Wymienniki i zasobniki w Ogrzewanie

184 produktów
Sortuj:
414,02 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
162,95 zł / szt brutto
Stan magazynu: 60+
140,69 zł / szt brutto
Stan magazynu: 40+
3 584,10 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
1 932,08 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
3 351,01 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
2 165,96 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
3 815,46 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
276,75 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
287,82 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
332,10 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
365,31 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
276,75 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
332,10 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
265,68 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
280,44 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
2 342,41 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
579,13 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
606,51 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
580,78 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
606,34 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
Sortuj:

Wymienniki i zasobniki

Wymienniki ciepła są kluczowym elementem instalacji c.w.u., dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić w naszym sklepie szeroką ofertę tego rodzaju produktów. Przygotowaliśmy zróżnicowaną gamę wymienników ciepła o różnych parametrach, aby ułatwić ich odpowiedni dobór do potrzeb i wymagań danego budynku.

Wymienniki ciepła są dlatego tak ważnym elementem, ponieważ ich zadaniem jest przekazywanie ciepła pomiędzy wodą kotłową a wodą, która znajduje się w instalacji c.w.u. Poszczególne modele wymienników, w zależności od konkretnej konstrukcji, mogą powodować, że cały proces podgrzewania wody będzie wyglądał nieco inaczej, ale ogólna zasada działania wymienników jest bardzo podobna niezależnie od producenta i zastosowanych rozwiązań. Wymiennik umieszczony jest w szczelnej, posiadającej właściwości termiczne obudowie (płaszcz), co zapobiega utracie ciepła przez wodę. Poprzez metalową ściankę woda kotłowa oddaje ciepło wodzie użytkowej.

W naszym sklepie dostępne są różne modele wymienników – od najmniejszych do największych pojemności. Oferujemy m.in. różne rodzaje wymienników przepływowych. Wśród nich polecamy na przykład wymienniki płytowe w wersji lutowanej, które charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Ich konstrukcja składa się z cienkich płyt, które są odporne na działanie korozji i są łatwe w czyszczeniu. Dzięki kompaktowej budowie taki wymiennik nie zajmuje dużo miejsca. W tym rozwiązaniu po jednej stronie płyty płynie gorąca ciecz, a po drugiej – zimna, która ma zostać ogrzana. Przy okazji można u nas nabyć także izolacje do wymienników płytowych.

Proponujemy w naszym sklepie również wymienniki płaszczowo-rurowe. Tutaj konstrukcja oparta jest na płaszczu, w którym umieszczone są rury. Te ostatnie mogą być montowane jako proste lub w kształcie spiralnym. Ciecz oddająca ciepło przepływa w wężownicy, a odbierająca – w płaszczu. Takie wymienniki są wykonywane ze stali nierdzewnej i spawane, aby zapobiegać wyciekom.

Oferujemy również szeroką gamę zasobników pojemnościowych, najczęściej w kształcie walca lub prostopadłościanu, których zadaniem jest podgrzewanie i magazynowanie wody. W udostępnionym przez nas asortymencie tego rodzaju produktów można znaleźć zasobniki ciepłej wody użytkowej, zbiorniki buforowe (do instalacji z kotłami gazowymi i pompami ciepła, ich zadaniem jest zwiększenie objętości wody w instalacji, tzw. załad), a także zbiorniki multiwalentne/kombinowane łączące zbiornik buforowy ze zbiornikiem c.w.u. Zapewniamy także szeroką gamę akcesoriów do zbiorników pojemnościowych.

Zapraszamy do dokonywania zakupów!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze wymiennikow lub zasobników zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies