Podziel się tym co najcenniejsze!

Dodano: 2021 4 20, Tue


Kryzysy społeczno-gospodarcze sprawiły, że biznes zaczął zwracać uwagę na problemy społeczne. Od ponad roku doświadczamy życia w nowej rzeczywistości – niełatwej i wymagającej. Bardziej niż kiedykolwiek doceniamy jak istotne jest życie i zdrowie. Onninen jako firma również to docenia, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się w ramach CSR wspierać szeroko rozumiane działania prozdrowotne, w tym ideę krwiodawstwa, bo nie ma cenniejszego daru niż dar życia – krew.

Kampania społeczna jako jedno z narzędzi realizacji odpowiedzialnego biznesu

Oddaj krew, uratuj życie!

Nieodłącznym elementem promocji krwiodawstwa jest organizacja zbiórek krwi. Dzięki współpracy z Narodowym Centrum Krwi pracownicy oraz klienci Onninen będą mieli możliwość podzielenia się najcenniejszym darem – krwią, która ratuje zdrowie i życie. W czerwcu i w sierpniu br. oddziały Onninen odwiedzą krwiobusy z profesjonalnym sztabem medycznym. Mobilne zbiórki krwi są realizowane przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zachęcamy do udziału w tej szczytnej akcji, pamiętając, że krwi nie da się wyprodukować, a jej jedyną fabryką jest ludzki organizm. Warto poświęcić 10 minut, by uratować ludzkie życie

Zgłoś swoją chęć oddania krwi

Gdzie i kiedy można oddać krew?

Kto może oddać krew?

Krwiodawcą może zostać osoba pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, ważąca co najmniej 50 kilogramów. Osoby chętne do oddania krwi nie mogą mieć objawów przeziębienia i nie mogą przyjmować żadnych leków (nie dotyczy suplementów diety i środków antykoncepcyjnych). Przeciwskazaniem do oddania krwi są zabiegi operacyjne wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy oraz wykonanie tatuażu, czy też przekłucia uszu lub innych części ciała w ostatnim półroczu. Więcej informacji na temat przeciwskazań do oddania krwi można przeczytać na stronie twojakrew.pl.

Jak przygotować się do oddania krwi?

fot. wikipedia.org

Przed wizytą w krwiobusie należy zjeść lekkostrawny posiłek, a w ciągu 24 godzin przed pobraniem krwi należy wypić ok. 2 litrów płynów i wziąć ze sobą dowód osobisty. Należy ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

Zarezerwuj termin