Złączki Gebo Quick i obejmy Gebo Clamps - pogromcy korozji na rurach stalowych

dodano: 11 października 2017

Wielu instalatorów w swojej pracy napotyka na konieczność naprawy lub modyfikacji istniejących już (często przestarzałych) instalacji.

Złączki Gebo Quick i obejmy Gebo ClampsObecnie istnieje na rynku wiele rozwiązań, jednak zdecydowanie najlepszym oraz najszybszym jest zastosowanie żeliwnych złączek zaciskowych Gebo Quick oraz obejm naprawczych Gebo Clamps. Oferują one możliwość zarówno naprawy uszkodzonego odcinka, jak i wykonania dodatkowego odejścia.

Zobacz Gebo Quick i Gebo Clamps w sklepie

Gebo Quick

Gebo oferuje szeroki wybór typów złączek takich jak: złączki z gwintem zewnętrznym (QA), wewnętrznym (QI), trójniki (QT) oraz z nakrętką zaciskową z obu stron (QO). Dzięki takiemu zestawowi, jesteśmy w stanie trwale połączyć starą, stalową instalację z nową, wykonaną z rur stalowych lub PE.

Złączki Gebo Quick świetnie sprawdzają się podczas napraw, modernizacji oraz rozbudowy rurociągów. Są one wyposażone w opatentowany w 1936 r. mechanizm stalowych pierścieni zaciskowych, połączonych z pierścieniem uszczelniającym wykonanym z gumy NBR. Rozwiązanie to umożliwia podłączenie dowolnej rury (stal, czarna stal, PE) w prosty, szybki oraz bezproblemowy sposób.

eliwne złączki zaciskowe Gebo QuickSam przebieg procesu montażu złączek jest bardzo prosty i przebiega następująco: najpierw odcinamy końcówkę rury pod kątem 90° względem osi przewodu (krawędź rury musi być gładka i niezdeformowana, należy również oczyścić wszystkie zanieczyszczenia i zadziory), następnie nasuwamy na rurę kolejne części składowe łącznika Gebo: nakrętkę, pierścień zaciskowy (powierzchnią stożkową w kierunku nakrętki), pierścień dociskowy oraz pierścień uszczelniający (który należy wsunąć w odległości 10 mm od końca rury), kolejny etap to wsunięcie końca rury w gniazdo uszczelniające w korpusie sprawdzając jednocześnie poprawność pasowania. Ostatnim etapem jest skręcenie nakrętki zaciskowej z korpusem złączki, zwracając szczególną uwagę na to aby rura się nie obracała.

Wszystkie typy złączek Gebo Quick dostępne są w średnicach od ½ do 2”. Ciśnienie robocze: sprężone powietrze 10 bar, woda 10 bar; maks. temp. do 80°C (dla rur stalowych), woda pitna: do 25°C.


Obejmy remontowo-naprawcze Gebo ClampsGebo Clamps

Gebo Clamps to żeliwne obejmy naprawcze i montażowo naprawcze. W ofercie Gebo możemy wyróżnić obejmy w 3 wersjach: DS/DSK – przeznaczone do napraw rurociągów stalowych oraz PE oraz ANB – posiadające odejście boczne z gwintem wewnętrznym, które umożliwia zainstalowanie odprowadzenia w instalacjach wodnych, w tym również na rurach grzewczych. We wszystkich modelach szczelność zapewnia guma EPDM, a produkt dopuszczony jest do stosowania na wodzie pitnej. Parametry: temp: woda grzewcza do 90°C, woda pitna do 25°C, ciśnienie: woda: PN 16 bar, odolejone sprężone powietrze: 10 bar.

Zarówno złączki Gebo Quick jak i obejmy Gebo Clamps oprócz niezbędnych na rynku polskim dopuszczeń (atest PZH, Aprobata Techniczna czy Krajowa Deklaracja Zgodności) posiadają dodatkowo certyfikaty DVGW dopuszczające te produkty do stosowania w systemach wody pitnej.

Zobacz Gebo Quick i Gebo Clamps w sklepie

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies