Nowy unowocześniony model domowej pompy samozasysającej Grundfos JP

dodano: 6 marca 2019

Pompa samozasysająca Grundfos JPDomowe pompy i hydrofory do zaopatrzenia i podnoszenia ciśnienia wody są produktami, na które zapotrzebowanie w ostatnich latach dynamicznie rośnie. Stosowane są w przemysłowych aplikacjach ale także ze względu na rozsądną cenę i dostępność wykorzystywane są do nawadniania ogrodu, architektury ogrodowej, dystrybucji wody deszczowej, a także do poprawienia komfortu korzystania z przyborów sanitarnych w domu. Zapewnienie wymaganego ciśnienia we wszystkich kurkach czerpalnych jest koniecznością.

Zobacz pompy hydroforowe Grundfos w Onninen

Pompa samozasysająca Grundfos JP - ze zbiornikiem poziomym 20l

Jednostopniowe domowe pompy samozasysające Grundfos są postrzegane przez odbiorców jako urządzenia niezawodne o długim okresie żywotności, sprawdzające się w wymagających warunkach. Zostały wprowadzone na rynek na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia jako pompy JP5 i JP6. Grundfos wprowadza od pierwszego lutego 2019 roku nowy, unowocześniony typoszereg pomp dla domowych instalacji zaopatrzenia i podnoszenia ciśnienia wody oparty na sprawdzonej platformie samozasysających, jednostopniowych pomp odśrodkowych GRUNDFOS JP.

Dostępne modele

Dostępne są cztery modele pomp o maksymalnej wysokości podnoszenia od 42 do 50 m i maksymalnej wydajności od 3 do 5 m3/h, a także zestawy hydroforowe ze zbiornikiem poziomym, pionowym i sterownikiem ciśnienia PM1. Wszystkie zestawy hydroforowe oparte są nowych pompach JP 3-42, JP 4-47, JP 4-54, JP 5-48.

Hydrofory ze 20 litrowym przeponowym zbiornikiem poziomym i 18 litrowym zbiornikiem pionowym umożliwiają automatyczny start/stop przy ciśnieniu załączania 2,2 bara, natomiast wyposażone w sterownik ciśnienia PM1 oprócz automatycznego załączania przy ciśnieniu 1,5 bara posiadają zintegrowany zawór zwrotny, zabezpieczenie przed suchobiegiem oraz przed niewielkimi wyciekami wody z instalacji.

Pompa samozasysająca Grundfos JP - ze zbiornikiem pionowym 18l

Kompaktowa budowa oraz niski poziom hałasu

Bardzo istotną zaletą nowych pomp JP jest zwarta kompaktowa budowa, niewielkie rozmiary (długość x szerokość x wysokość: 403x 193 x 302 mm)  oraz niski poziom hałasu do 68 dB (nawet przy maksymalnej wydajności). Dlatego pompy mogą być zamontowane w pomieszczeniach mieszkalnych i w przestrzeniach niewymagających dużego miejsca.

Wysoka odporność i moduł zabezpieczający

Pompy JP mogą pracować w warunkach znacznie wyższych niż ich odpowiedniki dostępne na rynku. Maksymalna temperatura otoczenia może sięgać nawet do 55 st C, a temperatura wody do 60 st C. Posiadają zabezpieczenie przed przeciążeniem termicznym i w przypadku pracy w ekstremalnych parametrach (np. wysoka temperatura otoczenia i cieczy tłoczącej) pompa automatycznie się wyłącza unikając uszkodzenia silnika. Nie jest wymagana żadna dodatkowa ochrona silnika.

Zasysanie do 8 m

Pompa samozasysająca Grundfos JP - ze sterownikiem ciśnienia PM1 Pompy JP znane są z bardzo dobrych zdolności do zasysania. Skutecznie zasysają wodę z wysokości nawet do 8 m, gwarantują niezawodną i stabilną prace nawet jeżeli w przewodzie ssawnym znajdują się niewielkie ilości piasku i powietrza. Pompy zbudowane są z lekkich materiałów odpornych na korozje gwarantujących długą żywotność.

Certyfikaty i atesty

Pompa jest produkowana zgodnie z przepisami europejskimi dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Posiada certfikaty i atesty higieniczne najważniejszych organizacji wyznaczających standardy dla produktów do wody i jej dystrybucji takich jak ACS, WRAS PZH, NSF.

Zobacz pompy hydroforowe Grundfos w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies