Grupy pompowe Esbe Flexi i DN20

dodano: 27 września 2017

Grupy pompowe Esbe Flexi i DN20Grupy pompowe ESBE to urządzenia ułatwiające montaż instalacji grzewczej i jednocześnie poprawiające jej wygląd tak, by spełniała standardy nowoczesnych instalacji. Na rynku dostępne są już grupy pompowe DN25 i DN32 – cieszą się one szerokim uznaniem. ESBE wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wzbogaciło rodzinę grup pompowych o dwie nowe linie produktów. Od lipca 2017 dostępne są nowe grupy pompowe Flexi oraz grupy pompowe DN20.

W nowych grupach pompowych zastosowane zostały podobne, nowoczesne rozwiązania jak w grupach DN25 i DN32, dzięki czemu spełniają one wymogi przepisów unijnych i jednocześnie przygotowane są do pracy z możliwie największą energooszczędnością. Dodatkowo, zastosowane rozwiązania techniczne pomagają instalatorowi w doborze właściwego rozwiązania np. przez zastosowanie pomp elektronicznych czy progresywnych zaworów mieszających.

Grupy pompowe Esbe Flexi

Grupa pompowa Esbe Flexi GDF111Grupy pompowe Flexi to urządzenia produkowane w wysokim standardzie wykończenia, zawierające doskonałą armaturę ESBE. Jest to rodzina produktów częściowo przeznaczona do samodzielnego montażu. Nie ma w tych urządzeniach zamontowanych pomp obiegowych, a w wersji z mieszającym zaworem obrotowym nie ma zainstalowanego siłownika. Dzięki temu cena tych produktów jest znacząco niższa, a instalator ma możliwość wyboru dowolnej pompy obiegowej (długość montażowa 180 mm). Obudowa grup pompowych Flexi przygotowana jest do montażu pompy obiegowej dowolnego producenta. Pompy mogą mieć różne kształty, dlatego w obudowie istnieje możliwość docięcia otworu o odpowiedniej wielkości i kształcie dopasowanym do montażu tego elementu. Dzięki takiej możliwości każda pompa będzie odpowiednio zaizolowana. Grupy pompowe Flexi posiadają izolacje termiczną elementów hydraulicznych, którą podzielono na sekcje. Oznacza to, że elementy elektryczne znajdują się poza izolacją oraz istnieje możliwość zdjęcia tylko części izolacji uzyskując dostęp do najważniejszych elementów hydraulicznych grupy.

Grupa pompowa Esbe Flexi GRF111Bezpośrednia Grupa pompowa Flexi GDF100 wyposażona jest w zawory odcinające z termometrami oraz zawór zwrotny. Przeznaczona jest do bezpośredniego zasilania odbiorników ciepła nie wymagających regulacji temperatury przez grupę pompową. Grupa pompowa Flexi z termostatycznym zaworem mieszającym GFF100 wyposażona jest w zawory odcinające z termo- metrami oraz zawór zwrotny. Jej sercem jest termostatyczny zawór mieszający serii V TA370 o kvs=3,4 m3/h, który po- siada możliwość nastawienia temperatury zasilania w zakresie od 20oC do 55oC. Grupa pompowa GFF100 przeznaczona jest do zastosowania w instalacjach wymagających stałotemperaturowej regulacji temperatury czynnika obiegu grzewczego. Regulacja stałotemperaturowa polega na utrzymaniu temperatury czynnika obiegu grzewczego na stałym po- ziomie, zmiana temperatury w pomieszczeniu jak i temperatury zewnętrznej nie wpływają na zmianę temperatury czynnika obiegu grzewczego. Grupa pompo- wa Flexi GRF100 z obrotowym zaworem mieszającym wyposażona jest w zawory odcinające z termometrami oraz za- wór zwrotny. Sercem grupy pompowej GRF100 jest trójdrogowy, obrotowy zawór mieszający serii VRG430 o progresywnej charakterystyce i wartości kvs=8,0 m3/h. Zastosowanie zaworu progresywnego VRG430 wyróżnia GRF100 spośród innych produktów tego typu dostępnych na rynku. Dzięki unikalnej charakterystyce zaworu obrotowego grupa pompowa GRF100 może z powodzeniem pracować w instalacjach do mocy grzewczej do 70 kW (w zależności od zastosowanej pompy obiegowej i parametrach pracy instalacji) zachowując przy tym wysoką precyzję regulacji temperatury czynnika grzewczego również przy małym zapotrzebowaniu mocy grzewczej.

Grupy pompowe Esbe DN20

Grupa pompowa Esbe DN20 GRA311Grupy pompowe DN20 to nowy typoszereg jeszcze bardziej kompaktowych grup pompowych. Cechą charakterystyczną tych grup są mniejsze średnice przyłączy oraz mniejsze zewnętrzne wymiary urządzeń. W typoszeregu grup pompowych DN20 dostępne są trzy urządzenia – grupa direct, grupa z zaworem termostatycznym oraz grupa z zaworem obrotowym i siłownikiem. Grupy pompowe DN20 również posiadają izolację termiczną elementów hydraulicznych, którą podzielono na sekcje. Oznacza to, że elementy elektryczne znajdują się poza izolacją oraz istnieje możliwość zdjęcia tylko części izolacji uzyskując dostęp do najważniej- szych elementów hydraulicznych grupy. Grupa pompowa GDA300 jest wyposażona wyłącznie w pompę cyrkulacyjną oraz zawory odcinające z termometrami i za- wór zwrotny. Zastosowano w niej elektroniczną pompę firmy Wilo RSTG 15/7,5, która daje możliwość pracy ze stałym lub zmiennym ciśnieniem oraz posiada funkcję odpowietrzania oraz sterowania sygnałem PWM. Grupa pompowa GDA300 przeznaczona jest do bezpośredniego zasilania odbiorników ciepła, to znaczy do nie wymagających regulacji tempera- tury przez grupę pompową. Grupa pompowa GDF300 wyposażona jest w zawory odcinające z termometrami oraz zawór zwrotny.

Grupa pompowa Esbe DN20 GRA311 - schematW grupie zastosowano elektroniczną pompę firmy Wilo RSTG 15/7,5. Zastosowana pompa daje możliwość pracy ze stałym lub zmiennym ciśnie- niem oraz posiada funkcję odpowietrzania oraz możliwość sterowania sygnałem PWM. Sercem grupy pompowej GDF300 jest termostatyczny zawór mieszający serii V TA370 o kvs=3,4 m3/h posiadający możliwość nastawienia temperatury zasilania w zakresie od 20oC do 55oC. Grupa pompowa GFF100 przeznaczona jest do zastosowania w instalacjach wymagających stałotemperaturowej regulacji temperatury czynnika obiegu grzewczego. Grupa pompowa GRA300 jest wyposażona w zawory odcinające z termometrami oraz zawór zwrotny. Zastosowano w niej elektroniczną pompę firmy Wilo RSTG 15/7,5, która daje możliwość pracy ze stałym lub zmiennym ciśnieniem oraz posiada funkcję odpowietrzania i sterowania sygnałem PWM. Sercem grupy pompowej GRA300 jest trójdrogowy, obrotowy zawór mieszający serii VRG430 o progresywnej charakterystyce i wartości kvs=8,0 m3/h. Zastosowanie zaworu progresywnego VRG430 wyróżnia ją spośród innych produktów tego typu dostępnych na rynku. GRA300 wyposażono również w siłownik elektryczny 230V ze sterowaniem sygnałem 3-punktowym. Grupy pompowe DN20 ze względu na zmienione wymiary zewnętrzne i inny niż w pozostałych grupach pompowych ESBE rozstaw króćców przyłączeniowych nie mogą być montowane na rozdzielaczach serii GMA100 i GMA200.

Grupy pompowe Esbe Flexi i DN20 są możliwe do nabycia na indywidualne zamówienie.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem skontaktuj się ze swoim opiekunem w Onninen
lub wyślij zapytanie ofertowe korzystając z poniższego formularza.

Wyślij zapytanie

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies