Pompy hydroforowe w Pompy i akcesoria pomp

4 produkty
Wyświetlaj:
Sortuj:
HWJ 20 L 202 EM Samozasysające urządzenie zaopatrujące w wodę 2549379 WILO
popularność:
1 306,88 zł / szt brutto
Stan magazynu: 3+
HWJ 20 L 203 Samozasysające urządzenie zaopatrujące w wodę 2549380 WILO
popularność:
1 442,79 zł / szt brutto
Stan magazynu: 1+
Elektroniczny Zestaw podnoszenia ciśnienia E.SYBOX, STEROWANY ELEKTRONICZNIE, MAX 60147200 DAB
popularność:
6 764,00 zł / szt brutto
Stan magazynu: 5+
Wyświetlaj:
Sortuj:

Pompy hydroforowe - sklep hurtownia Onninen

Pompa hydroforowa – do czego służy

Pompy hydroforowe to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie została doprowadzona sieć wodociągowa. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak również nie tylko w zasilaniu wodą domów jednorodzinnych, ale również przy podlewaniu ogródka ze studni głębinowej. Wiele osób zastanawia się w takiej sytuacji, czy wybrać pompę głębinową, czy hydroforową. Ta ostatnia ma jednak tę przewagę nad pierwszą, że jest łatwiejsza w instalacji i tańsza, chociaż należy pamiętać, że taka pompa musi zostać w całości zalana, a woda nie może znajdować się głębiej niż 8 metrów poniżej powierzchni.

Oferta pomp hydroforowych

W naszej ofercie można znaleźć zarówno same pompy najlepszych na rynku producentów, jak i bardzo wydajne zestawy hydroforowe . Te ostatnie składają się z pompy i zbiornika wodno-powietrznego. W zbiorniku, nad wodą, znajduje się sprężone powietrze. Gdy następuje pobór wody, jest ona wypychana przez to powietrze ze zbiornika do instalacji. Potem zbiornik ponownie zostaje napełniony wodą, a powietrze zostaje sprężone. Pojemnik hydroforowy ma postać walca, w którym wodę od powietrza oddziela elastyczna membrana gumowa.

Wybierając hydrofor, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim ważna jest jego pojemność. Gdy będzie to główny zbiornik zaopatrujący w wodę dom, zbiornik nie powinien być mniejszy niż 100 litrów. Im większe zapotrzebowanie na pompę, tym większy zbiornik jest potrzebny. Wydajność pompy powinna być także większa niż planowany maksymalny pobór wody. Trzeba także dokładnie zaplanować, w jakim miejscu hydrofor będzie się znajdował i w zależności od potrzeb wybrać zbiornik pionowy lub poziomy. Hydrofor służy do pompowania czystej wody, ale może się okazać, że woda w studni nie jest jednak krystalicznie czysta. Wtedy warto założyć specjalny filtr, chroniący przed zanieczyszczeniem pompę i zawory.

Zapraszamy do dokonywania zakupów!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze pompy hydroforowej zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies