Grzejniki / Grzejniki konwektorowe

3 produkty
Wyświetlaj:
Sortuj:
442,80 zł / szt brutto
Produkt na zamówienie
393,60 zł / szt brutto
Produkt na zamówienie
418,20 zł / szt brutto
Produkt na zamówienie
Wyświetlaj:
Sortuj:

Grzejniki konwektorowe

Ogrzewanie elektryczne jest droższe niż tradycyjne ogrzewanie centralne, lecz są takie momenty, gdy okazuje się niezbędne. Z grzejników konwektorowych możemy korzystać przez cały rok, również poza sezonem grzewczym. Świetnie sprawdzają się w docieplaniu wychłodzonych pomieszczeń i zapewnianiu komfortowej temperatury w zimne wieczory i poranki. W naszym – zmiennym i nieraz nieprzewidywalnym – klimacie posiadanie takiego grzejnika w mieszkaniu jest jak najbardziej wskazane.

Grzejniki konwektorowe – jak działają?

Wyróżnia się dwa rodzaje grzejników konwektorowych: z wentylatorowym przepływem powietrza oraz z przepływem grawitacyjnym. Te pierwsze rozprowadzają ciepło, pobierając powietrze górnymi otworami i wypuszczając je na podłogę. Dzięki temu ogrzane powietrze szybko miesza się z pokojowym, a jest to możliwe dzięki zastosowaniu dodatkowego wentylatora w kaloryferze. Grzejniki z przepływem grawitacyjnym pobierają powietrze z dołu i ogrzane wypuszczają górą. Powstaje naturalny ciąg powietrza – podobny jak w kominie – dlatego warto takie grzejniki umieszczać pod oknami, skąd ciepłe powietrze będzie lepiej rozprowadzane po mieszkaniu.

Grzejniki konwektorowe – zalety stosowania

Głównymi zaletami stosowania grzejników konwektorowych jest ich energooszczędność i prędkość reakcji. Szybko się nagrzewają i powodują małe straty ciepła. Można montować je na lekkich ścianach, gdyż ważą dużo mniej niż grzejniki panelowe . W naszym sklepie internetowym dostępne są również modele przenośne – które da się postawić na nóżkach w dowolnym miejscu. Grzejniki konwektorowe wyposażone są w termostaty z głowicami, co pozwala na dokładną kontrolę temperatury w pomieszczeniu. Konwekcja jest zjawiskiem korzystnym dla człowieka, gdyż polega na równomiernym rozkładzie ciepła w pokoju. Szczególnie ważne wydaje się to, gdy długo pozostajemy w bezruchu – na przykład podczas snu.

Warto wyposażyć swoje mieszkanie w przynajmniej jeden grzejnik konwektorowy. To idealne rozwiązanie pozwalające na dogrzanie mieszkania, gdy nie możemy skorzystać z ogrzewania centralnego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Zapraszamy do dokonywania zakupów!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze grzejników konwektorowych zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies