Nowe nagrzewnice wodne LEO Flowair - jedno urządzenie, wiele możliwości

dodano: 5 listopada 2018

Nagrzewnice wodne LEO FlowairFLOWAIR jako pierwszy wprowadza nowy standard w branży – etykiety jakościowe do nowego typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO. Dbając o jakość produktów, FLOWAIR współpracuje z niezależnym, międzynarodowym, akredytowanym laboratorium badawczym, w celu rzetelnego potwierdzenia parametrów technicznych urządzeń i standaryzacji danych.

Zobacz nagrzewnice Flowair w sklepie

Etykieta zawiera rzetelne parametry techniczne urządzenia, kluczowe do prawidłowego i świadomego doboru urządzeń: moc urządzenia, zasięg strumienia powietrza, hałas. Parametry te zostały określone przy realnych warunkach brzegowych jakie występują w większości obiektów. Wiarygodne dane techniczne eliminują ryzyko inwestycyjne. Klient ma pewność, że produkt został przebadany, a parametry urządzenia są zgodne z opisem.


Nowy typoszereg nagrzewnic wodnych LEO z etykietą potwierdzającą parametry - nowy standard w branży?

Wywiad z Grzegorzem Perestajem – szefem zespołu Badań i Rozwoju firmy FLOWAIR

- O jakości produktu takiego jak nagrzewnica wodna nie decyduje już tylko jej wygląd, energooszczędność, jakość wykonania czy trwałość użytych materiałów. Czy zgodzi się Pan z tym?

Jak najbardziej. Ze wszystkich cech produktu jakie przedstawiane są dziś przez producentów najważniejszą powinno być rzetelne i jasne przedstawienie parametrów technicznych urządzenia.

- Jakie parametry techniczne ma Pan na myśli?

Informacja tak ważna jak moc urządzenia, zasięg czy hałas nagrzewnic wodnych są dla potencjalnego klienta kluczowe do prawidłowego i świadomego doboru urządzeń. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowy standard w branży i jako pierwsi wprowadzamy etykiety produktowe do typoszeregu nagrzewnic wodnych LEO.

Zobacz nagrzewnice wodne Flowair w sklepie

- Skąd pochodzą dane na etykietach?

Dbamy o jakość swoich produktów, współpracujemy z niezależnym, międzynarodowym, akredytowanym laboratorium badawczym. Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają parametry techniczne urządzeń. Etykieta przedstawia rzeczywiste parametry urządzenia – jego rzeczywistą moc, zasięg strumienia powietrza, hałas. Parametry te zostały określone przy realnych warunkach brzegowych jakie występują w większości obiektów.

Nagrzewnice wodne LEO Flowair (2)Akredytowane laboratorium badawcze

Wybrane przez FLOWAIR laboratorium badawcze to międzynarodowa firma, dbająca o wysoki standard badań. Wyniki badań są cenione przez producentów na całym świecie. Badania zostały wykonane w oparciu o normy europejskie, standardy międzynarodowe jak również rodzime przepisy obowiązujące w Polsce. Raporty wydawane przez Laboratorium stanowiły podstawę do przygotowania etykiety jakościowej.

Laboratorium posiada akredytacje:

Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Akredytacje laboratorium

Badania wydajności Badania poziomu ciśnienia akustycznego Badania mocy grzewczej
Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Badania wydajności Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Badania poziomu cisnienia akustycznego Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Badania mocy grzewczej

- Co zyskuje klient, a co producent?

Etykieta na produktach FLOWAIR jest gwarancją dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną, gdyż wiarygodne dane techniczne eliminują ryzyko inwestycyjne. Klient ma pewność, że produkt został przebadany, a parametry urządzenia są zgodne z opisem. Natomiast producentowi etykieta daje możliwość pewnego rodzaju standaryzacji danych. Producent ma jasną informację jak badać urządzenie, jak przedstawiać dane, etykieta wzmacnia uczciwą konkurencję.

Zobacz nagrzewnice wodne Flowair w sklepie

Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Etykieta

- No właśnie, pozostali producenci nagrzewnic wodnych takich etykiet nie mają? Czy będziecie ich do tego namawiać?

Tak. Jako członek stowarzyszenia EUROVENT chcemy stworzyć grupę roboczą do opracowania i wdrożenia klarownych wytycznych w zakresie informowania o parametrach wodnych nagrzewnic powietrza. Będziemy zapraszać pozostałych producentów nagrzewnic do współpracy w tym zakresie. Za podjęciem wskazanej inicjatywy przemawia przede wszystkim dobro klienta.

- Ale klienci nie kupują w ciemno, mają dostęp do dokumentacji technicznej produktu chociażby na stronach www producentów?

Tak, większość danych można znaleźć w Internecie, ale z naszych obserwacji wynika, że klienci nie są w stanie jednoznacznie porównać podstawowych parametrów technicznych. Wynika to m.in. z tego, że producenci podają moc grzewczą, zasięg strumienia powietrza, czy hałas dla różnych warunków brzegowych. Bardzo często wybierają te warunki brzegowe, które umożliwią im przekazanie parametrów lepszych niż w rzeczywistości. Częstokroć nie przekazują kompletnych danych, pomijając np. zasięg strumienia nieizotermicznego. W tej sytuacji, ujednolicenie sposobu podawania parametrów wodnych nagrzewnic powietrza umożliwi klientom łatwe, szybkie i – co najważniejsze – obiektywne porównanie urządzeń różnych producentów i wybór produktu spełniającego ich oczekiwania. Poza tym, wprowadzenie takiej jednolitej praktyki „zmusi” producentów do podawania rzetelnych danych w taki sposób, by były one czytelne dla klientów.

- A skąd pomysł na nowy typoszereg nagrzewnic wodnych?

Pomysł narodził się ze zgłaszanych do nas potrzeb klienta i tak naprawdę to oni są autorami nowego typoszeregu. Od dłuższego już czasu analizowaliśmy duże projekty budowlane, które wspólnie z naszymi klientami przygotowujemy w Dziale Wsparcia Projektowego. Zbieraliśmy dane z rynku oraz sprawdzaliśmy nowe rozporządzenia ErP. Z naszych obserwacji i badań wyszło, że jest potrzeba jeszcze lepszego dostosowania urządzeń do potrzeb rynku.

- Dostosowanie urządzeń do potrzeb rynku - co to tak naprawdę znaczy?

Sama bryła urządzenia się nie zmienia, natomiast nagrzewnice otrzymały nowy wentylator, aby móc zoptymalizować wydajność na jego biegach. Zwiększyliśmy typoszereg nagrzewnic i warianty obudów. Teraz do wyboru mamy 3 wielkości, 8 mocy grzewczych i aż 3 warianty obudowy.

Nagrzewnice wodne LEO Flowair - 8 zakresów mocy, 3 wielkości, 3 warianty

Zobacz nagrzewnice wodne Flowair w sklepie

Teraz do wyboru aż 8 modeli nagrzewnic,
aby jeszcze lepiej dopasować urządzenie do wymogów danego obiektu

Nagrzewnice wodne LEO Flowair - 8 modeli, zakres wydajności

Zakres mocy grzewczych określony przy parametrach:
min. - I bieg wentylatora, temperatura czynnika grzewczego 40/30oC, temperatura za wlocie do urządzenia 20oC,
max. - III bieg wentylatora, temperatura czynnika grzewczego 120/90oC, temperatura za wlocie do urządzenia 0oC,

Urządzenie jest dostępne w 3 wersjach obudowy

Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Obudowa EPP Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Obudowa RAL Nagrzewnice wodne LEO Flowair - Obudowa INOX
EPP RAL INOX
Obudowa z tworzywa sztucznego.
Wykonanie standardowe.
Obidowa stalowa malowana proszkowo.
Wykonanie specjalne.
Obudowa ze stali nierdzewnej.
Wykonanie specjalne.

Zwiększona ilość urządzeń o zróżnicowanej mocy grzewczej, wydajności czy zasięgu pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie urządzenia do wymogów danego budynku.

- Rozumiem, że na urządzeniach pojawi się etykieta z parametrami?

Tak, cały nowy typoszereg nagrzewnic wodnych będzie posiadał etykiety. Liczymy na to, że pozostali producenci nagrzewnic również będą badać swoje produkty oraz oznaczą je w taki sposób, aby klient otrzymał pełną informację o produkcie.

- Dziękuję za rozmowę.

Zobacz nagrzewnice wodne Flowair w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies