 to ponad 200 modeli pomp pojedynczych i podwójnych. Z korpusami zarówno z żeliwa i stali nierdzewnej z przyłączami gwintowanymi i kołnierzowymi.

MAGNA1 to pompa o wysokiej sprawności energetycznej. Dla pomp pojedynczych Wskaźnik Sprawności Energetycznej wynosi EEI ≤ 0.20, co znacząco zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Obszar stosowania pomp MAGNA1 jest bardzo szeroki. Z uwagi na zakres temperatury pompowanej cieczy od -10 °C do +110 °C może być stosowana w instalacjach grzewczych, ciepłej wody jak i instalacjach chłodniczych. MAGNA1 to również atrakcyjne kosztowo rozwiązanie przy wymianie starszych pomp 3-biegowych. Szczególną cechą pomp MAGNA1 jest nieskomplikowana obsługa. Przy pomocy jednego przycisku użytkownik może wybrać jeden z 9 predefiniowanych trybów regulacji. Przyjazny dla użytkownika panel sterowniczy pozwala łatwo określić stan pracy i aktualnie realizowany tryb regulacji.

Pompa obiegowa Grundfos Magna1 D 32-100 F 220 PN6-10

MAGNA1 oferuje 3 tryby regulacji:

  • Regulacja różnicą ciśnień
  • Regulacja ciśnieniem proporcjonalnym
  • Charakterystyka stała

Każdy tryb regulacji dostępny jest na trzech predefiniowanych poziomach. Pompa zapewnia również podstawowy monitoring poprzez wejście cyfrowe START/STOP oraz przekaźnik awarii. Poza komunikacją przewodową MAGNA1 oferuje również komunikację bezprzewodową, w podczerwieni (pompy podwójne drogą radiową) za pomocą aplikacji GRUNDFOS GO REMOTE i interfejsu MI301. Dzięki tej aplikacji uzyskujemy podstawowe informacje o aktualnym stanie pracy i ewentualnych awariach pompy. Ponadto dla trybu regulacji proporcjonalnej mamy możliwość ustawienia wartości zadanej z rozdzielczością 0,1 m.

Warto jeszcze wspomnieć o pracy pomp podwójnych, których głowice, komunikując się bezprzewodowo realizują naprzemienny tryb pracy bez stosowania dodatkowego sterownika zewnętrznego.

Powyższe cechy pompy MAGNA1 sprawiają, że jest ona optymalnym rozwiązaniem dla prostszych instalacji obiegowych, czyli takich gdzie nie wymagamy zaawansowanej komunikacji z BMS czy stosowania dodatkowych funkcji regulacyjnych, takich, jakie oferuje MAGNA3.

Zobacz pompy obiegowe MAGNA1 w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies