Beha-Amprobe HD160C – bezpieczny pomiar napięć powyżej 1000 V DC

dodano: 4 kwietnia 2019

Miernik napięć Beha-Amprobe HD160CRozruch i utrzymanie instalacji fotowoltaicznych to wiele wyzwań pomiarowych, którym większość dostępnych na rynku przyrządów pomiarowych nie jest w stanie sprostać. Do najczęściej przeprowadzanego pomiaru w instalacjach fotowoltaicznych zalicza się ten przeprowadzany po stronie prądu stałego, gdzie napięcia mogą przekraczać wartość 1000 V. Pomiar tak dużych wartości wiąże się z niebezpieczeństwem dla osoby obsługującej przyrząd pomiarowy.

Mając na uwadze powyższe wymagania, firma Beha-Amprobe wprowadziła na rynek przyrząd pomiarowy HD160C, który pozwala na pomiar napięcia do 1500 V DC z najwyższą kategorią bezpieczeństwa CAT IV 1000 V. Multimetr ten cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością na przepięcia do 12 kV (udar 1.2 μS/50 μS według normy EN 61010-1:2001).

Miernik napięć Beha-Amprobe HD160C (1)Inżynierowie Beha-Amprobe zaimplementowali w urządzeniu zabezpieczenie przeciążeniowe, którego zadaniem jest ochrona przyrządu w momencie, w którym napięcie przekroczy wartość 1500 V DC lub 1000 V AC RMS.

Multimer HD160C został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić jak najdłuższą i prawidłową pracę dzięki wysokiemu stopniu szczelności IP67 oraz gumowej obudowie, która w połączeniu z zastosowaną wewnątrz przyrządu niezawodną elektroniką zapewnia wytrzymałość na upadki z wysokości 2 m. Obudowa urządzenia jest odporna również na wysoką temperaturę oraz na działanie środków chemicznych.

Przyrząd zasilany jest standardową alkaliczną baterią 9 V, która przy typowym zastosowaniu urządzenia zapewnia żywotność do 150 godzin.

Miernik napięć Beha-Amprobe HD160C (2)

Beha-Amprobe HD160C został wyposażony w przetwornik A/C pozwalający na pomiar prawdziwej wartości skutecznej TrueRMS. Wysoki współczynnik CF=3 umożliwia pomiar prawdziwej wartości skutecznej sygnałów o bardzo dużej zawartości harmonicznych.

W zestawie z przyrządem znajdziemy następujące akcesoria:

  • sondy pomiarowe wykonane w systemie 4 mm,
  • nakładki z uchwytem krokodylowym,
  • złącze wraz z termoparą – pomiar od – 20 do 1300°C,
  • uchwyt magnetyczny.

Warto nadmienić, że multimer zabezpieczony jest dedykowanymi bezpiecznikami szybkimi PF700. W związku z zakresem pomiaru napięcia i wartością przepięć, na które przyrząd jest odporny, nie zaleca się wykorzystania bezpieczników innego typu.

Do dodatkowych akcesoriów, które możemy dołączyć do multimetru, zaliczają się cęgi CT235A wyposażone w moduł haltronowy, co oznacza, że mogą być zastosowane do pomiaru natężenia prądu AC i DC. Zakres pomiary cęgów to 1000 A, co z pewnością będzie wystarczające dla wielu pomiarowych aplikacji związanych z fotowoltaiką.

Multimetr Beha-Amprobe HD160C jest możliwy do nabycia na indywidualne zamówienie.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym w Onninen.

Sprawdź inne produkty Beha-Amprobe w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies