Ochrona non stop dzięki maseczkom jednorazowym

dodano: 17 czerwiec 2020

Pomimo stopniowego luzowania obostrzeń związanych z epidemią SARS-CoV-2, nie należy bagatelizować stałej ochrony przed koronawirusem. Jednym z podstawowych środków ochrony osobistej rekomendowanych przez WHO oraz epidemiologów są maseczki jednorazowe.

Ochrona non stop dzięki maseczkom jednorazowym

W tym artykule przeczytasz o tym:

dlaczego warto korzystać z maseczek jednorazowych w miejscu pracy oraz w przestrzeni publicznej, a także jak prawidłowo je nosić. Poza tym dowiesz się, z jakich pozostałych środków ochrony osobistej warto korzystać, aby zredukować ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.Czego szukasz?

Jak maseczki jednorazowe chronią przed zakażeniem?

Wraz z rozwojem pandemii w większości krajów na świecie (od 16 kwietnia również w Polsce) noszenie maseczek w przestrzeni publicznej stało się obowiązkowe. Pojawia się coraz więcej przypadków bezobjawowego przechodzenia choroby, dzięki czemu stałe noszenie maseczek skutecznie powstrzymuje rozprzestrzenianie się koronawirusa. Maseczki pełnią funkcję ochronną nie tylko przed koronawirusem, ale również przed pozostałymi wirusami, bakteriami, zarodnikami pleśni i grzybów, a także patogenami i smogiem. Codzienne noszenie maseczki w miejscu pracy, sklepach i miejscach publicznych zapewni skuteczną ochronę przed szeregiem schorzeń oraz zanieczyszczonym miejskim powietrzem.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów maseczek. Zdecydowanie najpopularniejszymi są bawełniane maseczki wielokrotnego użytku, maski i półmaski antysmogowe, a także jednorazowe maseczki chirurgiczne zapewniające zdecydowanie najwyższy poziom ochrony – zarówno przed koronawirusem i innymi patogenami, jak również przed chorobami układu oddechowego spowodowanymi nieprawidłowym użytkowaniem maseczek. Jednorazowe maseczki oraz maseczki bawełniane chronią przede wszystkim przed dużymi kroplami płynów ustrojowych, które mogą przenosić koronawirusa wraz z wydychanym powietrzem.

Pełną ochronę przed koronawirusem zapewniają specjalistyczne maseczki N95 wyposażone w filtr oczyszczający powietrze oraz wykonane z materiału o gęstym splocie.

Maseczki jednorazowe Onninen (1)

Sprawdź ofertę maseczek jednorazowych w sklepie Onninen

Jak prawidłowo używać maseczek jednorazowych?

Maseczka musi zasłaniać zarówno usta, jak i nos. Należy pamiętać, że maseczki łatwo i szybko nasiąkają wilgocią. Jeśli dojdzie do zawilgocenia lub uszkodzenia maseczki, należy ją wymienić na nową. Chodzenie w wilgotnej maseczce może prowadzić do rozwoju licznych schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych.

Jak prawidłowo założyć maskę?

Zakładaj maseczkę wyłącznie uprzednio umytymi i zdezynfekowanymi rękoma. Użytkowanie maseczek będzie skuteczne wyłącznie wtedy, gdy będzie połączone z częstym myciem rąk lub ich dezynfekcją preparatami na bazie alkoholu oraz zachowywaniem bezpiecznego dystansu społecznego (min. 1,5-2 m).

Jak prawidłowo założyć maseczkę

Jak prawidłowo ściągnąć maskę?

Zużyte maseczki należy zdejmować, trzymając za troczki lub gumki bez dotykania przedniej części maseczki. Po jej zdjęciu należy ją natychmiast wyrzucić do zamkniętego pojemnika na odpady. Po zdjęciu maseczki należy umyć lub zdezynfekować ręce, a następnie w razie potrzeby założyć kolejną maseczkę jednorazową. Niewłaściwe stosowanie maseczek może zwiększać ryzyko infekcji.

Sprawdź ofertę maseczek jednorazowych w sklepie Onninen

Pozostałe sposoby ochrony przed koronawirusem

Poza właściwym noszeniem maseczek ochronnych warto zadbać o dodatkowe środki ochrony osobistej. Do rekomendowanych sposobów ograniczających ryzyko zakażenia oraz rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2 należą rękawiczki lateksowe i nitrylowe, żele antywirusowe na bazie alkoholu oraz przyłbice ochronne. Rękawiczki lateksowe i nitrylowe eliminują kontakt rąk z potencjalnie zakażonymi powierzchniami.

Żele na bazie alkoholu pozwolą na skuteczną dezynfekcję rąk, innych części ciała oraz przedmiotów w sytuacjach, w których nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła. Ostatnim sposobem na ochronę przed zarażeniem są przyłbice ochronne. Stanowią alternatywę 

Sprawdź płyny do dezynfekcji w sklepie Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies