Odkurzacz centralny w Klimatyzacja i wentylacja

63 produktów
Sortuj:
41,30 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
61,30 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
15,50 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
0,71 zł / szt brutto
Stan magazynu: 200+
Min. ilość zakupu: 100.00 szt / 71,00 zł
12,92 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
435,33 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
515,36 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
369,96 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
3,42 zł / szt brutto
Stan magazynu: 100+
23,11 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
25,03 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
34,40 zł / szt brutto
Stan magazynu: 20+
34,40 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
34,10 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
52,68 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
34,10 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
24,22 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
Sortuj:

Odkurzacze centralne - sklep hurtownia Onninen

Odkurzacz centralny to rozwiązanie, które najchętniej wybierają osoby cierpiące z powodu alergii na kurz oraz te, które cenią sobie nienaganny porządek w swoim domu. Niewątpliwymi zaletami odkurzaczy centralnych jest eliminacja unoszącego się w powietrzu kurzu (który w przypadku standardowych odkurzaczy jest w pewnej mierze wyrzucany na zewnątrz), ciche działanie oraz niska waga akcesoriów, których używa się podczas odkurzania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz wszystkie elementy potrzebne do skonstruowania instalacji odkurzacza centralnego.

Najważniejszą częścią odkurzacza centralnego jest jednostka centralna , odpowiedzialna za wywarzanie podciśnienia, umożliwiającego zasysanie zanieczyszczeń. Tę część montuje się poza mieszkalną częścią domu (a więc w garażu, piwnicy, pomieszczeniu technicznym), dzięki czemu odkurzanie domu jest znacznie bardziej ciche, niż podczas używania standardowego odkurzacza. Jednostki centralne odkurzaczy można podzielić na dwa typy: jednostki kompaktowe oraz modułowe (tzw. jednostki typu split). O ile w pierwszej wersji wszystkie elementy znajdują się w jednej obudowie, o tyle w jednostkach split silnik jest oddzielony od zbiornika i separatora zanieczyszczeń. Dzięki takiej budowie separator może mieć większą powierzchnię, przez co lepiej filtruje powietrze.

Równie ważną częścią odkurzacza centralnego jest gniazdo ssące. Podczas montażu instalacji, warto przemyśleć, w którym miejscu zostanie ono zamontowane. W większości domów do obsługi jednej kondygnacji wystarczy jedno gniazdo. Gniazda ssące do odkurzacza centralnego warto montować w centralnej części domu, tak aby przyłączony do niego wąż umożliwił odkurzenie całego piętra. Wielu specjalistów radzi, aby zrezygnować z większej ilości gniazd ssących na rzecz długiego węża do odkurzacza centralnego. Ogranicza to koszty związanie z budowaniem instalacji z rur, prowadzących od gniazda do jednostki centralnej. Długi, elastyczny wąż wraz z zestawem szczotek i akcesoriów do odkurzania wyraźnie usprawni regularne porządkowanie domu.

Zapraszamy do dokonywania zakupów!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze odkurzaczy centalnych zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies