Nowe możliwości w Magazynie Centralnym Onninen w 2019r.

Rozbudowa magazynu centralnego w Teolinie (1)

Duży, wielki, największy - ruszyła rozbudowa placu składowego w magazynie centralnym Onninen

Onninen to największy w Polsce dystrybutor materiałów technicznych, który jako jedyny oferuje zarówno asortyment elektrotechniczny, jak również hydrauliczny, grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny. Bez wątpienia daje to przewagę na rynku lokalnym, ale wymaga również świetnej organizacji łańcucha dostaw. Sercem zaplecza logistycznego Onninen jest magazyn centralny zlokalizowany w centrum Polski. To tu trafiają towary od ponad 300 dostawców oferujących produkty renomowanych i sprawdzonych na rynku instalacyjnym marek.

Centrum Dystrybucyjne w Teolinie rozpoczęło swoją działalność w 2003 roku i od tego czasu było już dwukrotnie powiększane wraz z rozwojem firmy. Magazyn centralny dostarcza ponad 200 tys. produktów do sieci 36 hurtowni zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również do klientów kanału e-commerce za pośrednictwem internetowego sklepu OnnShop. Wiele materiałów technicznych wymaga specjalistycznych warunków składowania i transportu. Przy tak rozleglej ofercie mogą im skutecznie sprostać tylko najlepsi.

Rozbudowa magazynu centralnego w Teolinie (2)Ciągły rozwój asortymentowy przynosi kolejne zmiany. Wiele zadziało się w procesach logistycznych Onninen w 2018, a nowy rok zapowiada się jeszcze intensywniej, głównie z uwagi na rozbudowę placu składowego w Teolinie. Pierwszym etapem przygotowawczym była reorganizacja istniejącej już przestrzeni, a co za tym idzie usprawnienie procesów przyjęć, składowania oraz kompletacji. Następnie utwardzono nieużywaną do tej pory część placu, co zoptymalizowało wykorzystanie dostępnej powierzchni składowania. Z początkiem grudnia ruszyła planowana rozbudowa. Już w czerwcu 2019 plac składowy powiększy się z 18 000 m2 o dodatkowe 6 200 m2. W najbliższych planach jest również rozbudowa hali na dłużyce o kolejne 2 100 m2 i wyposażenie jej w regały paletowe, co znacząco usprawni składowanie i procesy logistyczne.

Rozbudowa magazynu centralnego w Teolinie (3)W pierwszym kwartale 2019 czeka nas także reorganizacja stref i procesów dotyczących zarządzania odpadami oraz opakowaniami na terenie placu składowego. Pozwoli to nie tylko zoptymalizować wykorzystanie powierzchni składowania, ale również zmniejszyć ewentualny, negatywny wpływ na środowisko naturalne. Zadbamy również o standardy ruchu aut, ludzi, wózków – generalnie o szeroko rozumiane BHP i warunki pracy.

Z przyjemnością będziemy informować o kolejnych inwestycjach i postępach w rozbudowie.

Przejdź na kartę magazynu centralnego

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies