Dział Doradztwa Technicznego, czyli kompleksowe rozwiązania adekwatne do najnowszych trendów

Dział doradztwa technicznego w firmie Onninen to dedykowany zespół inżynierów, projektantów oraz doradców technicznych z branży wentylacja-klimatyzacja, a także instalacje elektryczne. Mówiąc o instalacjach elektrycznych mamy na myśli rozdział energii SN/nn, zasilanie rezerwowe, oświetlenie oraz fotowoltaikę.

Dział Doradztwa Technicznego Onninen (1)

Nowa jakość doradztwa techniczno-inżynieryjnego

Jakość to słowo klucz we wszystkich działaniach tego działu. Każdego dnia nasz personel służy pomocą i wsparciem pracownikom innych oddziałów, klientom Onninen oraz firmom partnerskim. Doradzamy, projektujemy, a ponadto kreujemy sprzedaż, dlatego jesteśmy niezbędnym elementem hurtowni technicznej. Wspieramy wszystkie segmenty w naszej firmie. Ogromną część naszego czasu pochłania praca nad projektami, ofertami oraz doradztwo. W zakres naszych obowiązków wchodzą również wyjazdy. Każdy z nas jest doradcą mobilnym, a więc na zaproszenie klienta bądź przedstawiciela jeździmy na spotkania. Wszystkie te działania mają jeden cel – pragniemy tworzyć i realizować nową jakość doradztwa techniczno-inżynieryjnego.

Zrozumienie potrzeb Klienta kluczem do sukcesu firmy Onninen

Poza personelem firmy Onninen zgłaszają się do nas również klienci. Najczęściej odwiedzają nas wykonawcy zajmujący się dwiema branżami (HEPAK) oraz inwestorzy, którzy oczekują od nas doradztwa technicznego, modyfikacji oferty, czy też doboru najlepszego rozwiązania od strony technicznej.

W zakresie SN, oświetlenia oraz fotowoltaiki oferujemy obsługę w systemie Inwestor – Projektant – Wykonawca. Pomagamy w doborze zamienników urządzeń SN i nn, oświetlenia i instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy również wsparcie techniczne w zakresie projektowym oraz doradztwo na budowie. Mamy tu na myśli między innymi wizje lokalne i konsultacje na obiekcie, dobór optymalnych rozwiązań przy uwzględnieniu parametrów technicznych wymaganych przez obowiązujące przepisy oraz doradztwo w kwestii rozwiązań technicznych służących minimalizacji zużycia energii elektrycznej w istniejących obiektach.

Doradztwo i sprzedaż w kwestii Odnawialnych Źródeł Energii prowadzimy przez cztery główne ścieżki. Pierwszą z nich jest uczestnictwo w wykonaniu projektów nowych inwestycji wspólnie z naszymi zaprzyjaźnionymi biurami projektowymi. Stale współpracujemy z dostawcami, optymalizujemy projekty budowlane, a ponadto oferujemy doradztwo u inwestora.

Naszym ogromnym sukcesem jest Dział Doradztwa Technicznego Klima-went, który od wielu lat cieszy się sympatią klientów. W tym przypadku zakres wsparcia obejmuje między innymi obsługę inwestycji w systemie Inwestor – Projektant – Wykonawca, optymalizację projektu pod sprzedaż, a także fachową pomoc przy kwestiach związanych z ustawą f-gazową.

Wartościowa firma to wartościowe realizacje

Każdego roku zgłaszają się do nas Klienci, którzy podejmują się ogromnych realizacji wartych setki tysiące złotych. Dzięki temu mamy okazję brać udział w ważnych inwestycjach, co dodatkowo napędza nas do działania.

Dział Doradztwa Technicznego Onninen (2)Do najważniejszych realizacji przy udziału DDT tylko z 2018 roku należą:

  • Budynek biurowy przy ul. Beethovena w Warszawie  
  • Farma wiatrowa Marszewo  
  • Biurowiec ESV Siechnice  
  • Huta Głogów
  •  Biblioteka Miejska Piotrków Tryb  
  • Magazyny Zalando  
  • Delphi Błonie
  • HTL Łęczyca
  • WAT Warszawa
  • Szpital Gniezno

Wiedza i szybkość działania jako największa przewaga

Mimo ,że działanie wszystkich firm w tej branży opiera się na podobnych fundamentach, to my z pewnością przeważamy kompleksową wiedzą oraz szybkością realizacji zleceń.

Klienci doceniają u nas równe traktowanie we wszystkich oddziałach firmy w Polsce. Mamy tu na myśli jednakowe produkty oraz rabaty niezależnie od lokalizacji.

Niebagatelne znaczenie ma również fakt, iż w naszym zespole pracują projektanci z uprawnieniami, którzy nieustannie podnoszą kompetencje oraz są na bieżąco z trendami obowiązującymi w branży.

Trendy w projektowaniu okiem naszego eksperta

Budownictwo jest działem mocno uzależnionym od aktywności całej gospodarki. Wahania koniunktury, zmiany w popycie na rynku mieszkaniowym oraz przewidywana zmiana cen energii elektrycznej i paliw ma swoje odzwierciedlenie w obowiązujących trendach. Powyższe sprawia, że obecnie projektowanie zaczyna się skupiać na rozwiązaniach mających przynieść istotne oszczędności nie tylko w trakcie inwestowania (budowy), ale przede wszystkim w czasie eksploatacji obiektów budowlanych.

Z tymi zmianami wiąże się zastosowanie nowych technologii we wszystkich obszarach instalacji elektrycznej budynku, począwszy od rozdziału energii elektrycznej, a skończywszy na wyborze samych urządzeń odbiorczych. Dla przykładu warto wspomnieć o oświetleniu z zastosowaniem opraw ze źródłami światła LED. Technologia ta rozwija się w ostatnich latach w sposób znaczący, co przynosi olbrzymie korzyści inwestorom zarówno w obniżeniu kosztu zakupu, jak i znacznej redukcji kosztów eksploatacyjnych.

Dział Doradztwa Technicznego Onninen (3)

Podczas projektowania nie bez znaczenia pozostaje jednak właściwa ocena jakości produktów, ponieważ może się okazać, że ograniczenie kosztów zakupu, zacznie skutkować brakiem zapewnienia właściwej jakości oświetlenia miejsc pracy. Działanie to może z kolei wywołać dyskomfort u użytkowników, a tym samym zmniejszyć wydajność pracowników.

Innym aspektem, który należy ocenić przy wyborze produktów z zakresu oświetlenia, ale również zasilania napędów poprzez układy przemienników częstotliwości, to ich wpływ na parametry określające jakość energii elektrycznej. Okazać się może, że dobrane w projekcie urządzenia niskiej jakości generują tak znaczący poziom odkształcenia prądu THDi (ang. Total Harmonic Distortion current), że brak zastosowania dość kosztownych filtrów aktywnych może spowodować uszkodzenie odbiorników energii w otoczeniu, czy też samego transformatora zasilającego daną instalację.

Nie bez znaczenia w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej jest określenie spodziewanej wartości odkształceń THDi w celu doboru właściwej konstrukcji transformatora. W tym przypadku zależy nam na tym, aby ewentualny poziom wspomnianego współczynnika nie wpłynął na szybką degradację urządzenia zasilającego.

Wspomniany już na początku spodziewany wzrost kosztów energii elektrycznej skutkuje częstym pojawianiem się w projektach instalacji fotowoltaicznych, które w znaczący sposób mogą ograniczyć koszty wynikające z użytkowania energii elektrycznej. Przy wyborze urządzeń i konfiguracji całej instalacji należy jednak zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów. Użycie nawet najlepszych urządzeń, przy błędach w ich rozmieszczeniu, połączeniu i zabezpieczeniu skutkować może niewłaściwym działaniem instalacji, a w konsekwencji brakiem spodziewanej oszczędności.

Zespół specjalistów tworzących Dział Doradztwa Technicznego (DDT) Onninen Sp. z o. o. wspiera przedstawicieli handlowych poprzez dobór rozwiązań optymalnych dla inwestycji zarówno pod względem planowanego budżetu, jak i spełnienia wymaganych parametrów technicznych. Każdy projekt traktowany jest w sposób indywidualny, co sprawia, że dobrane rozwiązania przynoszą znaczące oszczędności zarówno na etapie inwestycji oraz w późniejszej eksploatacji. Dzięki współdziałaniu członków DDT z przedstawicielami producentów (w tym wizytowaniu fabryk), proponowane przez DDT rozwiązania zapewniają wysoki poziom jakości.

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies