Kotwy mechaniczne i chemiczne Walraven

dodano: 29 października 2018

Kotwy mechaniczne i chemiczne WalravenTworzenie nowych rozwiązań i poszerzanie oferty produktów to priorytet w działalności firmy Walraven. Dlatego niedawno na rynku pojawiły się produkty z zakresu techniki kotwienia odpowiadające na zapotrzebowanie rynku.

Zobacz kotwy Walraven w sklepie

Walraven oferuje teraz kompletny zestaw mechanicznych i chemicznych kotew oraz dedykowane oprogramowanie kalkulacyjne ułatwiające dobór odpowiednich produktów. Wraz z pozostałymi systemami produktów Walraven zapewni prawidłowe mocowanie w przypadku każdego projektu.

Wybierając odpowiednie rozwiązanie, należy ustalić, czy obciążenie będzie statyczne czy dynamiczne. Nieruchomy obiekt będzie wywierać obciążenie statyczne, do ruchomych obiektów należy dodać obciążenie dynamiczne, które wynika z naprężeń powodowanych przez ruch, na przykład wibracje maszyn lub działanie wiatru. Kierunek obciążenia to kolejny ważny czynnik. Element mocowany może wywierać obciążenie pod kątem w stosunku do kotwy i mamy wtedy do czynienia z siłą ścinającą lub obciążeniem równoległym (siłą wyrywającą). Walraven dostarcza tabele z informacjami o każdym produkcie wraz z tabelami nośności charakterystycznej. Wystarczy skontaktować się z działem Technicznego Wsparcia Sprzedaży Walraven lub zapoznać się z katalogami produktów.

Kotwy mechaniczne i chemiczne Walraven (1)Walraven w ramach produktów z zakresu techniki kotwienia oferuje:

 • śruby do betonu,
 • kotwy bolcowe,
 • kotwy rozporowe,
 • kotwy segmentowe,
 • kotwy stropowe,
 • kotwy wbijane,
 • kotwy mosiężne,
 • kotwy chemiczne.

Kotwy Walraven są produkowane w Europie, mają wymagane aprobaty. Wyróżniają się trwałością dzięki zastosowanemu pokryciu powierzchni, które gwarantuje ich długą żywotność. Większość produktów cechuje odporność ogniowa, a nawet sejsmiczna. Kotwy bolcowe mają znaczniki głębokości kotwienia, które zapewniają prawidłową instalację. Kotwy Walraven mają cechowanie na produkcie oraz oznaczenia rozmiarów na kołnierzu kotwy.

Ciekawym produktem w ofercie jest kotwa o zredukowanej głębokości kotwienia, która umożliwia mocowanie w podłożu ze zbrojeniem lub w materiałach pustych. W ofercie znajdziemy również zestaw do osadzania kotew zredukowanych – połączone narzędzie – wiertło ze stoperem z osadzakiem do kotew, nakładanym na wiertarkę. Wiertło gwarantuje otwór o odpowiedniej głębokości, a osadzak zapewnia o 50% szybszy montaż. W przypadku konieczności osadzenia znacznej liczby kotew oszczędności są ogromne. Zestaw eliminuje również konieczność niewygodnego dobijania kotew młotkiem w przypadku instalacji w stropach.

Zobacz kotwy i śruby Walraven w sklepie

Zestaw do osadzania kotew zredukowanych WalravenW ofercie znalazły się również wiertła. Wiertło z trzema krawędziami zapewnia szybkie wiercenie, nawet w podłożu ze zbrojeniem. Kształt wiertła zapewnia łatwe usuwanie zwiercin, a specjalny szpic naprowadzający ułatwia precyzyjne i szybkie rozpoczęcie pracy. Wiertło do materiałów pustych, dzięki swojej konstrukcji, umożliwia szybkie wiercenie bez niszczenia materiału, gwarantuje odpowiednio ukształtowany otwór, bez wiercenia udarowego. Wiertło do betonu ze stoperem pozwala na wiercenie otworu o kontrolowanej głębokości – sprawdza się idealnie przy instalacjach w stropie. Dodatkowe akcesoria, takie jak mieszalniki do żywicy, wyciory, pompki czyszczące czy wysokiej jakości aplikatory do kotew chemicznych, uzupełniają całą ofertę.

ruby do betonu WalravenJak prawidłowo dobrać kotwę?

Aby prawidłowo dobrać kotwę należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • warunki środowiskowe, w jakich ma ona być zastosowana,
 • typ podłoża, do którego kotwa ma być zamocowana (np. beton, pustak),
 • odległość między kotwami, a także odległość między kotwami a krawędzią podłoża,
 • określoną wymaganą nośność,
 • typ obciążenia i kierunek działania sił (wyrywanie/ścinanie),
 • typ elementu mocowanego za pomocą kotwy.

Najnowsze produkty, które pojawiły się w ofercie, to dyble nylonowe, wykonane z wysokiej jakości poliamidu, odpornego na starzenie się i procesy UV. Jest to uniwersalny dybel, pasujący do wielu podłoży, np. beton, ceramika, pustak czy płyta gipsowo-kartonowa. Dybel rozpiera się w kierunku 360°, co gwarantuje wysoką nośność. Może być stosowany zarówno z wkrętami, jak i ze śrubami dwugwintowymi. Walraven oferuje szeroki wybór średnic dybla. Jest to uniwersalny produkt do wielu zastosowań.

Zapoznaj się z pełną ofertą kotew mechanicznych i chemicznych firmy Walraven, dostępnych w hurtowniach sieci Onninen.

Zobacz kotwy i śruby Walraven w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies