Kesko - logotyp

Hurtownia instalacyjna Onninen

Hurtownia hydrauliczno-elektryczna Onninen
 • Ponad 100-letnie doświadczenie
 • 36 oddziałów w Polsce
 • Działalność w 7 krajach

Tradycja i doświadczenie Grupy Onninen to już nie tylko lata, ale okrągły wiek. Fińska firma, działająca nieprzerwanie od 1913 roku, należy dziś do czołówki światowych dostawców materiałów technicznych. Onninen oferuje zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów, detalistów, przemysłu, instytucji publicznych w zakresie branży elektrotechnicznej, instalacyjno-sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Sieć placówek handlowych Onninen na terenie Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii zatrudnia łącznie ponad 3 200 wykwalifikowanych pracowników. Onninen jest częścią K Group.

W Polsce Onninen prowadzi działalność w oparciu o sieć 35 hurtowni. Zapewniają one najwyższy standard obsługi, nowoczesny system zamówień internetowych oraz sprawną realizację zleceń wraz z dostawą we wskazane miejsce. Onninen oferuje również szkolenia produktowe i profesjonalne doradztwo techniczne.

Sprawdzony partner w dostawach materiałów technicznych

Kilka branż technicznych w jednym miejscu to główny atut firmy Onninen. Potrzeby naszych Klientów realizujemy kompleksowo, skupiając ofertę materiałów elektrotechnicznych, instalacyjno-grzewczych, sanitarnych, a także tych z zakresu wentylacji i klimatyzacji. Jesteśmy nie tylko dostawcą, ale przede wszystkim partnerem handlowym, z bogatym know-how oraz wieloletnim doświadczeniem w budowaniu relacji konsumenckich i biznesowych. Naszym Klientom proponujemy najlepsze rozwiązania w zarządzaniu materiałami technicznymi, a Dostawcom - najdogodniejszą dystrybucję ich produktów.

Hurtownia hydrauliczno-elektryczna Onninen - magazyn (14)Ponad 170 tys. produktów w ofercie

Krótki cykl realizacji dostaw

Zadowolenie Klientów nie tylko z otrzymanego asortymentu, ale też ze sposobu realizacji zamówienia to jeden z priorytetów firmy Onninen. Z nami wybór, zakup i dostarczenie produktów przebiega sprawnie i bezproblemowo. Doskonała organizacja placówek handlowych i centrum logistycznego gwarantuje szybką dostawę we wskazane miejsce na terenie całego kraju. Klienci mają do dyspozycji szeroką gamę katalogów branżowych Onninen z ofertą elektrotechniczną, instalacyjno-sanitarną, grzewczą, wentylacyjną i klimatyzacyjną w formie aplikacji na urządzenia mobile, on-line oraz drukowanej, dostępnej w każdym punkcie sprzedaży w Polsce.

Dostawa OnninenSzybka dostawa we wskazane miejsce

Oferujemy szeroki zakres usług logistycznych: transport, magazynowanie, copacking oraz inne usługi dodatkowe. Profesjonalna realizacja przyjętych zleceń transportowych we wskazane miejsce na terenie Polski możliwa jest dzięki: stałej dostępności towarów w Centrum Dystrybucyjnym, taborowi samochodowemu, szybkiej reakcji na zamówienia oraz wysokiej elastyczności firmy. Dla nas nie ma zamówień mniej ważnych i miejsc zbyt odległych. Pod wskazany adres, w każdej części kraju, zawsze docieramy na czas.

Wizja, misja, strategia

Najlepszy partner w zakresie zintegrowanych usług materiałowych oraz międzynarodowy lider w swojej dziedzinie - oto główne cele firmy Onninen. Działamy w 7 krajach, zawsze staramy się być blisko swoich Klientów i jak najlepiej spełniać ich wymagania. Dbamy o relacje pracownicze, aspirując do „pracodawcy pierwszego wyboru”. Na wspólny sukces firmy Onninen pracuje kilka tysięcy osób. Od kilku pokoleń. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, aktywnie zaangażowaną w działania proekologiczne, m.in. na rzecz oczyszczania Morza Bałtyckiego.

Certyfikat Lloyd’s Register Quality Assurance - OnninenOnninen Sp. z o.o. posiada Zintegrowany System Zarządzania zgodny z normami ISO 9001 i 14001 obejmujący swym zakresem całą działalność firmy, czyli: dostarczanie naszym klientom produktów z branży elektrycznej, wodnokanalizacyjnej, grzewczej oraz sanitarnej z wykorzystaniem sieci oddziałów w Polsce, transportu (jako procesu zlecanego na zewnątrz), magazynu dystrybucyjnego i funkcji centralnych zlokalizowanych w Teolinie k/Łodzi.

Ikona PDF Certyfikat 9001 i 14001 - Onninen Polska

Ikona PDF Polityka Jakości i Polityka Środowiskowa Onninen Polska

Poprawa jakości i działalność prośrodowiskowa jest stałym elementem naszej codziennej pracy i ma priorytetowe znaczenie dla całej organizacji. Kształtujemy nasze wszystkie działania z myślą o naszych klientach, pracownikach i środowisku naturalnym. Niezależni eksperci uznanej jednostki certyfikacyjnej Lloyd’s Registerd Quality Assurance regularnie audytują nasz system zarządzania, aby sprawdzić czy spełnia on międzynarodowe standardy.

Ponad 100 lat doświadczenia w dystrybucji materiałów technicznych

Naszą historię rozpoczął w 1913 roku Alfred Onninen, zakładając w fińskim mieście Turku małą firmę o profilu hydraulicznym. Firma szybko się rozwijała, rozszerzając zasięg i profil działalności. Dziś Onninen jest częścią Grupy Kesko i prowadzi swoją działalność na terenie Finlandii, Norwegii, Szwecji, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Odmienności kulturowe w połączeniu ze zróżnicowanym rozwojem poszczególnych regionów nadają działaniom Onninen szczególny, dynamiczny charakter. Pragniemy być więcej niż tradycyjną firmą hurtową. Chcemy być dla naszych Klientów i Dostawców najlepszym partnerem handlowym oferującym nie tylko asortyment kilku branż w jednym miejscu, ale również doskonały serwis i sprawdzone rozwiązania w zarządzaniu i dystrybucji materiałów technicznych.

 • 1913 - Alfred Onninen zakłada małą firmę o profilu hydraulicznym w Turku w Finlandii.
 • 1930 - Firma Onninen umacnia pozycję na rodzimym rynku. Jest jednym z liderów wśród hurtowych dostawców w branży technicznej w Finlandii.
 • 1980 - Onninen rozpoczyna realizację długoterminowych projektów w zakresie logistyki i technologii informatycznej.
 • 2000 - Firma zyskuje międzynarodowy status. Grupa Onninen, obejmuje swoim działaniem teren Skandynawii. Rozpoczyna się ekspansja na pozostałe rynki Europy Wschodniej.
 • 2009 - W grudniu 2009 Grupa Onninen uzyskała certyfikat ISO 14001 przyznany przez firmę Lloyd’s Register Quality Assuranece Ltd. Posiadanie certyfikatu ISO 14001 gwarantuje, że Grupa Onninen spełnia wymagania systemu zarządzania środowiskiem i zobowiązuje się przestrzegać reguły i zasady odpowiedzialności środowiskowej.
 • 2013 - Onninen obchodzi stulecie. Dzięki profesjonalnej kadrze, zgromadzonemu przez lata doświadczeniu oraz wiedzy firma ma świetne perspektywy na przyszłość. Historia wzrostu i rozwoju wciąż się toczy.
 • 2015 - Onninen jest jedną z największych firm w Europie, które oferują zróżnicowane usługi w zakresie dystrybucji materiałów technicznych.
 • 2016 - w czerwcu 2016 Onninen stał się częścią Grupy Kesko i aktualnie tworzymy wspólnie nową jednostkę na rynku handlu rozwiązaniami budowlanymi i technicznymi, co przyniesie wymierne korzyści naszym klientom i współpracującymi z nami dostawcom.

Onninen - prezentacja firmowa

Onninen company presentation

Prezentacja OnninenOgólnopolska sieć hurtowni elektrotechnicznych, instalacyjno-sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych. Dostarczamy zintegrowane usługi materiałowe dla instalatorów, przemysłu, organizacji publicznych oraz detalistów. Pomagamy naszym Klientom skupić się na kluczowych kwestiach dla ich biznesu, oferując wszystkie materiały techniczne w jednym miejscu. Zapewniamy profesjonalną obsługę, system zamówień internetowych, doradztwo techniczne, szkolenia produktowe oraz dostawy we wskazane miejsce. Onninen jest częścią K-Group.

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies