EasyE4, czyli przemysł 4.0 i jego kolejne oblicze

dodano: 7 sierpnia 2019

Przekaźniki programowalne Eaton easyE4Wizja posiadania pełnej kontroli temperatury w przemyśle spożywczym, czy też sterowania oświetleniem w budynkach wydaje się taka… prawdziwa! Wszystko to i jeszcze więcej stało się możliwe za sprawą sterowników easyE4. Przekaźniki programowalne najnowszej generacji od firmy Eaton sprawią, że realizacja działań będzie prostsza, łatwiejsza i szybsza. Zawdzięczamy to m.in. dostępności czterech języków programowania, funkcji obsługi przerwań, synchronizacji czasu przez DCF77 i usługom oferowanym przez Ethernet. Dowiedz się więcej!

Zobacz przekaźniki Eaton easyE4 w Onninen

Przekaźnik programowalny easyE4 i jego cechy

EasyE4 to programowalne urządzenie przełączająco-sterujące, które jest stosowane jako zamiennik dla sterowania przekaźnikowego i stycznikowego. Przeznaczone do kontroli, obsługi oraz sterowania maszyn i instalacji, a także do automatyki domowej w budynkach użytkowych, ma na celu ułatwienie pracy.  Dzięki niewielkim wymiarom i bogatym możliwościom rozbudowy o uniwersalne moduły, elektroniczny przekaźnik programowalny easyE4 doskonale znajduje zastosowanie w przemyśle.

Seria produktów easyE4 wyróżnia się przede wszystkim tym, że stanowi wsparcie na każdym kroku. Dzięki zoptymalizowanej liczbie składników systemu jest ogromnym ułatwieniem już na etapie planowania. W tym kontekście na wielofunkcyjność tej serii składają się następujące elementy:

Przekaźniki programowalne Eaton easyE4 - produkty
  • funkcje logiczne,
  • funkcje przekaźnika czasowego i licznika,
  • funkcje zegara sterującego,
  • funkcje arytmetyczne,
  • regulator PID,
  • funkcje zadawania i wyświetlania stanów.

Na osobną uwagę zasługuje z pewnością możliwość błyskawicznego i wygodnego monitorowania pracy systemu. Na szybki, a zarazem kompleksowy przegląd aplikacji pozwala bardzo prosty w obsłudze wyświetlacz jednostki podstawowej. Nie bez znaczenia pozostaje również zdalna wizualizacja i dostęp do easyE4 za pomocą choćby smartfona lub tabletu, ponieważ pozwala to na monitorowanie pracy cały czas – niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdujesz. Elementem, który niewątpliwie wpływa na komfort użytkowania, jest również łatwe w obsłudze rejestrowanie danych procesowych i zdarzeń.

Przekaźnik programowalny easyE4 w praktyce

O tym, że sterownik easy posiada wiele zalet, mówiliśmy już wcześniej. W tym miejscu warto jednak wspomnieć o jego pozytywnym wpływie na pracę w praktyce, a mowa tu o kwestiach takich jak:

  • szybkie czasy reakcji – poniżej 2 milisekund,
  • wysoka dokładność w zastosowaniach zależnych od czasu (dzięki synchronizacji DCF77),
  • szybkie monitorowanie stanów pracy jednostek podstawowych i modułów rozszerzeń (dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi),
  • możliwość ręcznej regulacji parametrów specyficznych dla danego zastosowania bezpośrednio na urządzeniu.

Zobacz przekaźniki Eaton easyE4 w Onninen

Łatwe i szybkie programowanie jako gwarancja sukcesu

… i oszczędność czasu! Oprogramowanie easySoft to bezdyskusyjnie mocna strona tego urządzenia. Skąd taka teza? Przede wszystkim z uwagi na możliwość tworzenia i dostosowywania za pomocą komputera (lub bezpośrednio na urządzeniu) schematu obwodów. Ponadto, intuicyjne w nawigacji menu wyboru, symulacja, komunikacja online i dokumentacja w języku polskim sprawiają, że easySoft jest oprogramowaniem idealnym dla easyE4.

Jeśli chodzi o oprogramowanie easySoft, to nie ma tutaj niczego przypadkowego. Nad bezpieczeństwem użytkowania czuwa wielopoziomowa ochrona hasłem, a unikalne identyfikatory ID dla każdego sterownika easyE4 i programu gwarantują, że odpowiednie programy są wysyłane do odpowiedniego sprzętu (parowanie).

Przekaźniki programowalne Eaton easyE4 - najnowocześniejsze rozwiązania systemoweNajnowocześniejsze rozwiązania systemowe, czyli easyE4 na trzech poziomach

Poziom 1, czyli samodzielne rozwiązanie easy

Różny stopień skomplikowania, a zarazem szeroki zakres inteligentnych zastosowań? Seria easyE4 funkcjonuje właśnie w ten sposób! W tym przypadku jednostka podstawowa poprzez wbudowane wejścia/wyjścia steruje prostymi zasadami. System można dopasować do zadań za sprawą uniwersalnych modułów rozszerzeń.

Poziom 2, czyli rozwiązanie systemowe easy

Do nieco bardziej złożonych zadań istnieje możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń do jednostki podstawowej, by dokonać rozbudowy systemu poprzez sieć. Za sprawą interfejsów Ethernet i NET może się ze sobą komunikować nawet osiem urządzeń easyE4 w ramach tego samego klastra sieciowego.

To jednak nie koniec. W przypadku większych sieci, z serią easyE4 istnieje możliwość obsługi nawet dziesięciu klastrów równolegle (każdy z ośmioma indywidualnymi urządzeniami easyE4).

Poziom 3, czyli rozwiązanie systemowe easy z podłączeniem do chmury

Seria przekaźników easyE4 umożliwia integrację z architekturą IIOT poprzez wbudowany interfejs Ethernet. Dzięki temu możesz przenosić swoje dane do chmury za pośrednictwem routera, a następnie uzyskać do nich dostęp gdziekolwiek będziesz.

Nowoczesne, a tym samym innowacyjne technologie informatyczne i komunikacyjne są współcześnie stosowane w procesach produkcyjnych, umożliwiając komunikację między ludźmi, maszynami, zakładami, logistyką, a także produktami. Seria easyE4 nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Sprawdź, a jednocześnie poznaj, co oznacza PRZEMYSŁ 4.0 z easyE4! Bądź gotowy na przyszłość!

Zobacz przekaźniki Eaton easyE4 w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies