KESKO w rankingu najbardziej zrównoważonych firm handlowych na świecie – sprawozdanie finansowe za 2019 rok jest już dostępne!

U podstaw sukcesu Kesko stoi konsekwentna realizacja dobrze skrojonej strategii zorientowanej na klientach, rentownym i zrównoważonym rozwoju biznesu oraz walce ze zmianami klimatycznymi. Jej skuteczność potwierdza fakt, że zaufanie do firmy wciąż systematycznie rośnie.

KESKO w rankingu najbardziej zrównoważonych firm handlowych na świecie

Grupa Kesko po raz kolejny została uznana za jedną z najbardziej zrównoważonych firm handlowych na świecie, w tym na pierwszym miejscu w sektorze spożywczym. To efekt wieloletniego wysiłku, dzięki któremu mamy teraz wyjątkową możliwość i odpowiedzialność, aby propagować wśród naszych klientów zrównoważony styl życia. Perspektywy na 2020 rok są dobre. Spodziewamy się, że sprzedaż netto i zysk w bieżącym roku będą rosły i  przekroczą poziom z poprzednich 12 miesięcy.

Strategia zrównoważonego wzrostu przynosi rekordowe wyniki:

  • sprzedaż netto Grupy Kesko wyniosła w 2019 roku 10,720 mld EUR i wzrosła o 3,3% (w stosunku do ubiegłego roku był to wzrost o 1.4%)
  • zysk operacyjny wyniósł 447,8 mln EUR (404,3 mln EUR)
  • zysk przed opodatkowaniem wyniósł 370,7 mln EUR (325,2 mln EUR)
  • Rada Nadzorcza proponuje akcjonariuszom dywidendę płatną w dwóch ratach w wysokości 2,52 EUR za akcję.

Rentowność dywizji handlu budowlanego i technicznego poprawia się od kilku lat i w minionym roku również odnotowano wzrosty sprzedaży i zysku. Dla Polski był to kolejny rok, w którym przekroczyliśmy miliard obrotu, jednocześnie znacznie poprawiając wynik, co oznacza zdecydowaną poprawę efektywności.

 „Jestem bardzo zadowolony z dobrych wyników K-Rauta w Finlandii, co przełożyło się na udział w rynku wynoszący ponad 42%. Onninen rozwija się dobrze jako część grupy Kesko, a rosnący techniczny rynek hurtowy zapewnia Onninen duży potencjał wzrostu i rentowności. Będziemy również kontynuować wysiłki na rzecz poprawy rentowności K-rauta w Szwecji. Przejęcie i integracja z firmą Fresks otwiera nowe perspektywy w profesjonalnym sektorze budowlanym w Szwecji. W  Norwegii zwiększyliśmy udział handlu detalicznego w sieci Byggmakker. Zarówno rynek szwedzki, jak i norweski oferują Kesko znaczny potencjał wzrostu” – mówi Prezes i CEO Kesko, Mikko Helander.

Więcej informacji

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies