Automatyka domowa F&Wave - rodzina bezprzewodowych urządzeń sterowanych radiowo F&F

dodano: 19 lutego 2019

F&Wave - rodzina bezprzewodowych urządzeń sterowanych radiowo F&F

Oferta kierowana jest do klientów, którzy chcąc zwiększyć komfort życia, nie są skłonni wydawać na tego rodzaju inwestycję dużo pieniędzy. Prosty montaż i konfiguracja elementów systemu sprawiają, że F&Wave wpisuje się doskonale w koncepcję „Zrób to sam”.

Unikalną cechą systemu F&Wave jest retransmisja sygnału. Odbiorniki retransmitują sygnały sterujące. Każdy odbiornik, który odbierze sygnał sterujący z nadajnika, automatycznie przesyła go dalej, co zwiększa zasięg sterowania.

Drugą, istotną właściwością systemu F&Wave jest fakt, że wszystkie moduły wykonawcze mają wejścia dla przycisków lokalnych, co jest dużym udogodnieniem z uwagi na eliminację dodatkowych nadajników, w szczególności tych bateryjnych. Takie rozwiązanie wpływa znacząco na obniżenie kosztów inwestycji i pozwala na bezpośredni montaż modułów przekaźnikowych do istniejącej instalacji elektrycznej przy wykorzystaniu istniejących przycisków.

Zobacz serię przekaźników i pilotów F&Wave w Onninen

F&Wave - Pilot 4-przyciskowy do sterowania radiowegoNa system składają się odbiorniki – urządzenia wykonawcze wykonane w wersji do montażu w puszce podtynkowej Ø60 oraz do montażu na szynie TH-35 (szerokość 1 modułu, tj. 17,5 mm). Oprócz odbiorników w systemie F&Wave występują również nadajniki wykonane jako podręczne piloty oraz w wersji do montażu w puszce podtynkowej. Firma F&F dołożyła starań przy projektowaniu pilotów i w wyniku tych prac powstały oryginalne wzory 4- i 10-przyciskowego modelu.

F&Wave to jedno z ciekawszych rozwiązań w zakresie sterowania wszystkimi rodzajami oświetlenia, roletami, markizami oraz bramami wjazdowymi. Pozwala również na sterowanie innymi urządzeniami w naszym domu i jego otoczeniu na zasadzie włącz/wyłącz. To idealne rozwiązanie do domów, mieszkań, biur, budynków użyteczności publicznej czy obiektów zabytkowych, głównie z uwagi na bezinwazyjny montaż elementów sterujących do istniejących instalacji elektrycznych. F&Wave to nowatorskie spojrzenie na instalację elektryczną w Twoim domu.

Wykaz elementów systemu F&Wave

  • Nadajniki – urządzenia, które wysyłają sygnał sterujący do odbiorników (urządzeń wykonawczych).
  • Odbiorniki – urządzenia wykonawcze, do których przesyłany jest sygnał sterujący z nadajników.

Nadajniki FW-RC4 (4-kanałowy pilot) i FW-RC10 (10-kanałowy pilot) działają na zasadzie przełącznika bistabilnego – pierwsze naciśnięcie przycisku włącza przekaźnik, drugie zaś wyłącza.

Zasada działania F&Wave

Zasada działania systemu F&Wave

Zobacz serię przekaźników i pilotów F&Wave w Onninen

Nadajnik FW-RC5 ma unikalną konstrukcję, 3 wejścia ON/OFF oraz oddzielne wejścia „zawsze włącz” i „zawsze wyłącz”, które pozwalają na realizację popularnej sceny „włącz/ wyłącz wszystko”.

System F&Wave można rozbudować o przekaźniki sterowania GSM (SimplyMAX-P01 oraz SimplyMAX-P04), które pozwalają na zdalne sterowanie odbiornikami wykonawczymi w systemie F&Wave, realizując funkcje np. „włącz-wyłącz” lub powiadom za pośrednictwem rozkazów SMS. Pierwszy z przekaźników pozwala na wysterowanie dwóch kanałów, drugi z nich umożliwia sterowanie czterema kanałami. Połączenie przekaźników SimplyMAX z nadajnikiem FW-RC5 rozszerza znacząco możliwości systemu, wzbogacając go o możliwość zdalnego sterowania naszym domem.

Nadajniki

Model Funkcja Zasilanie Zastosowanie
FW-RC4 Nadajnik 4-przyciskowy Bateria CR2032 Pilot
FW-RC5 Nadajnik 5-kanałowy Bateria CR2032 Do puszki podtynkowej
(pod przycisk naścienny)
FW-RC10 Nadajnik 10-przyciskowy Bateria CR2032 Pilot

Odbiorniki

Model Funkcja Napięcie zasilania Montaż
FW-D1D Ściemniacz uniwersalny 230 V AC 85÷265 V AC Szyna DIN
FW-D1P Ściemniacz uniwersalny 230 V AC 85÷265 V AC Puszka podtynkowa
FW-LED2D Dwukanałowy sterownik LED 12 V DC 10÷16 V DC Szyna DIN
FW-LED2P Dwukanałowy sterownik LED 12 V DC 10÷16 V DC Puszka podtynkowa
FW-R1D Pojedynczy przekaźnik bistabilny 85÷265 V AC/DC Szyna DIN
FW-R1P Pojedynczy przekaźnik bistabilny 85÷265 V AC/DC Puszka podtynkowa
FW-R2D Podwójny przekaźnik bistabilny 85÷265 V AC/DC Szyna DIN
FW-R2P Podwójny przekaźnik bistabilny 85÷265 V AC/DC Puszka podtynkowa
FW-STR1D Sterownik rolet AC 85÷265 V AC Szyna DIN
FW-STR1P Sterownik rolet 230 V AC 85÷265 V AC Puszka podtynkowa

Zobacz serię przekaźników i pilotów F&Wave w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies