Odzież robocza i BHP – pracuj bezpieczenie

dodano: 16 sierpnia 2018

Odzież robocza i BHPPraca w szkodliwych warunkach zagraża życiu i zdrowiu człowieka. Dlatego ważne jest aby zadbać o prawidłową ochronę podczas pracy. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia obrażeń i szkodliwego działania na człowieka ważne jest noszenie odzieży ochronnej jak i innych niezbędnych elementów do ochrony.

Zobacz odzież roboczą i BHP w sklepie

Onninen - ochrona głowy - hełmOchrona głowy

W celu ochrony głowy przed wszelkimi urazami podczas różnorodnych prac należy zakładać hełmy ochronne, czapki, maski, okulary ochronne czy nauszniki przeciwhałasowe. W zależności od konstrukcji hełmy mogą chronić przed różnymi niebezpiecznymi czynnikami takimi jak porażenie prądem czy wysoka temperatura. Rodzaj stosowanego hełmu uzależniony jest od miejsca wykonywania pracy.

Onninen - okulary ochronneOczy są najbardziej wrażliwym narządem narażonym na uszkodzenia, dlatego istotne jest aby prawidłowo je zabezpieczyć. Mogą w tym pomóc takie elementy jak gogle, okulary ochronne czy osłony na oczy. W zależności od miejsca pracy mogą one ochronić przed zagrożeniami mechanicznymi, fizycznymi czy chemicznymi. Okulary ochronne posiadają różne parametry i właściwości.

Onninen - maski ochronnePodczas wykonywania prac gdzie występuje bardzo wysokie stężenie pyłków czy substancji drażniących w powietrzu należy używać masek ochronnych. Głównym ich zadaniem jest oczyszczanie powietrza oraz ochrona dróg oddechowych. Wybierając maskę ochronną należy zwrócić szczególną uwagę na to w jakich warunkach będzie wykorzystywana.

Ostatnim elementem, o którym nie można zapomnieć przy doborze sprzętu ochronnego są nauszniki przeciwhałasowe oraz zatyczki do uszu. Mają one na celu zabezpieczenie narządu słuchu przed jego uszkodzeniem.

Onninen - buty roboczeButy ochronne

Niezwykle ważnym elementem stroju ochronnego jest odpowiednie obuwie. Przede wszystkim ma ono za zadanie osłaniać stopy przed wszelkiego rodzaju urazami oraz pozostałymi szkodliwymi czynnikami. Ponadto buty ochronne doskonale sprawdzają się przy niskich temperaturach oraz niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Osoby pracujące w terenie bardzo często narażone są na przemoczenie, dlatego istotne jest aby dobrać nieprzemakające obuwie.

Zobacz odzież roboczą i BHP w sklepie

Rękawice ochronne

Kolejnym niezbędnym elementem ubioru są rękawice ochronne. Ich zaletą jest nie tylko ochrona przed urazami ale również zapewnienie komfortu podczas pracy. Powinny być one odpowiednio dobrane do potrzeb każdego pracownika. Ważne jest aby były one dopasowane i nie utrudniały pracy. Podczas wyboru rękawic ochronnych należy pamiętać o tym kto będzie ich używał oraz w jakich warunkach będzie pracował. Ponadto rękawice chronią dłonie przed szkodliwymi czynnikami i warunkami atmosferycznymi.

 Rękawice lateksowe Onninen  Rękawice nitrylowe Onninen  Rękawice poliestrowe Onninen
Rękawice lateksowe Rękawice nitrylowe Rękawice poliestrowe
 Rękawice skórzane Onninen  Rękawice spawalnicze Onninen  Rękawice wzmacniane Onninen
Rękawice skórzane Rękawice spawalnicze Rękawice wzmacniane
Onninen - odzież ochronna

Odzież ochronna - kamizelki, bluzy i spodnie robocze

Odzież ochronna jest jednym z podstawowych elementów stroju roboczego, do którego należą m.in. kamizelki, bluzy i spodnie robocze. Wybór odzieży ochronnej zależy przede wszystkim od warunków oraz miejsca pracy. Jednym z rodzajów odzieży ochronnej jest odzież odblaskowa. Najczęściej używana jest przez osoby pracujące tam gdzie jest duży ruch uliczny, występują opady deszczu oraz prace wykonywane są po zmierzchu. Główną zaletą stosowania tej odzieży jest zwiększenie widoczności pracującej osoby, co wpływa na poprawę jej bezpieczeństwa.

Przy różnego rodzaju pracach również należy pamiętać aby odpowiednio oznakować miejsce robót. Do tego służą tabliczki informacyjne oraz tabliczki ostrzegawcze.

Zobacz odzież roboczą i BHP w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies