Głowice termostatyczne – przegląd produktów Danfoss

dodano: 18 maj 2020

Głowice termostatyczne - przegląd produktów DanfossPrecyzyjna regulacja i stabilność temperatury w pomieszczeniach zapewnia wysoki komfort cieplny oraz ogranicza koszty ogrzewania nawet do 30%.  Jako jedyny producent na rynku, Danfoss zastosował w głowicach technologię mieszka gazowego, a także bezpiecznik mrozu, zabezpieczenie przed kradzieżą oraz ogranicznik umożliwiający blokowanie ustawionej wartości temperatury. Poznaj wszystkie możliwości i funkcjonalności głowic termostatycznych Danfoss.

Czego szukasz?

W tym artykule przeczytasz o:

Głowicach termostatycznych z technologią mieszka gazowego Danfoss RA 2000 oraz o elektronicznych termostatach Danfoss Eco. Poznasz rozwiązania zastosowane w produktach Danfoss oraz sprawdzisz ich możliwości, funkcjonalności i zalety.

Sprawdź ofertę głowic termostatycznych Danfoss w Onninen

Jednym z chętniej wybieranych produktów są energooszczędne głowice Danfoss serii RA 2000. Jako jedyny producent na rynku, Danfoss zastosował w nich technologię mieszka gazowego, a także bezpiecznik mrozu, zabezpieczenie przed kradzieżą oraz ogranicznik umożliwiający blokowanie ustawionej wartości temperatury. Głowice Danfoss RA 2000 współpracują z zaworami termostatycznymi Danfoss RA oraz z zaworami Danfoss RTD (model RAVIS). Dzięki głowicom termostatycznym wykorzystującym gaz skrócisz czas regulacji temperatury. Gaz pozwala na szybkie dostosowanie systemu grzewczego do zmian w otoczeniu – np. pojawiającego się nasłonecznienia.

Głowice termostatyczne Danfoss

Na uwagę zasługuje nie tylko technologia zastosowana w głowicach Danfoss RA 2000, ale również ich trwała konstrukcja chroniąca przed uszkodzeniami mechanicznymi. Co więcej, termostaty Danfoss zostały wyposażone w złącze zatrzaskowe pozwalające na szybki montaż głowicy, który trwa zaledwie kilka sekund. Producent oferuje również głowice termostatyczne Danfoss RA 2000 z ogranicznikiem temperatury minimalnej do 16 stopni Celsjusza.

Sprawdź ofertę głowic termostatycznych Danfoss w Onninen

Elektroniczne termostaty Danfoss Eco

Elektroniczne termostaty Danfoss

Elektroniczne termostaty Danfoss Eco to inteligentne termostaty grzejnikowe pozwalające sterować ogrzewaniem za pomocą smartfona. Głowice termostatyczne Danfoss serii Eco są w stanie ograniczyć zużycie energii wykorzystywanej na ogrzewanie domu nawet do 30% oraz zapewnić komfortowe sterowanie temperaturą za pomocą technologii Bluetooth.Tak duże oszczędności związane z ogrzewaniem są możliwe dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu regulacji, który zmniejsza ogrzewanie, kiedy użytkownicy go nie potrzebują – np. w trakcie snu lub podczas przebywania poza domem. Sterowanie ogrzewaniem poprzez smartfon przy użyciu technologii Bluetooth możliwe jest wyłącznie, gdy użytkownicy przebywają w domu.

Sterowanie termostatem dzięki aplikacji mobilnej

Sterowanie termostatem dzięki aplikacji mobilnej

Elektroniczne głowice termostatyczne Danfoss Eco mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak i mobilnie dzięki bezpłatnej aplikacji Danfoss Eco App dostępnej na systemy Android oraz iOS. Wystarczy pobrać aplikację, włączyć moduł Bluetooth w urządzeniu mobilnym, a następnie sparować smartfon z termostatem. Poprawne nawiązanie połączenia jest sygnalizowane pojawieniem się czerwonego podświetlenia w przedniej części termostatu. Aplikacja umożliwia sterowanie każdym z termostatów z osobna. Pozwala korzystać z  trzech wstępnie skonfigurowanych opcji ogrzewania, które dostosowują temperaturę w domu na podstawie daty oraz pory dnia. System definiuje harmonogramy dzienne oraz tygodniowe, a także korzysta z czterech predefiniowanych trybów ogrzewania: „w domu”, „poza domem”, „sen” i „wakacje”.
 
Dodatkowo aplikacja Danfoss Eco App automatycznie wyłącza ogrzewanie po wykryciu przez termostat znacznego, nagłego spadku temperatury spowodowanego otworzeniem okna w pokoju. To właśnie dzięki harmonogramom, dodatkowym opcjom i predefiniowanym trybom ogrzewania uzyskasz wysokie oszczędności energii.Korzystanie z aplikacji mobilnej jest w pełni bezpieczne. Połączenie bezprzewodowe z termostatem jest szyfrowane za pomocą nowoczesnej technologii, a dane osobowe użytkowników i nastawy są przechowywane wyłącznie w termostacie. 

Danfoss Eco - Termostat sterowany przez bluetooth

Zalety termostatów Danfoss Eco

  • Do 30% oszczędności energii przeznaczanej na ogrzewanie grzejnikowe.
  • Rozbudowany system regulacji temperatury oparty na definiowanych harmonogramach dziennych i tygodniowych oraz trybach ogrzewania.
  • Łatwa i intuicyjna obsługa dzięki aplikacji mobilnej.
  • Zasięg sterowania za pomocą smartfona do 10 metrów.
  • Prosta instalacja i kompatybilność z 90% zaworów grzejnikowych.
  • Cicha praca (generowany hałas poniżej 30 dB).
  • Łatwe odczytywanie temperatury pod dowolnym kątem dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi z opcją obrotu o 180o.
  • Bezpieczne, szyfrowane połączenie z aplikacją mobilną.
  • Dane użytkowników i nastawy przechowywane wyłącznie w termostacie.

Instalacja termostatów Danfoss Eco

Instalacja termostatów Danfoss Eco sprowadza się do demontażu poprzedniego termostatu i przykręceniu Danfoss Eco na zaworze grzejnikowym. Elektroniczne termostaty Danfoss Eco są kompatybilne z 90% zaworów grzejnikowych. Przed montażem termostatu wystarczy dobrać odpowiedni adapter do zaworu grzejnikowego. Do termostatu Danfoss Eco dołączane są adaptery do zaworów Danfoss (RA), TA Heimeier, Honeywell, Oventrop (M30x1,5). Można również dokupić adaptery do zaworów innych producentów.  Zwieńczeniem instalacji jest pobranie i sparowanie aplikacji mobilnej Danfoss Eco z termostatem.

Sprawdź ofertę głowic termostatycznych Danfoss w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies