Dlaczego warto zainteresować się pompą ciepła i wybrać markę Atlantic

dodano: 4 czerwca 2019

Pompy ciepła coraz śmielej zdobywają nasz rynek urządzeń grzewczych – wypierają z niego kotły gazowe i inne rozwiązania grzewcze. Dlaczego tak się dzieje? Jest kilka powodów.

Pompy ciepła AtlanticPo pierwsze EKONOMIA

Nie wybiegając daleko w przyszłość, możemy sobie wyobrazić, że źródła kopalnych energii zaczną się powoli wyczerpywać. Konsekwencją tego będą na pewno rosnące ceny nośników tej energii. Pompy ciepła do swego działania potrzebują jedynie energii elektrycznej, a nad tym możemy już panować. Mam tu na myśli nie tylko panele fotowoltaiczne, które jak grzyby po deszczu zaczynają pojawiać się na dachach domów, lecz także coraz to nowe pomysły na pozyskiwanie taniej energii elektrycznej, czy to z wody, czy to z powietrza, czy po prostu z zagranicy. Rynek energii zaczyna walkę o klienta. I dobrze. Skorzystamy na tym. Przede wszystkim jednak, dzięki panelom PV, po raz pierwszy możemy się uniezależnić od dostawców energii.

Zobacz pompy ciepła Atlantic w Onninen

Po wtóre EKOLOGIA

To temat, który coraz częściej nas interesuje. Coraz bardziej troszczymy się o środowisko wokół nas. Coraz więcej wiemy o tym, co się stanie, gdy o nie sami nie zadbamy. Coraz mocniej Unia Europejska wywiera presję w kwestii podniesienia współczynnika energii odnawialnej w gospodarkach poszczególnych krajów członkowskich.

Po trzecie MNOGOSĆ rozwiązań

Coraz więcej producentów prezentuje w swym portfolio pompę ciepła jako produkt stanowiący alternatywę oraz nowoczesność.

Pompa ciepła Atlantic EXTENSA DUODlaczego więc warto zainteresować się marką ATLANTIC?

Naszym zdaniem z kilku istotnych powodów. Po pierwsze dlatego, że dla naszej firmy w pierwszej kolejności liczy się KLIENT, do którego kierujemy swoje urządzenie. Mam tu na myśli nie tylko odbiorcę końcowego, lecz także instalatora oraz przedstawiciela serwisu. Obecnie dysponujemy NAJLEPSZYM serwisem oraz doradztwem technicznym. Nie jest to nasza opinia, ale opinia naszych Klientów, którymi są pośrednio INSTALATORZY montujący nasze pompy, a także ich UŻYTKOWNICY. Wystarczy poświęcić trochę czasu i poczytać wpisy na forach – opinie internautów i użytkowników.

Dbamy o Klienta detalicznego

Dbamy o Klienta jeszcze przed tym, zanim dokona on zakupu naszego urządzenia. Dzięki własnemu, bardzo zaawansowanemu programowi PROJIPACK optymalnie dobierzemy Klientowi nie tylko samo urządzenie, ale również niezbędny osprzęt. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ dobranie zbyt małej mocy pompy lub jej przewymiarowanie może prowadzić do zwiększonych poborów energii elektrycznej, co podniosłoby ogólny bilans ogrzewania.

Atlantic - program Proji-Pac 3W pakiecie Klient otrzymuje raport z doboru, zawierający wstępny kosztorys, projekt instalacji oraz szacunkowe koszty eksploatacji. Nie obciążamy Klienta końcowego kosztami związanymi z pierwszym uruchomieniem naszego urządzenia. Gwarantujemy najszybciej i najsprawniej działający serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce, z którego jesteśmy bardzo dumni. W razie potrzeby wskażemy instalatora lub serwisanta, który kompleksowo obsłuży Państwa inwestycję.

Zobacz pompy ciepła Atlantic w Onninen

Pompa ciepła Atlantic Aurea-MDbamy o instalatorów

W tym roku wprowadzamy do sprzedaży nową gamę pomp ciepła o nazwie AUREA- M, które w odróżnieniu od dotychczasowej oferty nie wymagają posiadania uprawnień na F-gazy. W związku z tym w procesie dystrybucji tych urządzeń może uczestniczyć większa liczba instalatorów. Oferujemy szeroki zakres mocy w przedziale od 5 do 16 kW z możliwością łączenia w kaskadę o łącznej mocy 48 kW.

Mamy pompy ciepła w wersji 1 – lub 3-fazowej, współpracujące z ogniwami fotowoltaicznymi oraz kolektorami słonecznymi. Do wyboru mamy również wersje bez zasobnika lub z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 190 l. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować urządzenie o kompaktowych wymiarach, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu. Dla chętnych instalatorów prowadzimy darmowe, całoroczne szkolenia z zakresu instalacji, doboru i obsługi urządzeń. Służymy wsparciem oraz pomocą w całym procesie sprzedażowym.

Dbamy o to, by produkowane przez nas urządzenia gwarantowały najwyższą jakość w oparciu o najnowsze technologie. Bez tego nawet najlepszy marketing i troska o Klienta końcowego, czy instalatora nie zagwarantowałyby nam sukcesu, jaki odnosimy.

Pompy ciepła Atlantic - schematCo wyróżnia nasze urządzenie na tle konkurencji?

Sercem naszego urządzenia jest unikalny coaxialny (współosiowy) wymiennik ciepła zanurzony w buforze, dodatkowo wspierany przez grzałkę elektryczną o mocy od 3 do 9 kW, stanowiącą dodatkowe zabezpieczenie na wypadek zwiększonego zapotrzebowania lub pracy w trybie awaryjnym. Dzięki temu rozwiązaniu nawet awaria systemu umożliwia nam czasową pracę pompy ciepła w celu pokrycia zapotrzebowania na ciepło.

Pompy ciepła Atlantic - homecontrol, somfyOpatentowane przez naszą firmę rozwiązanie, tzw. skraplacz, zapewnia zdecydowanie szybszą i wydajniejszą wymianę ciepła niż standardowo stosowany wymiennik płytowy. Konstrukcja skraplacza zapewnia minimalny zład wody, co wyklucza konieczność posiadania dodatkowego bufora. Automatyka sterująca pracą jednostki zewnętrznej (VPAM) umożliwia płynną pracę sprężarki z wykorzystaniem 10 – lub 30-stopniowego systemu modulacji mocy.

Wszystkie nasze urządzenia mają rewersyjny system pracy, czyli grzeją zimą, chłodzą latem z wykorzystaniem układu podłogowego lub klimakonwektorów. Zaawansowany system sterowania umożliwia zarządzanie wieloma obiegami grzewczymi oraz ich parametrami pracy z pomocą aplikacji Cozytouch lub Climatix. Ponieważ nasze urządzenia fabrycznie wyposażane są w protokół IO Homecontrol, mogą one współpracować z systemami inteligentnych domów firm Somfy czy też DeltaDore.

Pompy ciepła Atlantic - system sterowania - aplikacje Cozytouch i Climatix

Możesz więc teraz stworzyć swój własny inteligentny dom lub mieszkanie i zarządzać nim zdalnie z poziomu swej kanapy.

Czego chcieć więcej?

Zobacz pompy ciepła Atlantic w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies