Kesko przejmuje grupę Fresks, aby wzmocnić pozycję rynkową w handlu materiałami budowlanymi i technicznymi w Szwecji

K-rauta AB, spółka z Grupy Kesko, podpisała umowę przejęcia Grupy Fresks, znaczącego gracza w branży handlowej na terenie Szwecji. Grupa Fresks jest największym członkiem sieci XLBygg. Przejęcie to jest efektem strategii rozwoju Kesko wdrażanej w dywizji handlu materiałami budowlanymi i technicznymi w północnej Europie. Zwiększy to również pozycję rynkową Kesko, zwłaszcza w rosnącym segmencie klientów profesjonalnych i budowlanych.

Kesko przejmuje grupę Fresks (1)

Grupa Fresks jest członkiem sieci XL Bygg i prowadzi 33 sklepy w Szwecji. Obsługuje głównie małe i średnie profesjonalne firmy remontowe.

W handlu budowlanym i technicznym strategicznym celem Kesko jest wzmocnienie pozycji rynkowej w Europie Północnej i zwiększenie rentowności we wszystkich krajach operacyjnych. W celu wzmocnienia pozycji rynkowej w Szwecji, firma zdecydowała się na przejęcie Grupy Fresks.

Grupa Fresks jest znaczącym graczem w branży handlowej, prowadzącym 33 sklepy o silnej pozycji rynkowej w Szwecji. Firma zatrudnia około 500 osób, które obsługują głównie małe i średnie firmy remontowe. Oferowany asortyment obejmuje szeroką gamę produktów budowlanych, remontowych, dekoracyjnych, w tym artykuły drewniane, narzędzia i dodatki do dekoracji wnętrz. W 2018 roku Grupa Fresks wypracowała sprzedaż netto na poziomie 205 mln EUR z EBITDA na poziomie 18 mln EUR.

„Przejęcie Grupy Fresks podnosi naszą pozycję wśród liderów rynku w Szwecji i czyni nas znaczącym operatorem w handlu B2B. Działalność Fresks Group jest wysoce komplementarna w stosunku do naszych obecnych operacji handlowych w zakresie budownictwa i modernizacji domu i oferuje nam znaczne korzyści w efekcie skali i synergii. Szwedzki rynek handlu budynkami i remontami domów przechodzi zmiany strukturalne, a to przejęcie wzmacnia naszą pozycję na rynku konsolidacji. Zgodnie z naszą strategią rozwoju będziemy dalej rozwijać dywizję handlu materiałami budowlanymi i technicznymi w Północnej Europie” - mówi Mikko Helander, Prezes i Dyrektor Generalny Kesko.

Ostateczne zakończenie procesu sprzedaży wymaga zatwierdzenia przez szwedzkie organy ochrony konkurencji i spełnienia pozostałych warunków transakcji.

Kesko przejmuje grupę Fresks (2)   Kesko przejmuje grupę Fresks (3)

W Szwecji Grupa Kesko prowadzi aktualnie sklepy głównie na terenie i w pobliżu dużych miast,
podczas gdy sklepy Grupy Fresks znajdują się w mniejszych miejscowościach.

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies