Fotowoltaika - własna elektrownia na dachu dzięki energii słonecznej!

dodano: 24 września 2018

Fotowoltaika w Onninen

Przetwarzanie światła w energię

Fotowoltaiką jest nazywana dziedzina nauki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną - znana również jako metoda helioelektryczna. Uzyskanie energii ze światła słonecznego jest możliwe dzięki wykorzystaniu ogniw fotoelektrycznych. Wykorzystywana jest w panelach słonecznych (fotowoltaicznych) do uzyskiwania energii ze słońca. Fotowoltaika jest obecnie coraz bardziej popularna ze względu ekologię uzyskania energii oraz praktyczność - światło słoneczne dostępne jest niemalże wszędzie.

Skład i zasada działania przykładowego zestawu fotowoltaicznego:

Fotowoltaika
 • Moduły / Panele fotowoltaiczne - bezpośrednio zmieniają energię promieniowania słonecznego na energię prądu elektrycznego.
 • Inwerter (falownik) - Urządzenie zamieniające prąd stały produkowany w ogniwach na prąd zmienny.
 • Licznik energii elektrycznej - Niezbędny do określenia ilości energii odsprzedawanej do sieci i z niej odbieranej.
 • Bateria akumulatorów - Służy do magazynowania wyprodukowanej energii.
 • Regulator ładowania - Odpowiada za kontrolę ładowania i rozładowania akumulatorów.
 • Przyłącze do sieci - Pozwala na pobór prądu z zakładu energetycznego oraz odsprzedaż nadwyżek prądu produkowanego u siebie.

Ciekawostką jest fakt iż systemy fotowoltaiczne pozwalają na odsprzedaż niewykorzystanej energii magazynowanej w bateriach do zakładu energetycznego.

Zobacz produkty z zakresu fotowoltaiki w sklepie

Zbuduj własny zestaw z Onninen

W ofercie hurtowni Onninen znajdziemy produkty i zestawy fotowoltaiczne. W sprzedaży m.in. baterie słoneczne od 20 do 140 kW, moduły polikrystaliczneregulatory ładowania oraz akumulatory.

Takie komponenty w zupełności wystarczają już do stworzenia swojej "małej elektrowni", do oświetlenia ogrodu lub zasilania lodówki wakacyjnej. Panele można łączyć ze sobą zwiększając moc. Takie układy są stosowane przez instalatorów do np. oświetlenia przejść dla pieszych nad drogami, zasilania stacji meteorologicznych czy nawet do zasilania ledowych lamp parkowych. Panele fotowoltaiczne mają bardzo szerokie zastosowanie.

W ofercie na zamówienie posiadamy również gotowe zestawy fotowoltaiczne do klasycznych zastosowań, montowanych na domach czy obiektach przemysłowych współpracujących z siecią energetyczna, pompami ciepła lub jako źródło energii dla dowolnego odbiornika. Są to zestawy jednofazowe 2kW lub 3kW lub trójfazowe 4kW i 5kW.

Na magazynie dostępne są poszczególne główne komponenty takiego zestawu np. panel polikrystaliczny o mocy 275, inwertery jedno i trójfazowe firmy Zeversolar, złączki, przewody solarne itd. 

Zestaw fotowoltaiczny Onninen

Baterie (panele) słoneczne MWG produkowane pod znakiem MW Green Power są przeznaczone do stosowania, jako źródło energii w systemach autonomicznych oraz mogą być wykorzystywane do łączenia w duże systemy fotowoltaiczne. Parametry elektryczne predysponują panele MWG do współpracy z tradycyjnymi akumulatorami po przez regulatory ładowania i zasilania systemów autonomicznych DC lub AC po przez dołożenie kolejnego elementu jakim jest prosta przetwornica DC/AC. Ilość gałęzi równoległych jest ograniczona jedynie parametrami kontrolerów ładowania. Baterie słoneczne MWG są wykonane z krzemu polikrystalicznego zgodnie z przyjętymi standardami przy zachowaniu najwyższych parametrów jakościowych. Komponenty służące do budowy pochodzą od renomowanych dostawców. Moduł MWG zalecamy szczególnie do zasilania przenośnych zestawów fotowoltaicznych oraz systemów autonomicznych o małym poborze mocy.

Przejdź do produktów z zakresu fotowoltaiki

Przyjmujemy zgłoszenia instalatorów jako specjalistów w zakresie doradztwa, konfiguracji i montażu prezentowanych paneli fotowoltaicznych. Kontakt do Państwa przekażemy Klientom zgłaszającym się do Onninen - zainteresowanych zakupem paneli wg regionów Państwa działalności.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres onnshop@onninen.pl

Zestawy fotowoltaiczne w Onninen

W hurtowni Onninen znajdziemy systemy fotowoltaiczne od 2 do 5 kW do podstawowych zastosowań składające się m.in. z:

Zestawy przeznaczone są do montażu na dach skośny pokryty blachą trapezową uniwersalną dla montażu pionowego i poziomego. Przy zamówieniu należy zweryfikować typ dachu i doprecyzować szczegóły konstrukcji montażowej.

 

Przedstawione zestawy jak i ich cena są danymi orientacyjnymi i zostały skalkulowane z pozycji wymienionych poniżej:

 • Moduły fotowoltaiczne polikrystaliczne 275 W - w zależności od mocy zestawu od 8 do 20 szt.
 • Falownik 1-no lub 3 fazowy Zeverlution lub Everschine od 2 do 5kW.
 • Kabel solarny 1x4mm2 – zakładając nieskomplikowany układ i odległość generatora od falownika około 15m.
 • Gniazda oraz wytyki Epic Solar po 5 sztuk.
 • Modułowy ogranicznik przepięć – obowiązkowe zabezpieczanie przeciwprzepięciowe dla falowników po stronie DC - dobierane indywidualnie..

W kalkulacje nie są wliczone następujące pozycje - dla kompletnej kalkulacji powinny być brane pod uwagę:

 • Rozdzielnica AC 4 modułowa, wielkość uzależniona od umieszczonych zabezpieczeń.
 • Wyłącznik nadprądowy – do zabezpieczenia kabla za falownikiem.
 • Przewód 3x2,5mm2 lub 5x2,5mm2 przekrój zależny od długości prowadzonego kabla.
 • Ogranicznik przepięć 1-go lub 3 fazowy AC typ I+II lub II – zależnie od typu lub braku typu zabezpieczenia przeciwprzepięciowego po stronie sieci energetycznej.
 • Przewód uziemiający konstrukcja na dachu oraz moduły.
 • Przewód do uziemienia ogranicznika przepięć.
 • Elementy mocujące typu opaski, peszle itp.

Przejdź do zestawów fotowoltaicznych od 2 do 5 kW w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies