Solidny Pracodawca

Dodano: 2020 11 16, Mon


We wrześniu 2020 firma Onninen poszerzyła grono najlepszych pracodawców w Polsce otrzymując tytuł „Solidnego Pracodawcy”, co zbiega się z 25-leciem działalności spółki na rynku polskim. Za sukcesem firmy zawsze stoją ludzie - zaangażowani, profesjonalni i pełni pasji, którzy najbardziej skuteczni są kiedy wspiera ich solidny pracodawca. Co to znaczy w praktyce, szczególnie w dobie pandemii COVID-19? Zapytaliśmy o to pracowników Onninen. 

…a potem przyszedł COVID

W rok 2020 weszliśmy pełni optymizmu i nic nie zapowiadało tak gwałtownego zahamowania, a tym bardziej krachu na dynamicznie rozwijającym się rynku pracownika. Po krótkim okresie szoku i niedowierzania, uwaga przedsiębiorców skupiła się na kosztach i zachowaniu płynności finansowej w tych  nieprzewidywalnych warunkach. Firmy tną wydatki i obniżają wynagrodzenia, a nawet redukują zatrudnienie. - Na szczęście w Onninen jest inaczej. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która w tym ciężkim okresie zdecydowała się dokonać przeglądu wynagrodzeń pod kątem podwyżek. Drogowskazem są nasze wartości. Dzięki temu, że mamy solidnych pracowników nasi klienci nam ufają i wracają do nas. Jesteśmy dumni z zespołu Onninen w Polsce. Przechodzimy ten trudny czas odważnie i solidnie właśnie. Wspierając się. Razem - mówi Anna Warecka, Dyrektor HR.

Bezpieczeństwo to podstawa

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom przy jednoczesnym zachowaniu płynności funkcjonowania możliwe jest tylko w sprawnej organizacji. Dlatego – Zarząd firmy Onninen podjął szereg działań chroniących zdrowie, wprowadzając bardzo dokładną dezynfekcję pomieszczeń, środki higieny osobistej, dystans, maseczki, dodatkowe pomieszczenia na szatnie, nową organizację pracy – mówi Wiktor Kępiński, Dyrektor Zarządzający Onninen. Można powiedzieć, że podobne działania stały się już obowiązującym standardem na czas pandemii w wielu firmach, ale niewielu przedsiębiorców zadbało również o komfort emocjonalny i łagodzenie napięć psychicznych, tak naturalnych w tych trudnych warunkach. Tymczasem Onninen poszerzył pakiet medyczny dla swoich pracowników o konsultacje psychologiczne.

Firma to ludzie

Za sukcesem firmy zawsze stoją ludzie - zaangażowani, profesjonalni i pełni pasji, którzy najbardziej skuteczni są kiedy stoi za nimi solidny pracodawca. Onninen ma to szczęście, że zatrudnia wielu doświadczonych pracowników.  Onninen to przede wszystkim My - ludzie, którzy każdego dnia pracują na dobre imię firmy. W tej firmie zatrzymuje mnie atmosfera. Przychodzę do pracy z chęcią, a jeśli przytrafią się gorsze dni, to koledzy z pracy szybko potrafią przegonić deszczowe chmury - podkreśla Bartłomiej Marczyk, pracownik magazynu w Teolinie.  Niektórzy mają staż pracy ponad 15 lat, a więc pamiętają pierwsze kroki firmy na lokalnym rynku. Dziś Onninen jest częścią Grupy Kesko - lidera w branży handlowej, który wzbogaca lokalną działalność swoją wiedzą i dobrymi praktykami np. w zakresie CSR. Społeczna odpowiedzialność w biznesie nie jest pustym hasłem. Grupa K od wielu lat plasuje się w czołówce firm najbardziej odpowiedzialnych w prowadzeniu biznesu. 

Rzetelność zawsze w cenie

Projekt Solidny Pracodawca Roku powstał, aby wyłonić i uhonorować podmioty gospodarcze cechujące się wzorową polityką personalną, przekładającą się na wysoką jakość produktów i świadczonych usług. Tytuł Solidnego Pracodawcy 2020 jest dla mnie potwierdzeniem, że nie muszę się bać o swoje stanowisko. Daje mi to komfort psychiczny, który nie każdy ma w tym zwariowanym roku. Jest to też dla mnie dowód, że pracuje w stabilnej firmie i póki co nigdzie się nie wybieram - mówi Marek Bińczak, PH.

Prestiżowe wyróżnienie

Celem programu Solidny Pracodawca Roku jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, którzy w swojej działalności promują ciekawe rozwiązania HR. Nagroda przyznawana jest przedsiębiorstwom, które kierują się dbałością o bezpieczeństwo oraz warunki pracy, jak również o rozwój pracowników. – Firma oferuje programy sportowe i językowe, ubezpieczenie medyczne i indywidualne podejście do pracownika. Model pracy jest dostosowywany do zmieniających się warunków. Gwarantuje to zachowanie miejsc pracy. Mamy poczucie bezpieczeństwa i pewnie patrzymy w przyszłości. Jesteśmy wdzięczni za to Onninen! – mówi Natalia Potapova, Główny Specjalista ds. danych produktowych.