Podpory dachowe Walraven - ustawianie urządzeń na dachach płaskich

dodano: 10 grudnia 2018

Podpory dachowe WalravenUstawianie urządzeń na dachach płaskich to istotny temat, który wymaga zwrócenia uwagi na kilka aspektów. Coraz większa ilość urządzeń wykorzystywanych w budynkach i halach wymaga przenoszenia ich coraz większej ilości na dach, co z kolei wiąże się z koniecznością rozwiązywania problemów związanych z ich bezpiecznym ustawianiem. Aby zapobiegać uszkodzeniom urządzeń, nie należy ich stawiać bezpośrednio na dachach, a podpory, na których będą ustawiane, powinny pozostawiać membranę dachu nietkniętą.

Stelaże pod typowe urządzenia klimatyzacyjne - Podpory dachowe Walraven

Zobacz podpory dachowe Walraven w sklepie

Warstwa izolacji dachu zazwyczaj układana jest bezpośrednio na jego powierzchni. Należy wystrzegać się jej uszkodzeń i przerywania jej ciągłości, gdyż te mogą powodować późniejsze dostawanie się wody pod membranę, a to z kolei powoduje wybrzuszenia lub pęcherze powodujące dalsze uszkodzenia. Jest to niebezpieczne z tego względu, że taki dach nie jest dobrze izolowany a naprawy są bardzo kosztowne.

Podpory dachowe Walraven - BIS Yeti 480Urządzenia na dachach potrafią mieć znaczną wagę, przez co ustawianie ich na betonowych blokach może bardzo szybko uszkodzić powierzchnię dachu. Ponadto, podpory należy ustawić w odpowiedni sposób, aby waga urządzenia była równomiernie rozłożona na powierzchni dachu. Unikniemy w ten sposób wgnieceń, w których później zbiera się woda czy śnieg. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą podpory dachowe Walraven, które stanowią bogatą ofertę zarówno dla mniejszych, jak i większych projektów.

W ofercie znajdą się stelaże pod niewielkie, standardowe urządzenia klimatyzacyjne, które są wstępnie zmontowane, pakowane w niewielki karton, który łatwo wnieść na dach i szybko można je na nim rozstawić. Walraven w swojej ofercie posiada też systemy, z których można budować podpory pod nawet bardzo duże centrale klimatyzacyjne. Połączenie systemów Yeti, Ursus, RapidStrut czy Maxx pozwoli zbudować podpory pod małe urządzenia, duże centrale, koryta kablowe, kanały wentylacyjne oraz instalacje rurowe. Z marką Walraven można również budować podesty i przejścia serwisowe.

Podpory dachowe Walraven (2-1)

Podpory dachowe muszą być trwałe i zgodne z najnowszymi przepisami bezpieczeństwa. Muszą być odporne na warunki środowiskowe, śnieg czy wiatr. Dlatego wszystkie elementy z których konstruowane są podpory dachowe Walraven są w pokryciu BIS UltraProtect® 1000, które zapewnia doskonałą ochronę antykorozyjną. Produkty w tym pokryciu pomyślnie przechodzą test w komorze solnej – co najmniej 1000 godzin (ISO 9227), do wystąpienia maksymalnie 5% czerwonej rdzy. Daje to gwarancję, że konstrukcja będzie spełniać założone wymagania techniczne przez lata.

Zapoznaj się z bogatą ofertą firmy Walraven dostępną w hurtowniach sieci Onninen.

Zobacz podpory dachowe Walraven w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies