Typu split czy gruntowe? Którą pompę ciepła Wolf wybrać?

dodano: 31 maja 2019

Firma WOLF – Technika Grzewcza od wielu lat jest firmą wiodącą w branży ogrzewnictwa i wentylacji, należącą do nielicznej grupy firm zaliczających się do marki „premium”, co świadczy o jakości oferowanych produktów. Przybliżmy temat jednej z grup produktów Wolf, a mianowicie pomp ciepła.

Pompy ciepla Wolf - typu split i gruntowePompy ciepła typu split czy gruntowe?

Zarówno jedne, jak i drugie cieszą się dużo większą sprawnością niż kotły gazowe lub olejowe, a co za tym idzie pozwalają obniżyć koszty rachunków w naszym domu. Każda z nich ma swoje zalety, które przyciągają uwagę nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Dla ceniących sobie wydajność idealnym rozwiązaniem są gruntowe pompy ciepła z pionowym lub poziomym wymiennikiem ciepła. Ich zaletą jest wysoki współczynnik COP.

Przejdź do pomp ciepła Wolf w Onninen

COP (ang. Coefficient of Performance) to współczynnik wydajności pompy ciepła, który w przypadku pomp gruntowych Wolf wynosi nawet aż 5,6. Oznacza to, że przy zużyciu 1 kW energii elektrycznej uzyskamy aż 5,6 kW ciepła. Takie pompy charakteryzuje również większa stabilność pracy, ponieważ wymienniki usytuowane są poniżej poziomu przemarzania gruntu, co zapewnia taką samą temperaturę dolnego źródła przez cały rok. Obecnie Wolf posiada w ofercie dwie linie produkcyjne gruntowych pomp ciepła: BWS-1 (w zakresie od 6 do 16 kW) i BWW-1 (w zakresie od 7 do 21 kW). Obie te grupy charakteryzuje możliwość efektywnego wykorzystania energii z innych źródeł odnawialnych, takich jak instalacje fotowoltaiczne. Rozbudowana automatyka pozwala na połączenie ze sobą nawet do 4 urządzeń pracujących w kaskadzie.

Tańszym rozwiązaniem niż pompy z wymiennikiem gruntowym są splitowe pompy ciepła, takie jak BWL, które pobierają energię z powietrza. Wystarczy zamontować moduł zewnętrzny, aby pozyskiwać ciepło z otaczającego nas źródła. Takie urządzenia pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca, ponieważ nie ma konieczności zakopywania wymiennika. Ich wydajność jest nieco mniejsza, ale są idealnym rozwiązaniem dla osób mających niewielką przestrzeń do wykorzystania na potrzeby ogrzewania domu. Tego typu urządzenia występują w ofercie w trzech liniach produkcyjnych: BWL-1S (o mocy od 7 do 14 kW), BWL-1A, BWL-1I (o mocy od 8 do 14 kW). Pompy powietrzne są wyposażone w dodatkową grzałkę elektryczną o mocy 6 kW do wykorzystania jako dodatkowe źródło ciepła. Urządzenia typu BWL-1S mają możliwość pracy w kaskadzie nawet do 5 urządzeń jednocześnie. Zastosowana w tym modelu sprężarka inwerterowa umożliwia optymalne wykorzystanie pompy do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepla Wolf - typu split i gruntowe (1)Szereg urządzeń typu BWL-1-A i BWL-1-I są to pompy z tej samej rodziny, z jedną różnicą, że te z oznaczeniem „A” są przeznaczone do montażu zewnętrznego, a „I” do montażu wewnętrznego. Obydwie te pompy mogą pracować w temperaturach nawet do -25°C. Aby zapewnić efektywną pracę, pompy te zostały wyposażone z system odszraniania poprzez odwrócenie obiegu pracy pompy. Jeżeli potrzeba źródła ciepła do grzania ciepłej wody użytkowej, ale bez konieczności ogrzania pomieszczeń idealnym rozwiązaniem będą pompy splitowe przeznaczone do c.w.u. Pompy SWP o mocy 1,9 kW z dodatkową grzałką 1,5 kW występują z zasobnikami o pojemnościach 200 i 260 l. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu urządzenia w wężownice możliwe jest podłączenie z innymi źródłami ciepła. Pompa zapewnia podgrzewanie wody przy niskim zużyciu prądu.

Dlaczego wybrać urządzenia WOLF?

Przede wszystkim serwis gwarancyjny WOLF stanowią wykwalifikowani specjaliści w swojej dziedzinie, którzy nieustannie są szkoleni, mają uprawnienia do napraw i przeglądów urządzeń. Wolf dokłada wszelkich starań, aby ich wiedza i umiejętności były stale doskonalone. W biurze Wolf organizowane są dla partnerów zarówno szkolenia serwisowe, jak i szkolenie F-gazowe na najwyższym poziomie, tak aby klient będący użytkownikiem mógł cieszyć się najwyższą jakością obsługi. Serwisanci są w stałym kontakcie z działem serwisowym, który odpowie nawet na najbardziej wymagające pytania i stara się zrobić wszystko z myślą o kliencie.

Dla sprawnego działania pomp Wolf zachęca do wykonywania regularnych przeglądów, które wydłużają żywotność urządzeń oraz zapewniają ich bezproblemową pracę. Dzięki temu przy zakupie całego pakietu klienci otrzymują aż 5 lat gwarancji.

O zadowolenie klientów dba nie tylko serwis, lecz także automatyka na najwyższym poziomie. Wszystkie urządzenia WOLF podłączone do systemu można obsługiwać z jednego modułu obsługowego BM-2, co sprawia, że ustawienie komfortowej temperatury w domu jest banalnie proste, ale to nie wszystko. Kotłownią możemy sterować, nawet gdy nie jesteśmy w domu, jest to możliwe po zamontowaniu modułu do komunikacji WOLF LINK. Obecnie nie ma nic prostszego jak sterowanie z poziomu smartfona, który dzisiaj ma każdy. W każdej chwili możemy zmienić temperaturę w domu, mając podłączenie do internetu.

Szeroka oferta pomp ciepła marki WOLF pozwala spełnić oczekiwania klientów. Tego typu urządzenia to pierwszy krok do obniżenia rachunków za energię w domu, z jednoczesnym zadbaniem o środowisko. Zaawansowana automatyka jest jeszcze prostsza w obsłudze niż kiedykolwiek.

Uwaga instalatorzy!

Teraz nowe stawki za montaż i uruchomienie pomp ciepła Wolf! Sprawdź, naprawdę warto!
Skontaktuj się z Wolf: pompy@wolf-polska.pl lub 664-027-592 i poznaj szczegóły.

Przejdź do pomp ciepła Wolf w Onninen

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies