Ogrzewanie przyszłości - system grzewczy Immergas zgodny z warunkami technicznymi 2020

dodano: 30 października 2018

Ogrzewanie przyszłości - system grzewczy Immergas zgodny z warunkami technicznymi 2020Przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków są obecnie konstruowane tak, aby zachęcić inwestorów do jak najpełniejszego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Coraz częściej mówi się o ekologii i zmniejszaniu kosztów ogrzewania, które ze względu na ciągły wzrost cen paliw są sporym obciążeniem budżetu. Już teraz dąży się do tego, by domy były jak najbardziej samowystarczalne i pozyskiwały energię z otoczenia, nie eksploatując wyczerpywalnych zasobów ziemi.

Zobacz produkty marki Immergas w sklepie

Obecnie jedną z wygodniejszych form ogrzewania domów są gazowe kotły kondensacyjne – ich podstawową zaletą jest duża sprawność grzewcza, bezobsługowość oraz ekologiczność. Jednak w nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się systemy grzewcze wykorzystujące energię skumulowaną w gruncie, wodzie czy w powietrzu. Stąd coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania kompleksowe, łatwe w obsłudze, zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowników, a przy tym energooszczędne.

Produkty takie jak pompy ciepła, panele solarne czy fotowoltaiczne okazują się znacznie tańsze w użytkowaniu, ponieważ pobierają ciepło z otoczenia i wykorzystują je do ogrzewania domu. Powoli zastępują konwencjonalne sposoby ogrzewania budynków i stanowią główne źródło ciepła. Mimo dużych kosztów inwestycyjnych na tego typu rozwiązania można uzyskać wsparcie finansowe w postaci preferencyjnych kredytów lub dotacji.

Ogrzewanie przyszłości Immergas (1)

Natura i technologia w ogrzewaniu – nowoczesne rozwiązania grzewcze dla domów i obiektów firmy Immergas

Wychodząc naprzeciw trendom, wymogom rynku i uwarunkowaniom prawnym, firma Immergas – czołowy producent branży grzewczej – ma w swojej ofercie – oprócz całej gamy gazowych kotłów kondensacyjnych – najnowszej generacji pompy ciepła, panele solarne i fotowoltaiczne oraz szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych, czyli wszystko, co pozwala na stworzenie zintegrowanego i ekologicznego systemu grzewczego dla domów, mieszkań i obiektów.

Hybrydowa pompa ciepła Immergas Magis ComboDostępne modele

  • Gama Audax Top – inwerterowa pompa ciepła powietrzewoda typu monoblock.
  • Gama Magis Pro – inwerterowa pompa ciepła powietrzewoda typu split.
  • Immerwater – stojąca pompa ciepła do produkcji c.w.u. z wbudowanym zasobnikiem.
  • System Magis Combo – hybrydowa pompa ciepła ze zintegrowanym gazowym kotłem kondensacyjnym.

Na szczególną uwagę zasługuje system hybrydowy Magis Combo. Połączenie pompy ciepła powietrze-woda typu split z gazowym kotłem kondensacyjnym uniezależnia urządzenie od innych źródeł ciepła. System ma możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. To rozwiązanie, we współpracy z instalacją fotowoltaiczną, ze znaczną nadwyżką spełnia wymagania WT2020 wobec wskaźnika zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP.

Zobacz hybrydy Immergas serii Magis w sklepie

Ogrzewanie przyszłości Immergas (2)

Hybryda Magis Combo posłużyła jako modelowy przykład do wyliczeń w autorskim projekcie, jakim jest Dom Optymalny. To modelowy dom energooszczędny, zaprojektowany przez utytułowanego w Polsce i za granicą architekta Roberta Koniecznego. Do współpracy nad projektem Domu Optymalnego zostali zaproszeni specjaliści z różnych dziedzin, aby finalnie powstał jednorodzinny budynek mieszkalny spełniający najwyższe standardy nowoczesnego budownictwa. Jednym z głównych zadań energetycznych, jakie miał spełniać Dom Optymalny, było zapewnienie ciepła w sposób bezpieczny, możliwie nieskomplikowany i tani. Do realizacji tego zadania Immergas zaproponował instalację z wykorzystaniem hybrydowej pompy ciepła Magis Combo oraz paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie grzewcze, oprócz tego, że spełnia warunki techniczne, które zaczną obowiązywać wraz z końcem roku 2020, gwarantuje znaczne oszczędności wynikające z wykorzystania energii pochodzącej ze źródła odnawialnego oraz zapewnia samowystarczalność energetyczną budynku.

Ogrzewanie przyszłości Immergas (3)System Magis Combo dostępny w ofercie Immergas występuje w dwóch wersjach: dwufunkcyjnej (Magis Combo) oraz jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u. Jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła jest dostępna w trzech wersjach o mocy: 5, 8 i 10 kW. Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewania ciepłej wody i 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła. Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej – 20°C. Pompa ciepła jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze 55°C. Magis Combo zajmuje niewiele miejsca. Szczególnie dobrze sprawdzi się w nowych domach o podwyższonej izolacyjności termicznej, ale może też być z powodzeniem zastosowany w systemach modernizowanych.

Zobacz hybrydy Immergas serii Magis w sklepie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies