Rusztowania jezdne Krause - niezbędne wyposażanie ekip budowlanych

dodano: 1 lutego 2019

Rusztowania jezdne KrauseBranża budowlana nieodzownie łączy się z pracą na wysokości. Układanie instalacji wentylacyjnej i elektrycznej, malowanie wysokich hal czy konserwacja elewacji na wyższych kondygnacjach to tylko niektóre z zadań ekip budowlanych, które wymagają użycia odpowiedniej drabiny, pomostu lub rusztowania. Te ostatnie w wersji jezdnej, dzięki lekkiej konstrukcji i mobilności, świetnie sprawdzają się zarówno wewnątrz budynków, jak i na nierównym podłożu naturalnym.

Rusztowanie Krause ProTec XXL

Rusztowania jezdne ProTec

W skład serii rusztowań ProTec wchodzą atestowane przez TÜV cztery modele wykonane z aluminium: ProTec, ProTec XXL, ProTec XS oraz ProTec XS-P. Oferują one wysokość roboczą w zakresie od ok. 2,9 do 14 m. Wszystkie wersje wyposażone zostały w pomost roboczy wykonany z wielowarstwowej płyty pokrytej antypoślizgową, odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne warstwą żywicy fenolowej. Bezpieczne wejście na pomost, od wewnętrznej strony konstrukcji, zapewniają antypoślizgowe, profilowane szczeble zamontowane na pionowej ramie. Optymalną stabilność zapewniają wytrzymałe stalowe stabilizatory oraz podpory, których montaż zalecany jest przez producenta od określonej wysokości rusztowania. Duża platforma robocza, której nośność wynosi 200 kg/m2 (zdjęcie obok), w modelu ProTec XXL oferuje powierzchnię o wymiarach aż 200 x 120 cm.

Zobacz rusztowania jezdne Krause w Onninen

Możliwość zmiany wysokości pomostu co jeden szczebel pozwala optymalnie dopasować jego położenie do aktualnych wymagań. O wygodę użytkowników w kwestii zmiany położenia rusztowania dbają rolki jezdne, wyposażone w hamulec oraz regulację wysokości, która pozwoli zniwelować nierówności podłoża do ok. 10 cm.

Niewątpliwą zaletą rusztowań KRAUSE ProTec jest szybki i prosty montaż, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. A to dzięki zastosowaniu specjalnych połączeń zaciskowych oraz małej liczbie części.

Rusztowania jezdne Krause (1) Rusztowania jezdne Krause (2) Rusztowania jezdne Krause (3)

Rusztowania jezdne STABILO

Rusztowania jezdne STABILO są zgodne z normą EN 1004 oraz zostały przebadane i uzyskały certyfikat TÜV SÜD. Na system ten składają się rusztowania serii: 10, 50, 100, 500, 1000 i 5000. System rusztowań STABILO oferuje rusztowania o wysokości roboczej od 3,3 m do 14 m, 2 szerokości pomostu: 0,75 m i 1,5 m oraz 3 długości pola: 2,0 m, 2,5 m lub 3 m, dzięki czemu spełniają one indywidualne wymagania oraz pozwalają dopasować właściwe rusztowanie do warunków panujących na miejscu użytkowania. Możliwość zmiany wysokości pomostu co szczebel (co 25 cm) umożliwia szybkie i proste dostosowanie wysokości pomostu rusztowania, bez konieczności przebudowy całego rusztowania.

Rusztowania Krause - stabilizator teleskopowyStabilizator teleskopowy z wbudowanym elementem przesuwnym (rysunek obok) w serii 100 umożliwia łatwe przesuwanie rusztowania na stabilizatorze, dzięki czemu może je przysunąć bądź odsunąć od ściany, bez konieczności demontażu i przebudowy. Opatentowany system połączeń zaciskowych umożliwia szybki i łatwy montaż stężeń oraz pomostów rusztowania, bez użycia narzędzi. System ten, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, uniemożliwia przypadkowe wypięcie się elementów po ich zamocowaniu.

W zależności od konfiguracji rusztowania należy zastosować elementy balastowania, dostępne jako wyposażenie dodatkowe. Dane dotyczące balastowania znajdują się w instrukcji montażu oraz na stronie producenta.

Solidne rusztowanie to podstawa wszelkich prac remontowo-budowlanych, zatem o jego wyborze powinna stanowić zarówno wysoka jakość użytych materiałów, jak i wykonania konstrukcji.

Zobacz rusztowania jezdne Krause w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies