Ogrzewanie / Pompy obiegowe CO/CWU/klima

8 produktów
Wyświetlaj:
Sortuj:
Rozdzielacz 3 obwody 66301.2 MEIBES
popularność:
1 099,57 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
Konsola ścienna (uchwyty) domocowania rozdzielacza do ściany 66337.3 MEIBES
popularność:
213,12 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
Grupa pompowa MK8/1" z mieszaczem T (bez pompy) z siłownikiem 66831OEA S MEIBES
popularność:
1 552,54 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
Grupa pompowa UK8/1" b/mieszacza (bez pompy) 66811OEA MEIBES
popularność:
634,61 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
Zestaw mieszający PrimoBox AZB 255 w szafce, 2x zawór obrotowy z siłownikiem ARM 141 7625500 AFRISO
popularność:
7 984,29 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
Zestaw mieszający PrimoBox AZB 355 w szafce, bez mieszania, 2x zawór obrotowy z siłownikiem ARM 141 7635500 AFRISO
popularność:
9 518,61 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
Grupa pompowa GRA311 VRG438+ARA661-20-W 61043100 ESBE
popularność:
4 152,97 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
Wyświetlaj:
Sortuj:

Pompy obiegowe CO/CWU/klima - sklep hurtownia Onninen

W naszej szerokiej ofercie proponujemy pompy obiegowe, bez których nie może się obejść wiele współczesnych instalacji domowych i przemysłowych. Najczęściej spotykane są pompy c.o., które skutecznie poprawiają działanie grawitacyjnej instalacji grzewczej. Dzięki nim nie trzeba już montować kotłów zasilających instalację 2-3 metry poniżej grzejników w pomieszczeniach domu, a także uzyskuje się większą swobodę w prowadzeniu rur (np. pod posadzkami, z dowolną liczbą załamań itp.). Pompy obiegowe c.o. pomagają także zredukować koszty ogrzewania, ponieważ można stosować automatyczną regulację (zawory termostatyczne), która przystosowuje poszczególne grzejniki do określonego zapotrzebowania na ciepło. Tego rodzaju pompy umożliwiają funkcjonowanie nowoczesnych kotłów niskotemperaturowych (ciśnienie powstające na skutek różnicy zasilania i powrotu jest za małe, aby przezwyciężyć opory przepływu). Pompy c.o. pozwalają także równomiernie rozprowadzać ciepło do wszystkich grzejników.

W tej kategorii oferujemy również pompy obiegowe c.w.u. (cyrkulacyjne). Dzięki nim po odkręceniu kranu nie musimy czekać, aż spłynie zimna woda, oszczędzając czas i pieniądze (nie marnujemy zimnej wody). Pompa cyrkulacyjna ogranicza także straty energii, której używa się do ogrzania wody. Gdy brak takiej pompy, podgrzana woda ochładza się i trzeba ją grzać ponownie. W przypadku pompy krążąca woda jest na bieżąco podgrzewana (dla optymalizacji kosztów warto korzystać z termostatu, który będzie załączał pompę, gdy temperatura wody spadnie).

Pompy używa się także w instalacjach klimatyzacji, a także w instalacjach solarnych – tutaj polecamy grupy pompowe, które nie tylko wymuszają przepływ czynnika w obiegu kolektora, ale także mierzą temperaturę i ciśnienie, zabezpieczają przed nadmiernym wzrostem ciśnienia i pełnią funkcję regulatora przepływu. Do tego oferujemy również akcesoria do grup pompowych. Zapraszamy do składania zamówień.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze pompy obiegowej zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies