Technika grzewcza / Sprzęgła hydrauliczne

6 produktów
Wyświetlaj:
Sortuj:
Sprzęgło hydrauliczne FLEXBALANCE z przyłączami gwintowymi GW 5/4", moc 70kW M66372.6 FLAMCO
popularność:
613,43 zł / szt brutto
735,52 złRabat: 16.6%
Stan magazynu: 20+
Sprzęgło hydrauliczne FLEXBALANCE z przyłączami gwintowymi GZ 6/4", moc 100kW M66372.7 FLAMCO
popularność:
787,48 zł / szt brutto
962,70 złRabat: 18.2%
Stan magazynu: 20+
Wartownik typu K z izolacją MHK 25 66391.2 MEIBES
popularność:
1 064,17 zł / szt brutto
1 285,23 złRabat: 17.2%
Stan magazynu: 1+
Sprzęgło hydraulicznae Flexbalance EcoPlus C 1 M66372.11 FLAMCO
popularność:
765,04 zł / szt brutto
935,26 złRabat: 18.2%
Stan magazynu: 3+
Sprzęgło hydraulliczne flexbalance ecoplus        C 1 1/4" M66372.21 FLAMCO
popularność:
848,74 zł / szt brutto
1 037,58 złRabat: 18.2%
Stan magazynu: 1+
Wyświetlaj:
Sortuj:

Sprzęgła hydrauliczne - sklep hurtownia Onninen

Nasza bogata oferta obejmuje również najwyższej jakości sprzęgła hydrauliczne, nazywane czasami również zwrotnicami hydraulicznymi. Jak sama nazwa wskazuje, takie elementy służą do sprzęgania różnych obiegów hydraulicznych. Gdy połączy się je szeregowo, może dochodzić do zakłóceń. To częsty problem, gdy na przykład w jednym obiegu instalowane są dwie pompy o zróżnicowanej wydajności – silniejsza „zabiera” wodę słabszej, a ta ostatnia hamuje pracę silniejszej pompy. Wtedy następuje nierównomierne rozprowadzenie ciepła. Sprzęgło hydrauliczne pozwala także oddzielić źródło ciepła od obiegów grzewczych instalacji. Dzięki temu otrzymuje się odpowiednie warunki hydrauliczne pracy pomp (równoważenie przepływów).

Sprzęgło hydrauliczne to najczęściej cylindryczny zbiorniki o małej średnicy, do którego podłącza się rurę zasilającą i powrotną z kotła oraz zasilającą i powrotną z instalacji grzewczej albo z obiegów o zróżnicowanych parametrach. W sprzęgle mieszają się strumienie wody z różnych obiegów.

Oferujemy w naszym sklepie sprzęgła hydrauliczne o zróżnicowanych parametrach, dzięki czemu można łatwo dobrać odpowiedni element tego typu do posiadanej instalacji. Wybierając sprzęgło, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego moc maksymalną, ale także na maksymalny przepływ – ten nie może być mniejszy niż przepływ obiegu strony pierwotnej (źródło) i wtórnej (odbiór).

Zastosowanie sprzęgła hydraulicznego to dłuższa żywotność kotła (ochrona przed zbyt zimną wodą powrotną), dłuższa żywotność pompy (brak wzajemnego zakłócania pracy w układzie dwóch pomp) i dokładniej działający układ grzewczy.

W naszej ofercie posiadamy także tzw. wartowników, którzy pełnią jednocześnie funkcję sprzęgła hydraulicznego, separatora powietrza i gazu, a także odmulnika.

W celu zapewnienia właściwego działania instalacji grzewczej warto montować sprzęgła hydrauliczne. W naszym sklepie proponujemy je w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do dokonywania zakupów.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy w doborze sprzęgła hydraulicznego do ogrzewania zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi pod adresem handlowy@onninen.pl lub nr telefonu 42 676 88 66.

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies