Gruntowe i powietrzne pompy ciepła marki De Dietrich

dodano: 5 czerwca 2017

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że każdy z naturalnych zasobów naszej planety: słońce, ziemia, powietrze, woda może stać się źródłem energii potrzebnej do ogrzewania domu lub podgrzewania ciepłej wody. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń wykorzystujących OZE są pompy ciepła. Firma De Dietrich oferuje szeroki asortyment zarówno powietrznych, jak i gruntowych urządzeń.

Gruntowe i powietrzne pompy ciepła De Dietrich - GSHPPompy ciepła GSHP

Geotermalne pompy ciepła z funkcją chłodzenia z serii GSHP to nowość w ofercie De Dietrich. Dostępnych jest 9 modeli tych urządzeń, w zakresie mocy od 5 do 27 kW. Pompy spełniają wymagania w zakresie Ekoprojektu i oznakowania energetycznego, osiągając klasę efektywności do A++ dla ogrzewania oraz A dla c.w.u. (w zestawie ze sterownikiem AD 285 lub AD 284 oraz zasobnikiem solarnym odpowiednio A+++ oraz A++). Ich współczynnik COP przy temperaturze źródła 10°C wynosi do 5,6 dla układów woda/woda. (wg EN 14511-2).

Pompy geotermalne GSHP to urządzenia z funkcją chłodzenia, dzięki czemu gwarantują komfort cieplny zarówno zimą, jak i latem. Zapewniają temperaturę zasilania c.o. do 65°C – z powodzeniem mogą więc być stosowane w modernizowanych instalacjach grzewczych.

Zobacz pompy ciepła De Dietrich w sklepie

Dzięki regulacji Diematic iSystem, pompa ciepła GSHP może sterować dwoma obiegami grzewczymi (opcjonalnie trzema) oraz obiegiem c.w.u. i cyrkulacją. Część modeli jest dostępna z podgrzewaczami o pojemności 200 l, umieszczonymi w jednej kolumnie z pompą lub obok niej. Takie rozwiązanie w pełni zaspokaja zapotrzebowanie przeciętnej rodziny na ciepłą wodę. Wszystkie podgrzewacze są powleczone emalią o dużej zawartości kwarcu i chronione przez anodę tytanową. Modele z możliwością wsparcia solarnego mają dodatkową wężownicę solarną, przyłącze dla cyrkulacji, dwa czujniki c.w.u. oraz czujnik solarny.

Pompa ciepła De Dietrich - Alezio evolutionCałe urządzenie jest kompaktowe i ciche. Wersja bez podgrzewacza lub z podgrzewaczem umieszczonym pod pompą zajmuje zaledwie 0,47 m2 powierzchni podłogi, a moc akustyczna urządzenia  to tylko 49 dB(A).

Alezio evolution

Alezio evolution to pompa ciepła typu powietrze/woda, która dzięki funkcji chłodzenia, modulowanej sprężarce i prostej regulacji zapewnia komfort przez cały rok. Zimą efektywnie wytwarza ciepło na cele c.o. przy temperaturze do -20°C, a latem chłodzi. Alezio jest dostępna w wersji ze zintegrowanym w obudowie 180-litrowym podgrzewaczem wody. Pompa ciepła oprócz przygotowania c.w.u. z funkcją ochrony przed bakteriami Legionella ma możliwość podgrzewania wody w basenie. Pompa jest cicha – poziom hałasu to tylko 36 dB (A). Alezio to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne – nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, zawiera czynnik chłodniczy R410A bez zanieczyszczeń, a jej COP wynoszące do 4,65 zapewnia oszczędność energii.

Pompa ciepła De Dietrich - KalikoKaliko

Termodynamiczny podgrzewacz wody Kaliko występuje w trzech wersjach: essentiel, SPLIT i TWH – w zależności od wersji może pobierać energię z powietrza zewnętrznego, wewnętrznego lub z wentylacji mechanicznej.

Trwałość urządzenia zapewniają: anoda tytanowa, aluminiowy oraz emaliowany zasobnik stalowy. Moc grzewcza Kaliko pozwala na szybkie podgrzewanie wody w czasie krótszym niż 8 godzin, zależnie od temperatury zasysanego powietrza i modelu urządzenia.

Wersja Kaliko Split pracuje w zakresie temperatury zewnętrznej od -15 do 42°C, zapewniając wysoki komfort użytkowania c.w.u. Przy pojemności do 270 l podgrzewacz pokrywa zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla 6-osobowej rodziny. W wersji EV przy wykorzystaniu rekuperacji woda może być podgrzewana do temperatury 65°C. Model TWH 300 EH umożliwia, dla zwiększenia komfortu, podłączenie np. kotła, który będzie wspomagać wytwarzanie c.w.u.

HPI evolution

Firma De Dietrich oferuje dużą gamę dostępnych mocy powietrznych pomp ciepła HPI evolution – od 4 do 27 kW, które pracują w temperaturze zewnętrznej aż do -20°C (z wyjątkiem modeli 4 i 6 MR, które pracują do -15°C). Model ten wyróżnia się podwyższoną sprawnością – współczynnik COP wynosi do 4,3 (wg EN 14511-2. A7/W35) a dzięki wyposażeniu w sprężarkę inwerterową, dostosowuje moc w zależności od potrzeb i pozwala zaoszczędzić nawet 30% energii w stosunku do tradycyjnej pompy ciepła.

Pompa ciepła De Dietrich - HPI evolutionDzięki regulatorowi Diematic iSystem pompa może sterować dwoma obiegami grzewczymi (opcjonalnie trzema) oraz obiegiem c.w.u. i cyrkulacją., a podgrzewacze o pojemności od 150 do 500 litrów gwarantują maksymalny komfort ciepłej wody.

HPI evolution jest rozwiązaniem oszczędnym – w nowym budynku wyposażonym w tę pompę, z izolacją ścian o grubości 20 cm, oknami z podwójną szybą i grzejnikami zużycie energii wynosi około 33kWh/m2 na rok. Moduł zewnętrzny ma niewielkie wymiary i dzięki temu może być umieszczony w dowolnym miejscu. Rozmiary modułu wewnętrznego nie przekraczają rozmiarów kotła naściennego – można go zainstalować nawet w małym pomieszczeniu.

Zobacz pompy ciepła De Dietrich w sklepie

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies