Na jaki domofon warto się zdecydować?

Dodano: piątek, 21.04.2023


Domofony to urządzenia, które umożliwiają nam łatwe zarządzanie dostępem do wnętrza budynku, w którym je zainstalujemy. W ofercie hurtowni Onninen znajdują się liczne modele domofonów do domów jednorodzinnych i bloków, a także unifonów, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

bialy domofon

Sprawdź domofony w hurtowni Onninen

Domofony do domów jednorodzinnych

Domofony to produkty, które znacząco poprawiają komfort życia i są praktycznym rozwiązaniem chroniącym przed wizytą niepożądanych gości. Poniżej przedstawiamy zestawienie domofonów do domów jednorodzinnych.

Domofon Orno ELUVIO

Domofon Orno ELUVIO to produkt, o którym można powiedzieć bardzo wiele dobrego. Jest to zestaw domofonowy bezsłuchawkowy głośnomówiący, który służy do montażu w domach jednorodzinnych. Posiada panel zewnętrzny zbudowany z aluminium i wyposażono go w możliwość sterowania elektrozaczepem bez dodatkowego transformatora. Pozwala to na łatwe i szybkie otwieranie drzwi. Model ELUVIO to produkt niewielkich wymiarów z funkcją płynnej regulacji głośności. Zasilany jest bezpiecznym napięciem z zasilacza dołączonego do zestawu.

Domofon jednorodzinny Zamel

Domofon Zamel dwużyłowy 1 rodzinny N/T TYP ESK-1S/A to urządzenie 2-żyłowe z możliwością ewentualnego wykorzystania istniejącej instalacji dzwonkowej. Główny panel rozmówny wykonano z wytrzymałego aluminium. Produkt posiada możliwość zintegrowania z obudową natynkową i jest wyposażony w elektroniczny dźwięk wywołania oraz możliwość regulacji głośności w 3 poziomach. Unifon dołączony do zestawu ma wbudowany dodatkowy przycisk serwisowy, umożliwiający sterowanie wybranymi urządzeniami, takimi jak elektrozaczep czy oświetlenie.

Domofon Orno Ensis

Urządzenie to jest godne uwagi szczególnie ze względu na swoją wytrzymałość. Model ten określany jest przez producenta jako „wandaloodporny”. Domofon Orno ENSIS to zestaw domofonowy jednorodzinny o montażu podtynkowym bądź natynkowym. Produkt posiada wbudowany zasilacz i przewód zasilający, a także daszek ochronny oraz oświetlenie nocne. W jego przypadku możliwe jest bezpośrednie sterowanie elektrozaczepem bez dodatkowego źródła energii.

Domofony do bloków

Mieszkając w domach wielorodzinnych, musimy się liczyć z faktem odwiedzin innych lokatorów przez obcych nam ludzi. Aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień z tym związanych, warto wyposażyć się m.in. w domofony do bloków dedykowane pod konkretne nazwiska mieszkańców.

Domofon Orno SAGITTA MULTI

Domofon SagittaJest to zestaw domofonowy 2-żyłowy z możliwością podłączenia do zwykłej instalacji dzwonkowej. Produkt ten wyposażony jest w daszek ochronny oraz podświetlane miejsce na nazwisko. Urządzenie posiada także możliwość stworzenia systemu 3 lub 4-rodzinnego. Domofon Orno SAGITTA MULTI oferuje dwustopniową regulację głośności dzwonka oraz funkcję interkomu, a elektrozaczep nie wymaga tu dodatkowego zasilania.

Domofon Orno FOSSA MULTI

Jest to 2-rodzinny zestaw domofonowy podtynkowy z możliwością montażu natynkowego przy zastosowaniu osłony OR-DOM-RL-901DN. Domofon Orno FOSSA MULTI wyposażony jest w podświetlane miejsce na nazwiska, a także unifony, które są bezsłuchawkowe i głośnomówiące. Posiadają także wbudowaną funkcję interkomu oraz dodatkowy przycisk sterowania bramą.

Domofon Miwi-Urmet Scaitel/Miwus

Analogowy domofon Miwi-Urmet SCAITEL/MIWUS to dwurodzinne urządzenie z „wandaloodpornym” panelem MIWUS oraz unifonami SCAITEL. Panel wyposażono w daszek, 2 przyciski wywołania oraz wbudowany moduł rozmówny z podświetleniem. System jest kompatybilny z „przyciskiem wyjścia”, który może być umieszczony w obrębie posesji. Współpracuje także z elektrozaczepem oraz regulatorami głośności wywołania z wyłącznikiem do unifonów. Aby skorzystać z tych funkcji, należy je jednak dokupić osobno

Domofony, unifony, słuchawki

Domofony z biegiem lat znacząco ewoluowały. Dzisiejsze urządzenia wyposażone są w wiele ciekawych funkcji i udogodnień. Dzięki m.in. opcjonalnemu osprzętowi możemy doposażać się np. w alternatywne przyciski i przydzielać im dodatkowe zadania.

Domofon Orno, unifon domofonowy 2-żyłowy do rozb. zest. SAGITTA

Domofon Orno SAGITTA służy do rozbudowy tego zestawu oraz wersji SAGITTA MULTI. Posiada połączenie 2-przewodowe, a także wyposażono go w funkcję dodatkowego sterowania bramą oraz regulację głośności dzwonka. W ramach jednego abonenta możliwa jest funkcja interkomu (dzięki zastosowaniu dodatkowego unifonu).

Unifon wielokatorski Orno PROEL

Domofon Orno PROEL to wytrzymały unifon, który pozwala na prowadzenie rozmów z kasetą domofonową. Służy on także do uzupełnienia cyfrowych, wielolokatorskich systemów domofonowych. Wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu jest to produkt bardzo wytrzymały. Użytkownicy polecają go szczególnie ze względu na łatwą instalację oraz kompatybilność ze starszymi modelami domofonów.

Unifon interkomowy Miwi-Urmet SCAITEL

Domofon Miwi-Urmet SCAITEL jest kompatybilny z wieloma systemami tego typu. Model ten wyposażony jest w przycisk otwierania drzwi oraz jeden przycisk dodatkowy. Urządzenie można doposażyć także w kolejnych 6 niezależnych włączników wykorzystywanych w systemach interkomowych lub jako przyciski służące np. do uruchamiania oświetlenia. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymamy w sumie 7 dodatkowych klawiszy funkcyjnych.

Sprawdź domofony w hurtowni Onninen

Kabel do domofonu