Osprzęt elektryczny a styl pomieszczenia. Jak to pogodzić?

dodano: 28 czerwca 2019

Prace wykończeniowe wnętrza mieszkania lub domu są postrzegane jako najciekawszy z etapów w przypadku każdej inwestycji. Mimo że przechodzi się do nich, będąc już niemal na samym końcu, to wizja efektu pojawia się w głowie klienta, zanim prace budowlane rozpoczną się na dobre.

Jak dopasować osprzęt elektryczny do stylu pomieszczenia - Kontakt-SimonBardzo często perspektywa odnowionego i harmonijnego pomieszczenia jest impulsem do działania w tej kwestii. Sztuką jest jednak pogodzenie aspektów praktycznych z estetycznymi. Dobry fachowiec to taki, który potrafi w tej kwestii odpowiednio doradzić. Na jakie trendy warto postawić? Jak wkomponować osprzęt elektryczny w styl wnętrza? Zostań ze mną, a dowiesz się więcej!

Gniazdko elektryczne vs elegancja i harmonia. Czy ten zestaw można pogodzić?

W dzisiejszych czasach dostęp do wcześniej nieosiągalnych technologii jest coraz łatwiejszy. Ściana nie jest już tylko powierzchnią, na którą nakłada się farbę. Jej kolor, fakturę, a także materiał wykończenia możemy formować wedle uznania. Klienci coraz chętniej decydują się na tradycyjną czerwień odkrytej cegły, surowe betonowe tynki, a także tynki strukturalne. W łazience można stosować niezliczoną ilość drewna, terakoty i kamienia. Również rola metalu staje się coraz bardziej zauważalna ze względu na fakt, iż stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych zabezpieczeń ścian.

Zobacz serię Simon 82 od Kontakt-Simon w Onninen

Jak dopasować osprzęt elektryczny do stylu pomieszczenia - Kontakt-Simon (3)Niezależnie od tego, na jaki styl wnętrza zdecyduje się Twój klient, z pewnością będzie chciał dodać coś, co podkreśli jego charakter. Zapewne wiesz, że w tym celu najlepiej postawić na światło, a także osprzęt, który spełni tę zachciankę. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Jeszcze do niedawna od kontaktów i łączników oczekiwano jedynie funkcjonalności i wtopienia się w otoczenie. Ten nieinwazyjny aspekt dominował podczas wyboru osprzętu. Podejście w tym temacie uległo jednak zmianie. Klienci przykładają coraz większą wagę do detali, a widząc potencjał w tak prostych elementach, jak gniazda elektryczne, chcą go w pełni wykorzystać. Wystarczy tylko niewiele zwiększyć budżet, by pozyskać ogromne możliwości dopełnienia, a tym samym podkreślić piękno wnętrza. Łączniki oraz kontakty wypełniają mieszkania i domy. Korzystamy z nich dziesiątki razy dziennie, a w większości przypadków dostępne są w widocznych miejscach. Na co więc warto zwrócić uwagę i o jakich atrybutach warto wspomnieć klientowi? Oto wskazówki!

  1. Oryginalny kształt ramek - pozwoli podkreślić kolor i fakturę ściany.
  2. Odpowiednia gama kolorystyczna - zapewni możliwość kreatywnego doboru gniazdek i włączników.
  3. Wysoka jakość materiału - gwarancja trwałości na lata.

Estetyczne podłączenie urządzeń multimedialnych - Kontakt-Simon

Estetyczne podłączenie urządzeń multimedialnych w jednym miejscu nie zakłóca porządku w pomieszczeniu.

Simon 82 Detail, czyli szyk i elegancja w jednym

Serią osprzętu elektrycznego, która zdecydowanie zasługuje na uwagę, jest Simon 82 Detail firmy Kontakt-Simon. Zaprojektowany przez hiszpańskich designerów unikatowy kształt ramek zdecydowanie wyróżnia się pośród innych modeli.

Jak dopasować osprzęt elektryczny do stylu pomieszczenia - Kontakt-Simon (2)Intrygującym aspektem jest samo wykończenie podstawy ramki, a mowa tu o wrażeniu odcięcia od ściany, przez co całość wydaje się z niej wychodzić. Rozwiązanie to zostało wykorzystane, by zaprojektować dwie linie wzornicze. Linia Original w całości jest wykonana z duroplastu, a więc tworzywa termoplastycznego, odpornego na blaknięcie koloru i zarysowania. Od strony technologicznej parametry te należą do najbardziej pożądanych, ze względu na zagrożenia związane z działaniem światła oraz możliwością uszkodzeń mechanicznych.

Front linii jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej – od klasycznej bieli, aż po kreatywne ramki pełne wzorów i kolorów. W wielu wariantach występuje podstawa ramek, czyli wspomniany wcześniej element odcięcia od ściany. Modele aluminiowe będą przyjmować kolor ściany, a dzięki temu stworzą oryginalną poświatę. Do dyspozycji są również odważniejsze barwy, które z kolei umożliwiają odcięcie się od tła.

Zobacz serię Simon 82 od Kontakt-Simon w Onninen

Linia Select to również fronty wykonane z duroplastu. W tym przypadku różnią się obramowaniem, które wykonane jest z ekskluzywnego materiału, takiego jak naturalne drewno lub barwione aluminium o fakturze błyszczącej/matowej.

Jak dopasować osprzęt elektryczny do stylu pomieszczenia - Kontakt-Simon (4)Rozwiązania te z łatwością wpłyną na ogólny charakter pomieszczenia, pozostawiając inwestorom swobodę wyboru. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie wrażenie sprawią fluorescencyjne ramki na tle betonowej ściany lub ramki drewniane w połączeniu z czernią glazury albo metalu. Ważną kwestią do omówienia pozostaje kompatybilność serii Simon 82 Detail. Warto wiedzieć, że w tym przypadku istnieje możliwość zmiany ramki, frontu czy też elementów ruchomych w obrębie asortymentu. Dzięki temu zyskujemy nie tylko możliwość utrzymania spójnego charakteru całego osprzętu, ale także możliwość zmiany estetycznej całości w przypadku odświeżania całego wnętrza.

Simon 54 Nature jako przykład twórczego podejścia do osprzętu elektrycznego

Kreatywność na ścianie jest zawsze dobrym pomysłem, a kolejną serią, o której warto wspomnieć, jest osprzęt Simon 54 Nature. Rozwiązanie to również niesie ze sobą wiele możliwości estetycznych. Elegancja zamknięta w zwykłym elemencie codziennego użytku sprawia, że wnętrze zyskuje w oczach każdego z gości. Simon 54 Nature jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń o charakterze nowoczesnym. Produkty tej serii pasują zarówno do wnętrz wykończonych w stylu loftowym, jak i glamour.

Seria Simon 82 Detail - Linia Air - ramka aluminium - podstawa biała Seria Simon 82 Detail. Linia Metal, ramka kolor biały, podstawa złota Seria Simon 82 Detail - Linia Fluorescent - ramka grafit - podstawa jasny żółty Seria Simon 82 Detail - Linia Fluorescent-  ramka grafit - podstawa jasny zielony
Seria Simon 82 Detail. Linia Air, ramka: kolor aluminium, podstawa biała. Seria Simon 82 Detail. Linia Metal, ramka: kolor biały, podstawa złota. Seria Simon 82 Detail. Linia Fluorescent, ramka: grafit, podstawa jasny żółty. Seria Simon 82 Detail. Linia Fluorescent, ramka: grafit, podstawa jasny zielony.

Warto pamiętać, a tym samym zasugerować klientowi, że ramki można wypełnić zarówno klasycznymi gniazdkami i włącznikami, jak i rozbudowanym osprzętem w postaci gniazdek USB z ładowarką do smartfonów, gniazdek multimedialnych oraz rozwiązań kontrolujących bezpieczeństwo za sprawą wbudowanych czujników. Tak estetyczne podłączenie urządzeń multimedialnych w jednym miejscu, nie zakłóci porządku w pomieszczeniu.

Zobacz serię Simon 82 od Kontakt-Simon w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies