Wavin Tigris M5 - usłysz dźwięk bezpieczeństwa

dodano: 24 kwiecień 2020

Wavin Tigris M5 - usłysz dźwięk bezpieczeństwa

System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris to szereg dopracowanych i przetestowanych produktów oraz rozwiązań dobrze znanych każdemu instalatorowi. Wydawałoby się, że do licznych, cenionych cech użytkowych kształtek K1 i M1 nie można już nic dodać. Nic bardziej mylnego! Domeną firmy Wavin jest ciągła praca nad udoskonalaniem produktów i szukanie nowatorskich rozwiązań. Dzięki wysiłkom wielu naszych ekspertów powstały nowe mosiężne kształtki Tigris M5 z pierwszym na świecie opatentowanym Acoustic Leak Alert, czyli zintegrowanym akustycznym systemem wykrywania nieszczelności, największym przekrojem hydraulicznym wśród dostępnych zaciskanych kształtek na rynku, a także z funkcją Multi Jaw, czyli możliwością zaciskania aż 5 typami szczęk.

Sprawdź produkty Wavin Tigris w Onninen

Acoustic Leak Alert – akustyczny system wykrywania nieszczelności

Funkcja, która w prosty sposób umożliwi instalatorom szybkie sprawdzenie całej instalacji i wykrycie niezaciśniętych kształtek podczas prób ciśnieniowych wykonywanych sprężonym powietrzem. Dzięki ACOUSTIC LEAK ALERT każda niezaprasowana kształtka emituje głośny dźwięk gwizdka (80 dB), co sprawia, że jej odnalezienie jest niezwykle proste. Daje to absolutną pewność, że cała instalacja zostanie we właściwy sposób złożona. Jednak jeżeli próba ciśnieniowa instalacji wykonana zostanie za pomocą wody, niezaciśnięte połączenia ujawnione zostaną za pomocą doskonale znanej funkcji DLF. W takim przypadku dojdzie do kontrolowanego wycieku, dzięki któremu łatwo będzie zlokalizować pominięty zacisk i naprawić błąd.

Opti flow – do 50% większy przekrój hydrauliczny kształtki

Zaprojektowany specjalnie, aby zapewnić optymalny przepływ, nowy Wavin Tigris M5 z OPTI FLOW ma do 50% większy przekrój hydrauliczny kształtki. Dzięki temu nowa instalacja będzie charakteryzować się jeszcze większą wydajnością i niezawodnością. Nie ma na rynku innej złączki zaciskanej z większym przekrojem hydraulicznym niż w Wavin Tigris M5.

Multi jaw – możliwość zaciskania 5 typami szczęk

Dzięki MULTI JAW Wavin Tigris M5 gwarantuje bezpieczeństwo połączenia niezależnie od profilu szczęk. Aby zaprasować nowy Wavin Tigris M5, możesz użyć najpopularniejszych szczęk, ponieważ jest on kompatybilny z profilami U, Up, H, TH i B. Eliminuje to konieczność zakupu nowego sprzętu i ułatwia przejście na nowy Wavin Tigris M5. Kolejnym wielkim ułatwieniem jest szybszy montaż instalacji. Wymagana przy montażu kształtek M1 i K1 kalibracja rury po jej docięciu nie jest już konieczna. Ze względu jednak na łatwość montażu i wygodę łączenia elementów nadal zalecamy kalibrowanie rur przed połączeniem.

Jeden system do wszystkiego

Wavin oferuje wszystkie niezbędne kształtki i rury, dzięki, którym można wykonać każdą instalację. Program kształtek Wavin Tigris opiera się na niezawodnej technologii łączenia poprzez zaciśnięcie. Nowa rodzina Wavin Tigris M5 to blisko 100 wariantów kształtek w średnicach od 16 do 40 mm. Ponadto oferta dostępnych rozwiązań została poszerzona o nowe typy kształtek, niedostępnych do tej pory w typoszeregu M1. Nowy Wavin Tigris M5 jest w pełni kompatybilny ze swoim poprzednikiem Wavin Tigris M1, który dostępny jest w średnicach do 75 mm. Zarówno Tigris M5, jak i Tigris M1 pasują do tej samej wielowarstwowej rury PE-Xc/Al./PE.

 Przykładowe kształtki rodziny Wavin Tigris M5

Przykładowe kształtki Wavin Tigris M5
WAVIN TIGRIS M5 WAVIN TIGRIS M1 WAVIN TIGRIS K1
MULTI JAW - -
OPTI FLOW - -
EASY FIT - łatwe wciśnięcie rury w złączkę
ACOUSTIC LEAK ALERT - -
DLF - kontrola nieszczelności przy wodnej próbie ciśnieniowej
IN 4 SURE - kontrola poprawności wsunięcia rury
PIPE GRIP - trzymanie rury w złączce
ŚREDNICE 16 - 40 16 - 75 16 - 75
MATERIAŁ Mosiądz Mosiądz galwanizowany PPSU
PROFIL SZCZĘK U, Up, TH, H, B U U

Sprawdź produkty Wavin Tigris w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies