Rura Wavin do ogrzewania podłogowego Tigris PERT/EVOH/PERT

dodano: 9 sierpnia 2017

Rura Wavin do ogrzewania podłogowego Tigris PERT-EVOH-PERT

Zalety rury Wavin Tigris PERT/EVOH/PERT z warstwą antydyfuzyjną EVOH, zabezpieczającą przed wnikaniem powietrza i tlenu do instalacji:

Budowlana marka roku 2016
  • Elastyczna na łukach.
  • Idealna w strefach brzegowych.
  • Rozstaw rur nawet do 10cm.
  • Nie podnosi izolacji.
  • Nie wyrywa klipsów.

Elastyczność to jedna z podstawowych właściwości rur tworzywowych. Pozwala ona na łatwe kształtowanie ich podczas układania, co zapewnia łatwiejszy i szybszy montaż. Idealne pod względem elastyczności są pięciowarstwowe rury Wavin Tigris PERT/E VOH/PERT o średnicy 16 x 2,0 mm i długościach: 240 m i 600 m. Ich duża elastyczność to zasługa specjalnego materiału, z którego są zbudowane. Warstwa antydyfuzyjna EVOH, zabezpieczająca przed wnikaniem powietrza i tlenu do instalacji, jest schowana wewnątrz dwóch warstw polietylenu PERT i połączona specjalnym klejem. Dzięki takiej budowie warstwa EVOH nie ulega uszkodzeniom podczas montażu.

Rura Wavin Tigris PERT-EVOH-PERT - montaż 1 Rura Wavin Tigris PERT-EVOH-PERT - montaż 2
Fot 1. Montowanie rury PErt/EVoH/PErt do płyty styropianowej tacker z folią. Fot 2. Montowanie rury PErt/EVoH/PErt w panelu systemowym wciskanym, położonym na styropianie.
Rura Wavin Tigris PERT-EVOH-PERT - montaż 3 Rura Wavin Tigris PERT-EVOH-PERT - montaż 4 Rura Wavin Tigris PERT-EVOH-PERT - montaż 5
Fot 3. Układanie rury PErt/EVoH/PErt w panelu izolacyjnym XPs w specjalnych żłobieniach. Fot 4. Ułożenie rury PErt/EVoH/PErt w panelu izolacyjnym XPs, w rozstawie co 10 cm. Fot 5. Ułożenie rury PErt/EVoH/PErt w wyżłobieniach panelu izolacyjnego XPs na zakończeniach pętli, na zmianie kierunku rury.

Niezależnie od sposobu układania rur i ich mocowania do izolacji elastyczność okazuje się niezmiernie ważna. W przypadku zastosowania płyt styropianowych tacker z naklejoną folią mocowanie rury można wykonać z użyciem klipsów i tackera (zdjęcie 1). W tej sytuacji rura łatwo daje się prowadzić i układać – może to robić jedna osoba. Szczególnie istotne jest układanie tzw. nawrotów rur przy zmianie kierunku pętli ogrzewania podłogowego. Nawet przy rozstawach rur co 10 cm nie załamują się one i – co ważne – nie wyrywają klipsów z izolacji. Nie podnoszą również styropianu na końcach izolacji – pod warunkiem że nie jest specjalnie osiowo skręcona na długości. Zapobiega temu stosowanie rozwijaka do rur.

Rura Wavin do ogrzewania podłogowego Tigris PERT-EVOH-PERT (1)Elastyczność rur jest ważna również w przypadku stosowania specjalnego systemowego panelu wciskanego. Jak to opisano powyżej łatwość montażu okazuje się szczególnie istotna przy wciskaniu rur pomiędzy wypusty i ich stabilnym układaniu. Elastyczna rura nie powoduje też zaginania wypustów na zmianach kierunku rury, a także nie podnosi paneli ponad izolację termiczną, na której są położone. Sposób układania elastycznej rury w panelu wciskanym zobrazowano na zdjęciu 2.

Innowacyjnym sposobem układania rur w izolacji termicznej jest zastosowanie specjalnie żłobionych paneli izolacyjnych XPS w połączeniu z elastyczną rurą PERT/E VOH/PERT. W tym przypadku rurę układamy w odpowiednio przygotowane rowki o stałym rozstawie i nie mamy możliwości przesunięcia jej na- wet o kilka milimetrów. Precyzja jest bardzo duża, a elastyczna rura musi się idealnie układać w rowkach izolacji XPS. Umieszczanie rur y w panelu XPS pokazano na zdjęciu 3, a rozstaw zamontowanych rur w odległości 10 cm od siebie – na zdjęciu 4.

Najistotniejsze jest jednak układanie rur w wyżłobionych panelach na zakończeniach pętli, na zmianie kierunku rur. Dzięki elastyczności nie ma problemu z wykonaniem ich tak, jak pokazano na zdjęciu 5. Niezmiernie ważne jest to, że sama rura bez kłopotu „poddaje się” i daje się układać w rowkach – ale i sam XPS nie łamie się, ani nie ur y wa od na- poru rur y. Materiały te idealnie ze sobą współpracują.

Rura Wavin Tigris PERT-EVOH-PERT jest możliwa do nabycia na indywidualne zamówienie.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem skontaktuj się ze swoim opiekunem w Onninen
lub wyślij zapytanie ofertowe korzystając z poniższego formularza.

Wyślij zapytanie

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies