Ranking najlepszych pianek montażowych

Dodano: piątek, 21.04.2023


Pianka montażowa to absolutny must have na każdym placu budowy. Jej zadaniem jest wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni. Na rynku mamy ogromny wybór tego typu produktów. Na co jednak zwracać uwagę, by wybrać dobrze? Zapoznaj się z naszym rankingiem pian montażowych!

pianka montażowa

Sprawdź pianki montażowe w hurtowni Onninen

Jak używać piankę montażową?

Pianka montażowa to cenny pomocnik w różnych projektach wymagających mocowania lub uszczelnienia, jednakże jej właściwe stosowanie wymaga odpowiedniej wiedzy i ostrożności. Przede wszystkim pamiętaj, aby dokładnie przeczytać instrukcję producenta przed użyciem pianki. Ważne jest także, aby wybrać odpowiednią piankę do konkretnego zadania, biorąc pod uwagę jej specyfikację techniczną i właściwości. Przed aplikacją pianki upewnij się, że powierzchnia, na której będzie aplikowana, jest czysta i sucha. W trakcie aplikacji pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości między donicą a powierzchnią oraz kontroluj ilość pianki aplikowanej, unikając przesycenia. Po użyciu, nie zapomnij dokładnego wyczyszczenia pojemnika i końcówki aplikatora.

Ile kosztuje pianka montażowa?

Cena pianki montażowej może się różnić w zależności od producenta oraz ilości i rodzaju zawartości w pojemniku. Zazwyczaj pianki o pojemności 500 ml kosztują około 20-25 złotych, ale można znaleźć również tańsze lub droższe opcje na rynku. Warto zwrócić uwagę na jakość produktu oraz opinie innych klientów, aby wybrać najlepszą opcję dla naszych potrzeb. Pamietajmy, że wybierając piankę montażową, warto zainwestować w jakość, aby uniknąć problemów z jej działaniem w przyszłości.

Ile schnie pianka montażowa?

Jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę w czasie wyboru pianki montażowej, jest czas jej schnięcia. Jak długo trzeba czekać, by produkt ten osiągnął swoją pełną twardość i stateczność? Czas schnięcia pianki montażowej zależy od wielu czynników, takich jak temperatura otoczenia czy wilgotność powietrza.

W związku z tym, że każdy produkt może mieć inny czas schnięcia, warto dokładnie zapoznać się z informacjami na temat danego produktu, przed jego zakupem. Zwykle, czas schnięcia pianki montażowej waha się między 1-4 godzinami. Istnieją jednak produkty, które osiągają swoją pełną twardość już po upływie 30 minut.

Pamiętaj jednak, że nie warto przyspieszać schnięcia pianki montażowej za pomocą innych metod, takich jak nagrzewanie czy promieniowanie UV. Może to wpłynąć negatywnie na jej właściwości mechaniczne, a w konsekwencji na skuteczność wykonanej pracy.

TOP najlepszych pianek montażowych w hurtowni instalacyjnej Onninen

Pianka Soudafoam FR

Pianka montażowa 750 ml SOUDAFOAM FR HY PL/RUSPianka Soudafoam FR (do przegród ognioochronnych). Poliuretanowa pianka montażowo-uszczelniająca o doskonałej przyczepności do większości materiałów budowlanych (z wyjątkiem PE, PP i teflonu) przeznaczona do uszczelnień przeciwko dymom i gazom w barierach ognioochronnych. Opóźnia palenie do 240 minut, klasa EI 240, F4. Nie zawiera gazów szkodliwych dla warstwy ozonowej (zgodnie z wymaganiami konwencji montrealskiej).
Pojemność: 750 ml

Pianka montażowa Soudal ex-tra 66%

To o wyróżnia piankę montażową Soudal ex-tra 66% to wydajność, która jest ponad 60% większa niż wydajność standardowych pianek. Przeznaczona do do typowych materiałów budowlanych: drewna, PCV, aluminium, w tym również pokrytego powłokami proszkowymi, muru, cegły, betonu, kamienia, powierzchni szkliwionych, itp. W miejscach trudno dostępnych dzięki specjalnej konstrukcji aplikatora możliwe jest wypuszczanie pianki w pozycji do góry zaworem. Nie stosować do PE i PP.

Pianka montażowa Soudal Genius Gun

Piana montażowa Soudafoam comfort 750ml z aplikatorem Genius GunPianka montażowa Soudal Genius Gun uszczelnia stolarkę drzwiową i okienną. Może również służyć do uszczelnienia i wygłuszenia parapetów, stopni schodów, rolet. Znajduje zastosowanie w termoizolacjach elementów sieci wodno-kanalizacyjnych, armatury łazienkowej, wanien, brodzików. Świetnie sprawdzi się przy łączeniu i uszczelnianiu elemntów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych. Pojemność: 750 ml

Jak usunąć piankę montażową z ubrania?

Jeśli na ubraniu pojawiła się pianka montażowa, nie panikuj. Usunięcie jej jest możliwe, choć wymaga trochę czasu i cierpliwości. Przede wszystkim, nie należy bezpośrednio dotykać pianki, gdyż może to tylko ją rozsmarować i zrobić więcej szkody.

Po pierwsze, należy odsunąć ubranie z miejsca, gdzie pojawiła się pianka. Następnie, wykorzystując spokojną rękę, delikatnie wydłub piankę lub zdrap ją nożem, wykorzystując ostrożność. Można także spróbować namoczyć ubranie w wodzie z dodatkiem płynu do prania, a następnie delikatnie szorować miejsce, gdzie znajdowała się pianka, używając miękkiej szczotki.

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, skonsultuj się z producentem pianki montażowej, ponieważ może mieć specyficzne wskazówki dotyczące usuwania pianki z tkanin. Ważne jest, aby nie używać ostrej chemii czy gorącej wody, gdyż może to zniszczyć tkaninę i uszkodzić jej strukturę.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże dokonać właściwego wyboru. Ostatecznie, wybierając piankę montażową, warto zwrócić uwagę nie tylko na czas jej schnięcia, ale również na jej jakość i skuteczność wypełniania wolnych przestrzeni. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o zakupie, warto zagłębić się w specyfikacje i opinie o danym produkcie.

Sprawdź pianki montażowe w hurtowni Onninen

Pianka montażowa