Uponor Smatrix Pulse - Innowacyjne i inteligentne ogrzewanie podłogowe w dobrym stylu

dodano: 11 września 2019

Komfort, użyteczność i nowoczesny design – to główne atuty Uponor Smatrix Pulse. Jest to innowacyjny system regulacji ogrzewania/chłodzenia płaszczyznowego. Dzięki Uponor Smatrix Pulse użytkownik ma możliwość sterowania temperaturą w swoim domu oraz dowolnego regulowania jej w każdym pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe Uponor Smatrix Pulse

Inteligentne ogrzewanie

Termostaty zainstalowane w różnych pomieszczeniach są podłączone do jednego centralnego sterownika, co pozwala na indywidualną kontrolę nad każdym pokojem. Systemem Smatrix Pulse można sterować z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie.

Wystarczy włączyć ogrzewanie za pomocą aplikacji, a Smatrix Pulse zrobi za użytkownika całą resztę.

Istnieje również możliwość zarządzania systemem za pomocą asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa lub Google Assistant, co zwiększa łatwość zarządzania systemem oraz jego atrakcyjność dla klientów zainteresowanych zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami.

Zobacz elementy systemu Smatrix Uponor w Onninen

Ogrzewanie podłogowe Uponor Smatrix Pulse - urządzenia

Jak działa Uponor Smatrix Pulse?

System składa się z głównego sterownika systemu, modułu komunikacyjnego oraz siłowników i termostatów przeznaczonych do każdego pomieszczenia. Oczywiście niezbędne jest zainstalowanie ogrzewania płaszczyznowego oraz podłączenie rur do rozdzielacza. Uponor Smatrix Pulse może współpracować z nową instalacją ogrzewania podłogowego Uponor oraz istniejącym już systemem. Za pomocą jednego sterownika Uponor Smatrix Pulse można zarządzać temperaturą w maksymalnie 6 pomieszczeniach (8 przyłączy) oraz dostosowywać ją do indywidualnych preferencji. Główny sterownik może zostać rozszerzony o dodatkowy moduł, który umożliwia podłączenie maksymalnie 6 dodatkowych termostatów i siłowników, co sprawia, że Uponor Smatrix Pulse jest idealnym rozwiązaniem również dla większych budynków. Kontroler jest dostępny w wersji przewodowej lub bezprzewodowej.

  • Łatwa kontrola
    Intuicyjne sterowanie za pomocą aplikacji Smatrix Pulse lub asystenta głosowego - w domu lub poza nim.
  • Osobisty komfort
    Stwórz swoją strefę komfortu z indywidualnymi preferencjami i funkcją komfortu adaptacyjnego.
  • Efektywność energetyczna
    Dzięki innowacyjnej technologii Autobalance i inteligentnym funkcjom analitycznym.
Ogrzewanie podłogowe Uponor Smatrix Pulse - urządzenie

W każdym pomieszczeniu należy zamontować termostat, który zapewni dwukierunkową komunikację pomiędzy pokojem a sterownikiem. Termostaty dokonują pomiaru rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu, a następnie wysyłają wiadomość do sterownika, który odpowiednio reaguje na zmiany i dostosowuje temperaturę do zaistniałej sytuacji.

Termostat dostępny jest w dwóch kolorach: białym i czarnym, a dzięki swojej smukłej i nowoczesnej obudowie idealnie współgra z każdym wystrojem wnętrza. Do bezprzewodowego zarządzania kontrolerem za pomocą aplikacji potrzebny jest moduł komunikacyjny, który dostępny jest w jednym z zestawów Uponor Smatrix Pulse. Aplikacja pozwala uzyskać dostęp do systemu ogrzewania za pomocą smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca. Uponor Smatrix Pulse został zaprojektowany tak, by maksymalizować komfort i ułatwić użytkownikom zarządzanie ogrzewaniem!

Ogrzewanie podłogowe Uponor Smatrix Pulse - podłoga

Uponor Smatrix Pulse: Inteligentne rozwiązanie dla domu

Oprócz kontroli temperatury w pomieszczeniu Uponor Smatrix Pulse oferuje znacznie więcej innowacyjnych funkcji. Moduł komunikacyjny umożliwia również dostęp serwisowy, co sprawia, że sterowanie ogrzewaniem staje się jeszcze łatwiejsze.

Wszystkie termostaty stale mierzą i rejestrują wartość temperatury w pomieszczeniu oraz sprawdzają, czy mieści się ona w uprzednio zdefiniowanej temperaturze zadanej. Następnie informacje te wysyłane są do regulatora pokojowego, który optymalizuje temperaturę w pomieszczeniu. To redukuje czas reakcji do minimum i zapewnia stałą temperaturę.

Uponor Smatrix Pulse nie tylko pozwala zarządzać ogrzewaniem, ale także chłodzeniem płaszczyznowym. Aby uniknąć kondensacji wilgoci z systemów chłodzenia, co może powodować niszczenie okładzin, tynków i powstawanie pleśni, istnieje specjalna funkcja sterowania, która nie tylko mierzy temperaturę, lecz także wilgotność i odpowiednio reguluje parametry chłodzenia.

Ogrzewanie podłogowe Uponor Smatrix Pulse - instalator - telefon

Ten nowy, inteligentny system ogrzewania ma funkcję automatycznego równoważenia przepływów, która oblicza rzeczywistą energię potrzebną dla każdego pomieszczenia i dostosowuje odpowiednio każdą pętlę grzewczą. Funkcja nieustannie monitoruje warunki w każdym pomieszczeniu i dopasowuje ustawienia do pór roku oraz preferencji i nawyków użytkowników. W ten sposób system Uponor stale uczy się i dostosowuje do indywidualnego stylu życia użytkowników, dzięki czemu oszczędzają oni energię, pieniądze i czas.

Warto wspomnieć, że Uponor Smatrix Pulse ma dwa tryby: Comfort i Eco, idealnie dopasowujące się do potrzeb i nawyków grzewczych mieszkańców domu.

Uponor Smatrix Pulse to niezawodny system kontrolowania temperatury w pomieszczeniu. To rozwiązanie upraszczające życie i zapewniające odpowiedni komfort dzięki możliwości sterowania temperaturą za pomocą prostej aplikacji. System zbiera na bieżąco informacje o pogodzie i rejestruje nawyki mieszkańców domu i na ich podstawie optymalizuje system ogrzewania podłogowego zainstalowany w domu. Zamontowanie w domu Samtrix Pulse ograniczy zużycie energii, zaoszczędzi czas i znacząco zwiększy komfort życia użytkowników! Dowiedz się więcej o Uponor Smatrix Pulse!

Zobacz elementy systemu Smatrix Uponor w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies