Proste i niezawodne ściemnianie oświetlenia Finder

dodano: 9 kwietnia 2019

Proste i niezawodne ściemnianie oświetlenia FinderOd wielu lat w ofercie Findera dostępne są ściemniacze. Należy pamiętać, aby zależnie od typu ściemnianego źródła światła odpowiednio dobrać element wykonawczy. Niewłaściwy dobór może skutkować uszkodzeniem ściemniacza lub oprawy. Najnowszym rozwiązaniem w ofercie Finder jest Master Dimmer 15.10 i Slave Dimmer 15.11.

Dzięki tym rozwiązaniom firmy Finder możemy za pomocą jednego modułu sterowniczego regulować moc nawet do 32 różnych źródeł. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisku monostabilnego, wpiętego do modułu MASTER, który przesyła sygnał o wymaganym poziomie oświetlenia do modułów SLAVE. Jest to rozwiązanie uniwersalne, pozwala bowiem za pomocą pokrętła na obudowie 15.11 wybrać, z jakim typem oprawy mamy do czynienia: ledowa, żarowa, świetlówkowa czy halogenowa – każda z nich wymaga innej charakterystyki napięciowej.

Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru trybu pracy 15.10 (MASTER) jako automatu do klatek schodowych z funkcją wczesnego ostrzegania – po upływie ustawionego czasu, przez 10 s, moc wyjściowa zostaje zredukowana do 50%. Następnie w ciągu ostatnich 30 s zostanie jeszcze bardziej zmniejszona, aż do końcowego wyłączenia – włączenie z pełną mocą następuje po ponownym wciśnięciu przycisku.

W przypadku prostszych rozwiązań Finder oferuje również ściemniacze w postaci jednego modułu na szynę TH – bez konieczności stosowania Mastera – oraz moduły ściemnialne w postaci wkładek do puszek z kieszenią na elektronikę. Przykładem takiego rozwiązania jest prezentowany poniżej 15.91.

ciemniacz dopuszkowy Finder 15.91Funkcje ściemniaczy Finder

  • Obudowa modułowa 17,5 mm, montaż na szynę 35 mm.
  • Sygnał kontrolny 0-10 V.
  • Można stosować aż do 15 podświetlanych przycisków.
  • “Łagodne” przejścia pomiędzy ON i OFF.
  • Nastawiana rampa prędkości ściemniania w przedziale 1 do 10 sekund.
  • 4 funkcje do wyboru - włącznie z nową funkcją “Automatu do klatek schodowych z wczesnym ostrzeganiem” gdzie światła są w pełni załączone w danym czasie a następnie ściemniają się na koniec ostrzegając o końcu cyklu. (Czas załączenia nastawiany w zakresie od 30 sekund do 20 minut).
  • Można używać z lampami halogenowymi, ściemnialnymi LED-ami , ściemnialnymi świetlówkami kompaktowymi, transformatorami elektronicznymi i elektromagnetycznymi.

Głównym elementem wpływającym na jakość produktów Finder jest dobór właściwej metody ściemniania. Dzięki skutecznym metodom wycinania sinusoidy ściemniacze Finder są w stanie zapewnić odpowiednią jakość ściemniania bez efektu mrugania źródeł światła. Zwrócono również szczególną uwagę na grzanie produktów, dzięki czemu nawet elementy montowane w puszkach nie są narażone na częste włączanie zabezpieczeń termicznych i przegrzewanie.

Ściemniacze oświetlenia Finder są możliwe do nabycia na indywidualne zamówienie.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym w Onninen.

Zobacz wszystkie produkty Finder w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies