Tanie grzanie. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić! Zalety ogrzewania elektrycznego

dodano: 23 sierpnia 2019

Zalety ogrzewania elektrycznego DeviPrzyjemność stąpania po ciepłej podłodze nie jest już uznawana za luksus jak jeszcze kilka lat temu. W dzisiejszych czasach, a tym samym przy obecnych możliwościach śmiało można powiedzieć, iż jest to standard w każdym domu. Z tego też powodu ogrzewanie elektryczne podłogowe wzbudza ogromne zainteresowanie inwestorów. Ze względu na szereg korzyści jest ono wybierane na podstawowe ogrzewanie domu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zostań ze mną i poznaj szczegółowe informacje na ten temat! Obiecuję, że nie zajmę Ci więcej niż 5 minut!

Tanie ogrzewanie, czyli kilka słów o zaletach ogrzewania elektrycznego

Według danych w ciągu ostatnich 10 lat najwyższe rachunki za prąd odnotowano w 2012 roku. Mimo że w późniejszych latach ceny spadły i utrzymywały się na tym samym poziomie, wciąż wiele osób twierdzi, że ogrzewanie elektryczne jest drogie. Nic bardziej mylnego, a przez to błędne przekonanie inwestorzy rezygnują z wygody, która jest na wyciągnięcie ręki. Przyjrzyjmy się temu bliżej na postawie jednego z naszych przypadków.

Zobacz produkty ogrzewania elektrycznego Devi w Onninen

Zapotrzebowanie nowego budynku jednorodzinnego na nieodnawialną energię pierwotną (EP) nie może być wyższe niż 70 kWh/m2 w skali roku - zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej w sprawie energooszczędności od stycznia 2021 roku. Dane EP są dostępne w charakterystyce energetycznej budynku.

Pozwolę sobie dodać, iż omawiany poniżej przykład spełniał powyższe normy już cztery lata temu, czyli w 2015 roku. Ogrzewanie było wówczas włączane tylko na 8 godzin w ciągu całej doby, a mimo to temperatura w poszczególnych pomieszczeniach wahała się o +/- 1,5°C w sytuacji, gdy na zewnątrz było -15°C.

Zanim przejdziemy do twardych danych, pozwolę sobie uściślić, o jakim budynku konkretnie mowa. Przytoczony przykład to dom parterowy jednorodzinny o powierzchni użytkowej 175 m2. Zlokalizowany jest w województwie wielkopolskim, a więc w drugiej strefie klimatycznej. W budynku tym zastosowano ogrzewanie akumulacyjne.

Poniżej, obiecane wcześniej rzeczywiste dane:

  • 62,6 kWh/m2 w ciągu roku - tyle wyniosło jednostkowe zapotrzebowanie budynku na ciepło (według rzeczywistych temperatur).
  • 11 010 kWh w ciągu roku - z kolei tyle wyniosło całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło.
  • 9509 - 10 000 kWh w ciągu roku - tyle wynosiło rzeczywiste zużycie energii elektrycznej w sezonach grzewczych pomiędzy 2016, a 2018 rokiem.
  • 2502 zł - takie koszty ogrzewania domu poniósł inwestor w sezonie 2017-2018 r.

Porównanie rocznych kosztów eksploatacyjnych ogrzewania elektrycznego i wodnego

Kable grzejne Gaz Powietrzna pompa ciepła Gruntowa pompa ciepła
Przegląd serwisowy 0 300 500 500
Koszt paliwa 2502 1724 1702 1276
Suma kosztów 2502 2024 2202 1776

Całkowite koszty zakupu i eksploatacji ogrzewania na przestrzeni 30 lat

Koszty zakupu i eksploatacji ogrzewania - 30 lat

Zobacz produkty ogrzewania elektrycznego Devi w Onninen

W kontekście kosztów związanych z ogrzewaniem oraz przeglądami, bardzo ważne jest to, by zwrócić uwagę nie tylko na koszty samej energii, ale również na wydatki związane z kupnem kotła lub pompy ciepła i przyłączy. Istotna jest również kwestia wymiany sprzętu po 15-20 latach. W tym miejscu pozwolę sobie jednak wspomnieć o tym, że kable grzejne DEVI okazują się nie tylko najtańszym rozwiązaniem, ale i posiadają rozszerzoną 20-letnią gwarancję, a profesjonalnie zainstalowane mogą posłużyć aż 50 lat.

Ogrzewanie elektryczne - koszty inwestycyjne w zł – urządzenia i przyłączaTanie grzanie. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

O tym, że ogrzewanie elektryczne domu się opłaca, udało się dowieść w pierwszej części tekstu. Teraz pora skupić się na pozostałych, równie ważnych aspektach, by udowodnić, że tanie ogrzewanie idzie w parze z wysoką jakością. Zaczynajmy!

Czysto i zdrowo

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z dolegliwościami górnych dróg oddechowych. Wszystko to z uwagi na małą różnicę temperatur pomiędzy podłogą a powietrzem. Dzięki temu nie dochodzi do jego cyrkulacji, a więc w pomieszczeniu nie unosi się kurz, który jest później wdychany. Z tego też powodu elektryczne ogrzewanie jest systemem zalecanym dla alergików.

Najwyższy komfort cieplny

Komfort cieplny to stan, w którym nie jest Ci ani za zimno, ani za ciepło. Decydując się na ten system ogrzewania oprócz przyjemnie ciepłej pod stopami podłogi, zyskujemy komfort cieplny w chłodniejsze dni. Za sprawą ogrzewania elektrycznego temperatura podłogi jest niewiele wyższa od temperatury panującej w pomieszczeniu. W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu ciepło jest rozprowadzane równomiernie po całym pomieszczeniu. W tym miejscu warto dodać, że stwarza to najlepsze warunki w odniesieniu do fizjologii człowieka.

Termostat DEVIreg SmartNienaganny design

Kolejnym aspektem, który przekonuje każdego inwestora, jest oryginalne i ponadczasowe wzornictwo. Ogrzewanie energią elektryczną to brak zajmujących miejsce grzejników, na których nieustannie zbiera się kurz. W tym wypadku jedynym widocznym elementem jest termostat, którego minimalistyczny kształt dopasuje się do nawet najbardziej eleganckiego wnętrza. Dyskretny i ponadczasowy design termostatu DEVIreg SmartTM wiąże się również z wygodą, ponieważ można go regulować zdalnie z poziomu aplikacji mobilnej.

Ogrzewanie domu to kluczowa kwestia dla każdego inwestora, a zadaniem instalatora jest rzeczowe przedstawienie każdego aspektu w tym kontekście. W końcu zadowolony klient to najwyższa wartość!

To jeszcze nie koniec! Serdecznie zapraszamy do udziału w jednej z naszych akcji promocyjnych, w której możesz otrzymać aż 1000 zł na zakupy! Chcesz dowiedzieć się więcej! Szczegóły znajdują się TUTAJ!

Zobacz produkty ogrzewania elektrycznego Devi w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies