(Stara)Mocowania / (Stara)Standardowe kołki rozporowe

0 produktów

Niestety, nie znaleziono żadnych produktów spełniających Twoje kryteria wyszukiwania.

  • Spróbuj użyć innych słów w zapytaniu.
  • Sprawdź, czy w zapytaniu nie ma "literówki".
  • Sprawdź czy szukasz w odpowiedniej kategorii.
  • Przejrzyj listę kategorii, by znaleźć szukany produkt.

Kołki rozporowe standardowe, do betonu, pustaków, uniwersalne – Onninen.pl

Kołki rozporowe to jedne z podstawowych zamocowań, używanych podczas prac wykończeniowych oraz remontowych. Dzięki budowie i zasadzie działania kołków rozporowych możesz zamontować lub zawiesić dowolny przedmiot bez wiercenia głębokich dziur. Sposób, w jaki działają kołki rozporowe jest bardzo prosty – kiedy wkręcasz wkręt do środka plastikowej koszulki ta podlega rozporowi, dzięki czemu zostaje przytwierdzona w wybranym przez Ciebie miejscu. Ten prosty przedmiot umożliwi Ci powieszenie półki, lampy, przełączników elektrycznych, poręczy, obrazów, a także czujników ruchu oraz korytek kablowych. Ilość zastosowań jest niemal nieograniczona.

Kołki rozporowe do betonu

Podobnie jak innego rodzaju zamocowania, np. wkręty do drewna czy kotwy do betonu, kołki rozporowe powinny być dobierane ze względu na cel i sposób zastosowania, przy uwzględnieniu materiału, w którym mają być zastosowane. Oferowane przez nas kołki z wkrętem z nacięciem krzyżowym oraz prostym sprawdzą się przede wszystkim jako zamocowanie do betonu, pełnej cegły oraz kamienia, choć znajdziesz tu także nieco bardziej wszechstronne rozwiązania.

Kołki rozporowe uniwersalne

Szukasz kołków, które umożliwią Ci montaż wybranych przedmiotów na ścianie z płyty gipsowo-kartonowej? Wybierz uniwersalne kołki rozporowe, którego zasada działania różni się nieco od standardowych kołków. Jeżeli zamontujesz je w materiałach pełnych, takich jak beton czy cegła, kołek uniwersalny zachowa się tak samo jak inne kołki, natomiast jeśli zdecydujesz się na montaż w pustych przestrzeniach (np. w cegle dziurawce albo płycie gipsowo-kartonowej), wkręt spowoduje zwijanie się wokół niego kołka, zwiększając tym samym powierzchnię styku z podłożem.

Aby zamontować kołki rozporowe w sposób pewny i solidny, pamiętaj, aby upewnić się, że wiertło, którego używasz do wywiercenia otworu montażowego, ma taką samą średnicę jak wybrany przez Ciebie kołek. Nie zapomnij również o tym, aby przed montażem kołka oczyścić otwór z powstałego w wyniku wiercenia pyłu. Dzięki tym zabiegom Twoje kołki rozporowe będą trzymać się pewnie, zapewniając użytkownikom bezpieczeństwo i bezawaryjność.

Zapraszamy do dokonywania zakupów!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze kołków rozporowych zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66 .

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies