Dwubiegunowe wskaźniki napięcia Sonel

dodano: 24 października 2019

Podczas wszelkich prac elektrycznych należy się kierować jedną, złotą zasadą – ograniczonym zaufaniem. Dlatego pierwszym krokiem przed przystąpieniem do napraw, modernizacji czy konserwacji powinny być oględziny stanowiska roboczego, a także weryfikacja obecności napięcia na danym obiekcie.

Dwubiegunowe testery napięcia SonelHistoria firmy SONEL S.A. w zakresie produkcji dwubiegunowych wskaźników napięcia sięga początku XXI wieku. Pierwsze były modele P-1, P-2 i P-3. Ich sprzedaż liczona w dziesiątkach tysięcy sztuk świadczy o tym, jak bardzo zostały docenione przez użytkowników. Wsłuchując się w opinie klientów i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, firma SONEL S.A. opracowała nową linię dwubiegunowych wskaźników napięcia serii P: modele P-4, P-5 i P-6.

Funkcjonalność

Wskaźniki napięcia to podstawowe przyrządy w torbie narzędziowej elektryka. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób można zweryfikować obecność napięcia w badanym miejscu instalacji elektrycznej. Wskaźniki serii P powiadamiają o tym za pomocą sygnałów dźwiękowych, podświetlanej kolorowej linijce diodowej, wyświetlaczu (modele P-5 i P-6) oraz dodatkowej sygnalizacji wibracyjnej.

Zobacz dwubiegunowe testery napięcia Sonel w Onninen

Specjalnie zaprojektowany układ linijki zapewnia widoczność wskazań pod znacznym kątem widzenia. Duże cyfry i podświetlany wyświetlacz w modelach P-5 i P-6 pozwalają na dokładny odczyt wartości napięcia – również przy niedostatecznym oświetleniu.

Dwubiegunowe testery napięcia Sonel P-4 P-5 P-6

Dzięki nowym wskaźnikom można wykonywać dodatkowe badania, m.in.:

 • pomiar napięcia – z pominięciem wpływu napięć szczątkowych na wynik,
 • test zadziałania wyłączników różnicowoprądowych za pomocą dodatkowego przełączanego obciążenia,
 • wskazanie ciągłości – automatycznie po podłączeniu do obiektu,
 • dwubiegunowy test kierunku wirowania faz w instalacjach trójfazowych,
 • jednobiegunowe wskazywanie obecności napięć powyżej 100 V,
 • pomiar rezystancji do 1999 Ω (P-5, P-6),
 • identyfikacja faz w różnych punktach pomiarowych (P-6).

Ponadto wskaźniki zapewniają:

Dwubiegunowe testery napięcia Sonel - wskaźniki
 • możliwość zatrzymania wyniku pomiarowego – zarówno na linijce diodowej, jak i wyświetlaczu dzięki funkcji HOLD (w modelach P-5 i P-6),
 • pomiary przy niedostatecznym oświetleniu dzięki wbudowanej latarce,
 • stabilny pomiar napięcia w gniazdkach elektrycznych dzięki wymiennym końcówkom o średnicy 4 mm,
 • bezpieczeństwo pomiarów dzięki nakładkom ograniczającym dostępne części metalowych ostrzy do 4 mm,
 • pojemnik ochronny służący do przechowywania wymiennych końcówek pomiarowych, ochrony ostrzy sond pomiarowych oraz otwierania gniazdek brytyjskich,
 • kontrolę zasilania dzięki wskaźnikowi niskiego poziomu naładowania baterii,
 • wskazanie napięć niebezpiecznych nawet w przypadku wyczerpanych baterii.

Zobacz dwubiegunowe testery napięcia Sonel w Onninen

Dwubiegunowe testery napięcia Sonel - wbudowana latarka Na zdjęciu wskaźnik Sonel z wbudowana latarką

Niezawodność

Nowa seria wskaźników napięcia została zaprojektowana do pracy w najtrudniejszych warunkach zarówno przemysłowych, jak i komercyjnych.

Ergonomia obudowy pozwala na używanie urządzenia za pomocą jednej ręki – dzięki temu pomiar można wykonać szybciej, ze swobodą ruchów. Duże przyciski umożliwiają pracę w rękawicach dielektrycznych. Gumowe elementy zapobiegają wyślizganiu przyrządu z dłoni. Jednocześnie niwelują skutki upadków na twarde powierzchnie. Zwarta i szczelna konstrukcja spełnia surowe wymagania odnośnie szczelności i ochrony przed wnikaniem pyłów i wody do środka urządzenia.

Przewód łączący obie sondy pomiarowe należy do elementów, które są najbardziej podatne na uszkodzenie. We wskaźnikach serii P został on tak dobrany, aby wytrzymać wielokrotne zginanie i skręcanie przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności w szerokim zakresie temperatur pracy.

Bezpieczeństwo

Dwubiegunowe testery napięcia Sonel - funkcja autotestuWskaźniki serii P zostały opracowane w zgodzie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa elektrycznego, m.in. normą PN-EN 61243-3:2015. Obecne wytyczne bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę dla producentów sprzętu pomiarowego. Firma SONEL S.A. tę poprzeczkę przeskoczyła – w wyniku długich testów i badań w laboratoriach opracowała jeden z najlepszych dwubiegunowych wskaźników napięcia. O bezpieczeństwie niech świadczy funkcja autotestu. Dzięki niej użytkownik może sprawdzić poprawne działanie urządzenia przed podłączeniem go do instalacji elektrycznej.

Podsumowanie

Firma SONEL S.A. dołożyła wszelkich starań, aby nowa linia dwubiegunowych wskaźników napięcia była przyjazna i skuteczna w pracy, a jednocześnie spełniała najnowsze standardy bezpieczeństwa. Urządzenia można wyposażyć dodatkowo w pokrowiec mocowany do pasa, służący do ochrony i przenoszenia. Wzmocniona konstrukcja i pewność użycia w każdych warunkach to główne cechy tej linii urządzeń. Docenią ją zarówno nowi, jak i dotychczasowi użytkownicy produktów firmy SONEL S.A.

Zobacz dwubiegunowe testery napięcia Sonel w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies