Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q - sposób na kompletny system rekuperacji

dodano: 20 listopada 2017

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L QGlikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q (GWC) to urządzenie wspierające oraz dopełniające system instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jego zadaniem jest przekazywanie ciepła lub chłodu pochodzącego z gruntu do powietrza wentylacyjnego. Wymienniki te wykorzystują właściwości akumulacyjne gruntu i utrzymywanie się na pewnej głębokości pod powierzchnią ziemi względnie stałej temperatury w ciągu całego roku.

Zasada działania

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q (2)

Gruntowe wymienniki ciepła, niezależnie od rodzaju, wykorzystują stałą tempera- turę gruntu, która na głębokości >1,5 m poniżej rzędnej terenu oscyluje na poziomie ok. 4-8°C, do wstępnego schłodzenia bądź ocieplenia powietrza przechodzącego przez wymiennik. Powietrze to trafia następnie do centrali wentylacyjnej, gdzie podlega dalszej obróbce i systemem kanałów wentylacyjnych jest transportowane do poszczególnych pomieszczeń w budynku. W okresie letnim system GWC wstępnie obniża temperaturę powietrza, w zimie zaś podnosi temperaturę powie- trza czerpanego i dodatkowo zabezpiecza wymiennik ciepła w centrali przed zamarzaniem.

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q (1)

Glikolowy, gruntowy wymiennik ciepła ComfoFond-L Q jest polecany do współpracy z centralą wentylacyjną Zehnder ComfoAir Q – jako zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej przy niższych wartościach temperatury zewnętrznej. Urządzenie to umożliwia doprowadzanie do budynku świeżego powietrza o wstępnie uregulowanej temperaturze, co ogranicza pobór energii na jego wstępne schładzanie lub ogrzewanie, a także zapewnia ciągłą pracę systemu. Moduł GWC wyposażony jest w wydajną i energooszczędną pompę obiegową (klasa A) oraz czujnik temperatury zewnętrznej NTC. Jego niekwestionowanymi zaletami są także m.in.: kompaktowa budowa i nowoczesny design, montaż możliwy na ścianie lub podstawie tuż przy jednostce wentylacyjnej oraz higiena (zamknięty oraz szczelny układ wymiennika). Najważniejszym walorem jest jednak zapewnienie maksymalnej energooszczędności oraz wydajności systemu wentylacji. Nowy wymiennik został dopasowany do najwyższych standardów wentylacji zarówno pod kątem technologicznym, jak i wizualnym. Jest to urządzenie typu „plug&play”, zawierające wszelkie niezbędne komponenty w jednej obudowie. Dzięki prostej instalacji sprawdza się przede wszystkim w domach jedno- i dwurodzinnych jako rozsądne i korzystne uzupełnienie systemu wentylacyjnego, zapewniające maksimum komfortu i energooszczędności.

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q plus ComfoAir Q

Zalety:

  • zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej w budynku przy niższych temperaturach zewnętrznych, poprzez wstępne podgrzewanie czerpanego powietrza,
  • wstępne schładzanie czerpanego powietrza, poprawiające komfort w wentylowanych pomieszczeniach,
  • higieniczny, zamknięty oraz szczelny układ wymiennika gruntowego,
  • kompaktowa budowa – do montażu na ścianie lub podstawie tuż przy centrali wentylacyjnej,
  • łatwy montaż oraz serwis urządzenia,
  • w pełni automatyczne sterowanie poprzez jednostkę zehnder comfoair Q,
  • moduł gwc wyposażony w wysoce wydajną i energooszczędną pompę obiegową (klasa a) oraz czujnik temperatury zewnętrznej ntc.

Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q plus ComfoAir Q (1)Świeże powietrze – pewność, bez ryzyka. Przedłużona 5-letnia gwarancja

Kto stawia na jakość, ten wygrywa. Firma Zehnder opracowała program bezpłatnej 5-letniej gwarancji na kompleksowe systemy komfortowej wentylacji pomieszczeń. W ten sposób inwestują Państwo w wysokiej jakości, perfekcyjnie dopasowane do siebie pod względem technologicznym produkty, zapewniające optymalne działanie i wydajność na lata.

Wysokie wymagania stawiane produktom i systemom wentylacji pomieszczeń, związane są ze świadomością konieczności dostarczania usług na najwyższym poziomie, a jednocześnie z oczekiwaniem, by instalowane urządzenia były wydajne i energooszczędne, a także by działały bez zarzutu przez wiele lat. W tym obszarze Zehnder oferuje system wyróżniający się najwyższą funkcjonalnością i żywotnością, spełniający obecne i przyszłe wymagania z zakresu techniki budowlanej. Zehnder to producent gwarantujący topowe produkty i niezawodny, terminowy serwis. System komfortowej wentylacji pomieszczeń – Comfosystems – to rozwiązanie kompleksowe, na tyle niezawodne, że oferowana jest na niego 5-letnia gwarancja.

Wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q jest możliwy do nabycia na indywidualne zamówienie.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem skontaktuj się ze swoim opiekunem w Onninen
lub wyślij zapytanie ofertowe korzystając z poniższego formularza.

Wyślij zapytanie

Udostępnij:

Jesteś klientem profesjonalnym?

Uzyskaj niższe ceny z rabatem indywidualnym, dogodne
warunki płatności oraz stałą opiekę handlowca.

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies