Oprawy LED Ledvance - dobre światło niezależnie od miejsca

dodano: 29 kwietnia 2019

Stale rosnące ceny prądu zmuszają do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą obniżyć koszty zużycia energii. Jednym z nich jest zastosowanie oświetlenia LED – ta inwestycja zwróci się bardzo szybko.

Oprawy LED Ledvance - dobre światło niezależnie od miejscaLiczy się dobre światło

Modernizacja oświetlenia ma wiele zalet. Do tych najważniejszych należy oczywiście obniżenie kosztów eksploatacji, w tym energii, które mogą być na tyle znaczące, że inwestycja w nowoczesne rozwiązania szybko się zwróci. Nie bez znaczenia jest także możliwość poprawy jakości oświetlenia, co zapewni zwiększenie wydajności i poprawę bezpieczeństwa pracy, a także pozytywnie wpłynie na samopoczucie i funkcjonowanie ludzi.

Zobacz oprawy wewnętrzne LED Ledvance w Onninen

Znakomite parametry, nowoczesny design, solidne materiały, niższa energochłonność – tak w skrócie można scharakteryzować najnowsze oprawy LED, które wprowadza właśnie do sprzedaży marka LEDVANCE. Bogate portfolio spełnia potrzeby oświetleniowe praktycznie wszystkich obszarów.

Oprawy Ledvance Panel LED 600Dobre światło w biurze

Oprócz redukcji kosztów eksploatacji, system oświetleniowy dla biur musi spełniać przede wszystkim liczne normy, dyrektywy, przepisy BHP. Kluczowe wymagania obejmują przede wszystkim eliminację olśnienia do pracy na stanowiskach z monitorami, wysoką równomierność oświetlenia i odpowiednie jego natężenie.

Oprawy Ledvance Panel LED 1200 RGBNowa oprawa LEDVANCE Panel LED Direct/Indirect idealnie nadaje się do tych specyficznych wymagań. Kieruje 70 proc. światła bezpośrednio w miejsce pracy i 30 proc. światła pośrednio na potrzeby oświetlenia ogólnego. Oprawa o grubości zaledwie jednego centymetra wyróżnia się nowoczesnym designem, wykończona jest aluminiową ramką i ma zaokrąglone krawędzie. Mikropryzmatyczna obudowa z wysokiej jakości tworzywa PMMA zapewnia wskaźnik olśnienia o wartości mniejszej niż 19 (UGR <19). Skuteczność świetlna oprawy to 110 lm/W, a trwałość może wynieść nawet do 50 000 godzin (L80).

Oprawy Ledvance Linear Indivi LED D+I 1200 (1)Wysoka jakość światła emitowanego przez rodzinę opraw IndiviLED wynika ze specjalnego układu optycznego, składającego się z małych „kwadratów świetlnych”. Fakt, że każda pojedyncza dioda ma swoją własną soczewkę i odbłyśnik, oznacza bardzo dobre, wolne od olśnienia oświetlenie o wskaźniku UGR <19, a także znakomity rozsył światła. Duża liczba elementów optycznych nadaje oprawom atrakcyjny wygląd. IndiviLED to wąskie oprawy o długości 1,2 m i 1,5 m do montażu powierzchniowego lub zwieszanego, które można stosować niemal wszędzie, a co ważne można je również łączyć, aby stworzyć jednolitą instalację oświetleniową. Zgodnie z wymogami oświetlenia biurowego, wszystkie oprawy zapewniają bezpośrednie światło lub mieszankę światła bezpośredniego i pośredniego. Oprawy mogą być również dostępne w wersjach z czujnikami światła dziennego lub obecności, z interfejsem DALI lub funkcją oświetlenia awaryjnego.

Dobre światło w sklepie

Optymalizacja zużycia energii ma najwyższy priorytet w rozwiązaniach oświetleniowych, przeznaczonych dla firm w branży detalicznej. Właściwie nie ma branży, w której można tak łatwo oszczędzać energię używaną do oświetlania. Dotyczy to wszystkich obszarów działalności – od dyskontów, przez sklepy odzieżowe i meblowe po sklepy dla majsterkowiczów czy centra ogrodnicze. Ale dobre światło w sklepie to nie tylko rozwiązania energooszczędne, lecz także takie produkty, które wyeksponują towar w najlepszy możliwy sposób, stworzą  relaksującą i komfortową atmosferę i będą przewodnikiem pomiędzy sklepowymi półkami.

Oprawy Ledvance Asset 3152895 Track SP D75Tracklight Spot firmy LEDVANCE to niezwykle kompaktowa rodzina reflektorów punktowych LED do powszechnie stosowanych montażowych szyn trójfazowych. Opracowano trzy różne rozmiary opraw, w których mieszczą się reflektory o mocach 25, 35 lub 55 W. W obudowie oprawy umieszczone jest urządzenie sterujące. Aby uzyskać pożądane efekty, odbłyśnik oprawy można regulować w zakresie 15, 24 oraz 38°. Ponadto aluminiowe odbłyśniki z czarnym pierścieniem zapewniają wysoki stopień redukcji olśnienia (UGR <16), a wskaźnik oddawania barw to Ra >90.

Oprawy Ledvance Asset 3152839 DL Comfort DN130 13WOprawy Downlight Comfort LED nadają się do podstawowego oświetlenia w sklepach o dowolnej powierzchni. Stanowią bezpośredni zamiennik opraw świetlówkowych typu downlight (1x18 W, 2x18 W, 2x26 W). Mały przełącznik z tyłu oprawy umożliwia wybranie preferowanej barwy światła spośród trzech – 3000, 4000 lub 5700 K, a zacisk do szybkiego łączenia oszczędza czas podczas instalacji. Zastosowanie Downlight Comfort może przynieść do 60% oszczędności energii w porównaniu z oprawami w technologii tradycyjnej. Dzięki klasie ochronności IP54 oprawa Downlight Comfort może być stosowana w łazienkach, kuchniach i w zadaszonych strefach zewnętrznych.

Oprawy Ledvance HighBay 90 WDobre światło w fabryce

W obszarach przemysłowych oświetlenie ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności pracowników. Odpowiednio dobrane oprawy pomagają zwiększyć ich koncentrację, wyeliminować błędy i poprawić efektywność. Ale ten sektor stawia przed oświetleniem również inne wyzwania. Oprawy w takich obiektach muszą działać niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach i spełniać najwyższe wymagania, jeśli chodzi o energooszczędność.

W wysokich pomieszczeniach, takich jak magazyny, fabryki i centra logistyczne sprawdzą się inteligentne oprawy High Bay DALI. Można je połączyć z zewnętrznymi czujnikami obecności osób i światła. High Bay DALI w wersji CLO, która wytwarza stały strumień świetlny przez cały okres eksploatacji (L 100), dzięki czemu może pozwolić zaoszczędzić do 90% wydatków na energię elektryczną. Trwałość oprawy to ponad 50 tys. godzin. Oprawy przystosowane są do pracy w ekstremalnych temperaturach otoczenia od -30°C do +50°C.

Zobacz oprawy wewnętrzne LED Ledvance w Onninen

Oprawy Ledvance DP Special 1500 48W +4000K IP67W fabrykach, przemyśle spożywczym czy w kuchniach niezbędne jest zastosowanie opraw odpornych na wilgoć i unoszące się w powietrzu pozostałości oleju, gazów, pyłu i detergentów. Oprawy LEDVANCE Damp Proof Special z klasą ochrony IP69K można czyścić nawet przy użyciu myjki wysokociśnieniowej – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tworzywa PMMA w połączeniu z pokrywami ze stali nierdzewnej. Atrakcyjne wizualnie liniowe oprawy są wyjątkowo wydajne energetycznie, a ich skuteczność świetlna wynosi 150 lm/W. Instalacja jest bardzo prosta, ponieważ oprawy LED są okablowane fabrycznie, a montaż odbywa się bez użycia narzędzi, za pomocą prostych zacisków.

Oprawy Ledvance Oprawy Ledvance TruSysNowy elastyczny system TruSys oferuje jednolite i energooszczędne oświetlenie dużych powierzchni. Na rozwiązanie składają się szyny montażowe i płaskie liniowe oprawy, które można łatwo umieścić na miejscu za pomocą zatrzasku – jako ciągłą lub przerywaną linię świetlną. Dzięki temu, że uchwyty montażowe wpuszczono w szyny są one prawie niewidoczne z zewnątrz, co poprawia estetykę systemu TruSys. Możliwość uzyskania różnych kątów rozsyłu światła, dzięki specjalnym soczewkom, to kolejny atut oprawy. Na przykład szeroki kąt rozsyłu światła pozwoli na równomierne oświetlenie niskich pomieszczeń, np. warsztatów. Z kolei wąski sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach jak magazyny wysokiego składowania. System TruSys idealnie nadaje się również do oświetlenia sklepów.

Dobre światło w hotelu

Dobre oświetlenie wpływa na nastrój i ma istotne znaczenie dla komfortu gości i personelu w przestrzeniach hotelowych. Ale oświetlenie w sektorze hotelarskim musi spełniać jeszcze więcej wymagań niż te. Musi także zużywać niewiele energii, być w stanie elastycznie integrować się z istniejącymi systemami zarządzania oświetleniem i zapewniać oświetlenie awaryjne w razie potrzeby.

Oprawy Ledvance SP Square DK ADJ 8 +3000K FLDekoracyjny, kwadratowy reflektor Spot Square o niezwykle wąskiej ramie może być stosowany jako bezpośredni zamiennik konwencjonalnych halogenowych reflektorów punktowych (75 W). W porównaniu z produktami wykorzystującymi standardowe technologie, zastosowanie Spot Square może przynieść nawet do 90% oszczędności energii. Głowica oprawy jest regulowana w zakresie +/- 25°, a kąt rozsyłu światła wynosi 30°. Temperatura barwowa emitowanego światła to 3000 K. Spot Square ma trwałość do 50 tys. godzin. Ledvance udziela na produkt 5-letniej gwarancji.

W nagłych przypadkach oświetlenie może zapewniać zarówno orientację, jak i bezpieczeństwo. Oprawy Emergency Downlight charakteryzują się wysokim strumieniem świetlnym wynoszącym aż do 335 lumenów i zoptymalizowanym rozsyłem światła. Okrągłe wersje ze zintegrowanym akumulatorem i sterownikiem, a także trzygodzinnym czasem pracy w przypadku awarii zasilania, idealnie nadają się do ważnych zastosowań, takich jak oświetlenie dróg ewakuacyjnych i strefy otwartej. Soczewki w oprawach zostały doskonale dostosowane do wymogów bezpieczeństwa. Wszystkie produkty serii Emergency Downlight charakteryzują się stopniem ochrony IP43 i odpornością na uderzenia IK07.

Oprawy Ledvance EM DL DN120 3H AntipanicZ kolei oprawa Emergency Bulkhead wyróżnia się stopniem ochrony IP65. Model nadaje się do oświetlenia strefy ogólnej i dróg ewakuacyjnych, z możliwością wyboru automatycznego lub ręcznego testowania sprzętu oraz do pracy ciągłej lub w trybie gotowości. Oprawę można również przekształcić w podświetlany znak bezpieczeństwa w kilku prostych krokach – zestaw zawiera cztery samoprzylepne znaki ewakuacyjne. Czas pracy w modelu z automatycznym testowaniem można ustawić na jedną, trzy lub osiem godzin.

Oprócz nowego asortymentu opraw do oświetlenia awaryjnego firma LEDVANCE oferuje swoim profesjonalnym klientom możliwość modernizacji wielu opraw oświetleniowych ze swojego portfolio oświetlenia awaryjnego. Przejście z panelowych lamp, opraw typu downlight i opraw odpornych na wilgoć na rozwiązania oświetlenia awaryjnego jest możliwe dzięki nowym komponentom ze zintegrowanym sterownikiem i pojedynczą baterią.

Zobacz oprawy wewnętrzne LED Ledvance w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies