Czujniki ruchu i obecności w Osprzęt oświetleniowy

37 produktów
Sortuj:
94,10 zł / szt brutto
Stan magazynu: 20+
103,50 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
63,65 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
72,14 zł / szt brutto
Stan magazynu: 20+
76,63 zł / szt brutto
Stan magazynu: 90+
73,94 zł / szt brutto
Stan magazynu: 70+
125,51 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
121,92 zł / szt brutto
Stan magazynu: 100+
211,34 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
569,18 zł / szt brutto
Stan magazynu: 10+
450,92 zł / szt brutto
Stan magazynu: 40+
98,40 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
292,86 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
231,24 zł / szt brutto
Stan magazynu: 20+
300,61 zł / szt brutto
Stan magazynu: 20+
27,24 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
30,37 zł / szt brutto
Stan magazynu: 2000+
Sortuj:

Czujniki ruchu i obecności - sklep hurtownia Onninen

Czujniki ruchu to urządzenia stosowane zarówno w celu automatyzacji włączania światła, jak i do ochrony domów i innych budynków przed kradzieżą i obecnością osób niepowołanych. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju czujniki ruchu, wykorzystujące inne mechanizmy działania. Czym się od siebie różnią i jakie cechy je wyróżniają?

Czujniki PIR (Passive Infra Red) to najpopularniejsze czujniki ruchu. Są wykorzystywane zarówno w instalacjach oświetleniowych, jak i w alarmach antywłamaniowych. Zamiennie są nazywane czujnikami pasywnymi i działają dzięki rejestratorowi promieniowania podczerwonego. Promieniowanie cieplne jest niewidoczne dla ludzkiego oka, jednak czujnik ruchu analizuje je i przetwarza, a gdy w tle pojawi się obiekt o wyższej emisji promieniowania, zamyka obwód, wywołując tym samym pożądany efekt, np. włączenie źródła światła. Wszelkie zmiany temperatury, wywołane ruchem człowieka lub zwierzęcia są wychwytywane i traktowane jako sygnał do włączenia oświetlenia.

Innym rodzajem czujników ruchu są czujniki mikrofalowe (MW). Zasada ich działania opiera się na wytwarzaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości, które odbijają się od otoczenia i wracają do rejestratora, który następnie porównuje falę wysłaną oraz falę odebraną. Urządzenie tego typu wykorzystują tzw. efekt Dopplera i wyczuwają różnicę pomiędzy częstotliwością fali pierwotnej i odbitej od ruchomego obiektu. Czujniki mikrofalowe wyczuwają zmiany przez cienkie ściany, karton i tym podobne przeszkody, czego nie potrafią czujniki na podczerwień. Czujniki MW emitują fale o bardzo małej mocy, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz zwierząt.

Niektóre czujniki ruchu posiadają wbudowany czujnik zmierzchu. Podobne mechanizmy są wykorzystywane m.in. w motoryzacji. Zamontowany w czujniku sensor mierzy natężenie światła słonecznego w najbliższym otoczeniu i na podstawie wyniku określa, czy natężenie to przekracza minimalną wartość progową, ustawioną przez użytkownika. Tego rodzaju czujniki, połączone z czujnikiem ruchu, sprawdzają się przede wszystkim w układach oświetlenia klatki schodowej czy też podjazdu, a możliwość regulacji natężenia światła sprawia, że nie jest ono zbyt intensywne i nie męczy oczu.

Zapraszamy do dokonywania zakupów!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze czujników ruchu i obecności zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies