Inteligentne i wielozadaniowe systemy grzewcze Nibe

dodano: 10 czerwca 2019

Czerpiemy moc z natury.

Klimat przechodzi zmiany, a zasoby naturalne niedługo się skończą. Czas podjąć zdecydowane kroki! Rezygnacja z paliw kopalnych na rzecz odnawialnej energii jest kluczowa dla nas i dla środowiska. Nasze urządzenia zapewniają chłodzenie, ogrzewanie, wentylację i ciepłą wodę w Twoim domu - w sposób przyjazny dla środowiska. Razem zbudujemy zrównoważoną przyszłość.

Systemy grzewcze Nibe

NIBE posiada bogate portfolio pomp ciepła typu solanka/woda, powietrze/woda i pomp zasilanych powietrzem wentylacyjnym. Są to urządzenia w pełni automatyczne z możliwością zaprogramowania komfortu cieplnego dostosowanego do indywidualnych upodobań mieszkańców, a także maksymalnego wykorzystania tańszej energii elektrycznej w taryfie nocnej i weekendowej dzięki tygodniowemu programowaniu czasowemu w trzech okresach na dobę.

Pompy NIBE oprócz ogrzewania mają możliwość chłodzenia pasywnego i aktywnego, produkcji c.w.u, podłączenia rekuperatora NIBE ERS lub licznika energii NIBE EMK. Oprócz połączenia pompy ciepła z systemem rekuperacji, NIBE ma również możliwość konfiguracji pracy pompy ciepła względem produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej (za pomocą akcesorium EME 10/20). Kolejną zaletą NIBE jest darmowy zdalny monitoring całego systemu ogrzewania, c.w.u. i wentylacji budynku oraz możliwość sterowania pracą systemu poprzez witrynę nibeuplink.com. Natomiast dla użytkowników urządzeń mobilnych (telefony, tablety) została stworzona aplikacja NIBE Uplink ułatwiająca korzystanie z systemu.

Zobacz pompy ciepła Nibe w Onninen

Systemy grzewcze Nibe (1)100% energii odnawialnej – wielozadaniowy system NIBE

Inteligentny system grzewczy NIBE składa się z powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT, rekuperatora NIBE ERS 10‑400 i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV i zapewnia komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u. i wentylację z odzyskiem ciepła, wykorzystując energię słoneczną. Cały system jest sterowany zdalnie przez NIBE Uplink. Rekuperator NIBE ERS jest jednym z niewielu modeli rekuperatorów na polskim rynku, który ma możliwość współpracy z pompą ciepła, programowania z poziomu wyświetlacza pompy ciepła, zapewniając idealny komfort przebywania w budynku. System fotowoltaiczny NIBE PV zawiera z kolei moduł komunikacyjny EME do współpracy z pompą ciepła NIBE, umożliwiający wzrost wydajności jej pracy podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca.

System zapewnia niemal zerowe rachunki za energię (pozostaje opłata stała 250 zł za energię elektryczną) oraz zerową emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ energia potrzebna w domu w 100% pochodzi z OZE.

System jest znakomitym rozwiązaniem problemu SMOGU w Polsce i nadaje się do stosowania zarówno w budynkach poddawanych termomodernizacji, jak i w budynkach nowych. Cały system sterowany jest za pomocą jednego sterownika NIBE SMO 40, instalowanego na ścianie maszynowni lub wbudowanego w centrali wewnętrznej pompy ciepła, a także zdalnie przez internet poprzez witrynę nibeuplink.com lub za pomocą smartfona i darmowej aplikacji mobilnej NIBE Uplink. Innowacyjny system NIBE Uplink w pełni wykorzystuje technologię inteligentnego domu, tworząc algorytmy pracy pomiędzy urządzeniami sterowanymi cyfrowo (np. zwiększa wydajność wentylacji, jeżeli czujnik wilgotności wskaże przekroczenie zadanego poziomu wilgotności), wykorzystując nową bezpłatną usługę internetową IFTTT (If This Than That ). System ma wbudowaną funkcję SMART HOME i SMART GRID i jest gotowy do wpięcia w inteligentne sieci i systemy inteligentnego zarządzania budynkiem BMS, może też współpracować z innymi urządzeniami podłączonymi w chmurze obliczeniowej za pomocą innowacyjnego interfejsu programowania aplikacji NIBE API.

Systemy grzewcze Nibe - góry

Powietrzna pompa ciepła o wysokiej wydajności

NIBE SPLIT jest pierwszym kompletnym, energooszczędnym systemem grzewczo‑chłodniczym, zaprojektowanym na zasadzie „wszystko w jednym”. NIBE SPLIT zapewnia optymalny komfort cieplny przez cały rok: ciepłą wodę, ogrzewanie i chłodzenie budynku w bezpieczny i ekonomiczny sposób, przy wyjątkowo niskiej emisji CO2. System składa się z jednostki zewnętrznej (AMS 10) i kompaktowej jednostki wewnętrznej (HK 200), w której zintegrowane są: wężownicowy zasobnik wody o poj. 180 litrów, moduł elektryczny, grupa bezpieczeństwa, naczynie przeponowe, manometr, elektronicznie sterowana pompa obiegowa oraz skraplacz.

Zobacz pompy ciepła Nibe w Onninen

Systemy grzewcze Nibe - inteligentny rekuperator ERSOgrzewanie pompą ciepła NIBE SPLIT realizowane jest w następujący sposób:

  1. Czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej AMS 10 odzyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego, a następnie jest sprężany przez sprężarkę, co podnosi jego ciśnienie i temperaturę.
  2. Gorący czynnik chłodniczy (gaz gorący) kierowany jest do jednostki wewnętrznej HK200S-6.
  3. Czynnik chłodniczy oddaje ciepło do systemu grzewczego.
  4. Schłodzony czynnik chłodniczy już w postaci ciekłej wraca do jednostki zewnętrznej, zamykając cykl pracy.
  5. Poprzez odwrócenie tego procesu czynnik chłodniczy w AMS 10 odzyskuje ciepło z wody instalacyjnej, które następnie wyrzucane jest na zewnątrz, w wyniku czego pompa realizuje funkcję chłodzenia. 6 Jednostka wewnętrzna HK200S-6 steruje pracą całego systemu i w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło lub chłód uruchamia lub wyłącza jednostkę zewnętrzną AMS 10.

Systemy współpracujące z pompami ciepła - Inteligentny rekuperator ERS

Kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła gwarantuje zachowanie wymaganej wymiany powietrza, nawet przy zamkniętych oknach i ponowne wykorzystanie energii z powietrza wywiewanego. W 2018 r. ofertę pomp ciepła NIBE wzbogacił nowy rekuperator NIBE ERS 10-400 sterowany za pomocą sterownika pompy ciepła. Model ten przeznaczony jest do domów jednorodzinnych do 300 m2, osiągając wydajność na poziomie 420 m3/h przy 150 Pa. W przypadku rekuperatora NIBE ERS praca całego systemu z pompą ciepła i wentylacją sterowana jest przez użytkownika za pomocą wielofunkcyjnego, intuicyjnego menu w języku polskim, dostępnego z poziomu kolorowego wyświetlacza pompy ciepła lub wirtualnie (komputer, tablet, smartfon, system inteligentnego zarządzania budynkiem) za pomocą systemu NIBE UPLINK i darmowych aplikacji NIBE App. Rekuperator NIBE ERS w połączeniu z pompą ciepła daje kompletny system zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła.

Energooszczędny system fotowoltaiczny NIBE PVEnergooszczędny system fotowoltaiczny NIBE PV

SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE NIBE PV TO KOMPLETNE ZESTAWY DO PRODUKCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII, JAKIM JEST PROMIENIOWANIE SŁONECZNE. Pompy ciepła NIBE, dzięki współpracy z NIBE PV, mogą w 100% korzystać z energii odnawialnej oraz zwiększać wydajność pracy podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca, generując jeszcze większe oszczędności i niemal zerowe rachunki za energię. Zapewnia to moduł komunikacji EME 20 przeznaczony do pomp ciepła NIBE.

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV dostępne są w zestawach o mocy 3, 4, 5, 6, 9, 12, 15 i 24 kW. Panele można dodawać lub usuwać w celu uzyskania instalacji solarnej optymalnie dopasowanej do potrzeb i powierzchni dachu budynku. Dzięki zastosowaniu pakietu paneli fotowoltaicznych, składającego się z 10-40 paneli, można uzyskać zestawy od 3 do 12 kW. Do większych instalacji stosowane są pakiety 15 i 24 kW, które można pomnożyć do pożądanej wydajności. Panele słoneczne mogą być montowane na rożnych rodzajach powierzchni dachów dzięki specjalnym uchwytom.

Zobacz pompy ciepła Nibe w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies