Urządzenia kontrolne i zabezpieczające w Ogrzewanie

7 produktów
Sortuj:
241,51 zł / szt brutto
Stan magazynu: 20+
1 311,78 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
1 218,22 zł / szt brutto
Stan magazynu: 20+
254,17 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
Sortuj:

Urządzenia kontrolne i zabezpieczające - sklep hurtownia Onninen

Nasz sklep kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i bezawaryjność działania instalacji grzewczych oraz wodnych, dlatego przygotowaliśmy bogaty dział z urządzeniami kontrolnymi i zabezpieczającymi. Do stabilnego i bezpiecznego działania kotła instalacji grzewczej konieczne jest wyposażenie go w odpowiednie zabezpieczenia. Niestety, nie ma ich najczęściej w standardowym wyposażeniu kotła i dlatego należy pamiętać o ich dokupieniu.

Aby chronić instalację w układzie zamkniętym przed nadmiernym ciśnieniem, przy okazji mierzyć dokładnie ciśnienie i w razie potrzeby odpowietrzać instalacje, oferujemy niezawodne grupy bezpieczeństwa kotła KSG. Współpracują one z zaworami bezpieczeństwa, które również znajdują się w naszej ofercie. Zadaniem tych zaworów jest ochrona instalacji przed niekontrolowanym wzrostem ciśnienia. Po przekroczeniu maksymalnej wartości ciśnienia wody (najczęściej 0,3 MPa), zawór bezpieczeństwa otwiera się, co pozwala skutecznie obniżyć to ciśnienie. Należy jednak pamiętać, że po otwarciu zaworu, woda musi mieć możliwość swobodnego wypływania. Należy jednak wtedy zachować szczególne środki ostrożności, ponieważ mamy do czynienia z bardzo gorącą cieczą. W naszej ofercie można jeszcze znaleźć zespoły bezpieczeństwa do zamkniętych podgrzewaczy i zasobników wody użytkowej, zabezpieczające je przed przekroczeniem dopuszczalnego ciśnienia i zwrotnym przepływem.

W naszym sklepie nie zabrakło także zabezpieczeń termicznych kotła na paliwo stałe. Takie rozwiązanie pozwala w sytuacjach awaryjnych odprowadzić nadmiar ciepła z kotła, działa automatycznie. O ile w kotłach gazowych lub olejowych w sytuacji wzrostu temperatury powyżej dopuszczalnego poziomu następuje odcięcie paliwa, o tyle w kotłach na paliwo stałe nie jest to możliwe. Aby tu skutecznie obniżyć temperaturę, trzeba odebrać ciepło za pomocą dodatkowej instalacji hydraulicznej, która jest uruchamiana automatycznym zabezpieczeniem termicznym.

Chroń swój kocioł i instalację, korzystając z rozwiązań proponowanych w naszym sklepie. Zapraszamy do dokonywania zakupów.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze produktu zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies